Žilina – Trenčín 6:4 (kon.) | Banská Bystrica – Piešťany 2:3 (kon.) | Martin – Skalica 2:4 (kon.)
Nitra – Zvolen 1:0 (kon.) | Košice – Poprad 4:0 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
ŠHK 37 Piešťany
sk Neděle 02.02.2014, 16:30 • Zimný štadión, Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR)

Koniec zápasu. HC ´05 Banská Bystrica 2 – 3 ŠHK 37 Piešťany. Hostia sa radujú zo zisku dôležitých troch bodov. V prvej časti hry Piešťanci jasne dominovali, potom domáci vyrovnali nielen hru, ale aj stav zápasu a v čase ich najväčšieho tlaku v tretej tretine udrel skúsený Tibor Melichárek rozhodujúcim gólom, ktorý znamená tri body pre ŠHK 37 Piesťany.
    Ďakujem vám za pozornosť, prajem ešte pekný zvyšok víkendu a dovidenia. (18:45:16)

60:00

59:43
    Bránka hosťujúceho tímu je posunutá, hra je prerušená a bude to buly v útočnom pásme domácich.

59:33
    Tomek vyráža strelu Heizera do rohu klziska a následne to skúsil cez celé klzisko Holovič, lenže netrafil a domáci ešte majú nádej.

59:05
    Power-play Banskej Bystrice, Zane Kalemba odkorčuľoval z brány.

58:54
    Sledujem veľkú snahu domácich o vyrovnávajúci gól, ale Piešťany už dobre vykrývajú obrannú modrú.

57:53
    Hostia v plnom počte.

57:44
    Únik Stupku v oslabení mohol rozhodnúť zápas, Stupka ešte prihrával na Peška, ktorý vo veľkej šanci nedostal puk za Kalembu.

57:04
    Hamrák vyhadzuje puk a zbiera pre Piešťany cenné sekundy.

56:49
    Hudec prihral na modrú čiaru Lepinovi, ktorý okamžite pálil a jeho pokus bol zblokovaný na ochrannú sieť za Tomekom.

56:32
    Veľká príležitosť Banskej Bystrice na vyrovnanie, domáci sa zatiaľ nedokázali usadiť v útočnom pásme.

55:53
    Vylúčenie Piešťany – Tomáš Brňák – dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

55:04
    Banská Bystrica zabudla v snahe o strelenie rozhodujúceho gólu na zadné dvierka a bola za to potrestaná.

54:29
    Piešťany dali gól!
    Brejková situácia hostí znamená ich vedúci gól. Matej Cunik nahodil puk od modrej čiary a TIBOR MELICHÁREK ho nechytateľne tečoval za chrbát Kalembu. Asistencia: Matej Cunik.

53:42
    Banská Bystrica je aktívnejšia, snaží sa streliť rozhodujúci gól, Piešťany sú teraz v hlbokej defenzíve.

53:05
    Lušňák nedokorčuľoval ťažký puk, ktorý končí za bránou Kalembu a čiarový rozhodca píska icing havranov.

52:49
    Lamper sa ocitol na zemi v rohu útočnej tretiny, domáci fanúšikovia sa dožadujú faulu, rozhodcovia však majú opačný názor.

52:04
    Macháček sa snažil o zakončenie v ťažkej pozícií, po ktorom posúvajú Piešťany puk do stredného pásma.

51:46
    Hudec sa ocitol pred Tomekom a neuspel ani po dvojnásobnej dorážke, ďalšie buly pred bránou hostí.

51:32
    Nepresná hra hostí, icing a buly v útočnom pásme Banskej Bystrice, čoraz viac to začína vyzerať na nerozhodný výsledok.

Peter Kašický

Branky a nahrávky: 20. Lamper (Zigo, Kadura), 23. Saracino (M. Hudec) – 9. Románek (F. Hudec, Holovič), 10. Saliji (Reis, Holovič), 55. Melichárek (Cunik)

HC´ 05 Banská Bystrica: Kalemba – Lepine, Saracino, Lunter, White, M. Hudec – Macháček, Martin, Handlovský, Heizer, Kafka – Predajniansky, Rosandič, Lamper, Zigo, Kadura – Gachulinec, Bambúch, Dolník, Gašpar, Róth
    ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Brňák, Rais, Stupka, Holovič, Lušňák – Filip, Bučka, Melichárek, Mišura, Nemec – Cunik, Škadra, Chylo, Hamrák, Saliji – Hruška, F. Hudec, Haring, Peško, Románek

Rozhodčí: R. Lauff, T. Orolín – T. Holienka, M. Valach