SOHO Olomouc – Karlovy Vary 2:7 (kon.)
SOHO Olomoučtí Kohouti
2:7 (1:2, 0:5, 1:0)
SKV Sharks Karlovy Vary
Neděle 02.02.2014, 12:45 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Česká para hokejová liga

První finálová bitva je u konce. Žraloci ji zvládli zcela jednoznačně a zvítězili v Olomouci vysoko 7:2. Odveta je na programu v sobotu 15. února v Karlových Varech. (14:30:37)

45:00

43:26
    Forgo měl na hokejce osmou branku svého mužstva, ale z dobré pozice mezi kruhy netrefil branku.

42:29
    Utkání se hraje v poklidném tempu a z povinnosti se dohrává.

41:01
    Pabst si v útočném pásmu obehrál dva obránce Varů a zakončil. Naneštěstí pro něj neměla střela ty správné parametry.

38:59
    Po rychlé kombinaci ve středním pásmu se s kotoučem do útoku dostal Michal Geier, z pravého křídla ale Hulína nepřelstil.

36:41
    Michal Geier postupoval od polovinu hřiště sám na domácí klec. Kotoučem ale hostující útočník míchal tak dlouho, až mu ujel do rohu kluziště.

36:02
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Jakmile se Gergely vrátil do hry, ihned se zapojil do útočné akce, předložil kotouč BERNHARDU HERINGOVI, který bekhendem prostřelil Macha. Asistence: Marek Gergely.

35:44
    Kromě jediné příležitosti Kovaříka si hosté nic v početní výhodě nevypracovali. Kohouti jsou kompletní.

34:45
    Kovařík zůstal sám před domácí brankou, Hulín se s ním a jeho pokusem ale dokázal poradit.

33:44
    Gergely (OLO) obdržel dvouminutový trest za vražení. Hosté si zahrají druhou přesilovou hru v zápase. Tu první dokázali využít.

33:36
    Novák dojel za dlouhou přihrávkou, ale z velkého úhlu už nedokázal zamířit přesně.

32:53
    Na útočné modré převzal kotouč Forgo, jehož následný střelecký pokus skončil u Hulína.

31:42
    Hraje se převážně ve středním pásmu, Karlovarští se nikam zbytečně neženou. Na druhé straně střelu Heringa skončil na betonech Macha.

30:39
    Hra je na začátku třetiny opatrná. Na hostech je znát absence klíčového Bergera, který musel předčasně do šaten.

30:01

Je za námi druhá třetina a vypadá to, že o osudu střetnutí je rozhodnuto. Žraloci se během patnácti minut prosadili celkem pětkrát a vedou již 7:1. Třetí třetina začne v 14:05.

30:00

29:46
    Žraloci právě vstřelili branku!
    Několik málo vteřin před druhou přestávkou střílel po ledě MICHAL GEIER, který překonal Hulína. Bez asistence.

29:25
    Na ledě se začíná přiostřovat. Okamžitě poté, co se domácímu týmu nezdál zákrok soupeře, provinil se vražením Jaromír Veselý (OLO).

28:33
    Hering se dostal do útočné třetin s kotoučem na hokejce. Místo nějakého složitého přemýšlení ale hned vystřelil. Mach byl pozorný a puk zastavil.

27:57
    Oba bitkaři vyfasovali od sudích pětiminutové tresty + tresty do konce utkání.

27:57
    V rohu domácí obranné třetiny se strhla bitka mezi Stodolou (OLO) a Bergerem (KVA). Jen samotní aktéři potyčky vědí, o co šlo. Nicméně hostující kapitán má na čele nějaký šrám a míří na ošetření.

27:18
    Projektil z hole Michala Geiera skončil vysoko nad domácí brankou, tlak hostujícího celku ale pokračuje.

26:53
    Hanáci napadali rozehrávku soupeře, čímž jej donutili alespoň ke špatné přihrávce. Nicméně se bude pokračovat v obranné třetině Kohoutů.

25:49
    Žraloci nemají slitování a se svým soupeřem si hrají jako kočka s myší. Střelecký pokus Michala Geiera tentokrát skončil na výstroji Hulína.

24:32
    Tak tohle je pro domácí celek opravdová studená sprcha. Během jediné minuty totiž inkasují potřetí a prohrávají již 1:6. Michal Geier z pravé strany našel přesným pasem JIŘÍHO BERGERA, který prostřelil Hulína. Asistence: Michal Geier.

23:51
    Hosté jdou do trháku a vedou již o čtyři branky. JIŘÍ BERGER vybruslil od pravého mantinelu a odrazem od horní tyčku poslal puk do branky. Asistence: Miroslav Hrbek.

23:32
    Slabší chvilku si vybral olomoucký gólman, který neudržel v lapačce střelu od modré z hole JIŘÍHO FORGA, která skončila za brankovou čárou. Asistence: Jiří Berger, Miroslav Hrbek.

23:22
    Michal Geier si zajel za obranu soupeře pro kotouč, a přestože byl brzy obsazený Pabstem, dokázal ještě na branku Kohoutů vystřelit.

22:41
    A znovu neúspěch na obou stranách. Nejprve olomoučtí vyhodili až k brance soupeře, ihned poté se to samé povedlo Žralokům. Hulín ale byl nucen kotouč přikrýt.

21:41
    Na obou stranách se nyní rodily šance, ale ani jedno z mužstev nedokázalo dotáhnout akci do konce.

20:48
    Hering se dostal s kotoučem do útočné třetiny, jeho rána ale branku Macha bohužel pro Olomouc přeletěla.

19:55
    Ve středním pásmu nabral rychlost MICHAL GEIER, jehož střela od modré zaplula přímo do pravého horního růžku domácí branky. Asistence: Jiří Berger, Miroslav Hrbek.

18:35
    Hering se hnal do šance a s kotoučem přejel útočnou modrou. Nicméně se tak stalo ve chvíli, kdy se v třetině soupeře ještě nacházel Gergely.

17:42
    Na druhé straně vyzkoušel pozornost Macha střelou od modré Stodola.

17:10
    Berger do třetice neuspěl. Hostující kapitán obdržel přihrávku do volného prostoru, ale přestože měl čas na přípravu, selhal.

16:17
    Berger to nyní zkoušel z prostoru mezi kruhy, ale tentokrát ani branku Mory netrefil.

14:54
    Bergrova rána z pravého kruhu skončila na betonech Hulína.

15:45
    Jaromír Veselý se pokusil o rychlou rozehru na Heringa, který ale jeho přihrávku nezpracoval. Zakázané uvolnění Kohoutů.

15:19
    Michal Geier chvíli po buly vstřelil ze středního pásma. Tvrdá rána prosvištěla nad domácí klecí.

15:01

První třetina je za námi, nyní bude následovat krátká pauza. Druhá část začne přibližně v 13:18.

15:00

14:43
    Gergely napadá rozehru soupeře za klecí Macha, kotouč ale nezískává. Žraloci čekají na přestávku.

14:12
    Střela ze středního pásma přišla ve chvíli, kdy se v útočné třetině nacházel domácí hráč. Sudí tedy pískají úmyslný ofsajd.

13:47
    Gergely v tvrdém souboji s Hrbkem dostal kotouč do útočné třetiny, hosté se poté provinili zakázaným uvolnění. Hra se tak v závěru třetiny přesune před branku Karlových Varů.

12:49
    Hulín musel zasáhnout proti střele z bezprostřední blízkosti. Gólman Olomouce byl úspěšný.

12:35
    Žraloci oslabení ustáli, Berger se vrátil do hry.

12:17
    Kohouti sice mají kotouč na svých hokejkách, ale do útočného pásma se ne a ne dostat.

11:27
    Přestože jsou Západočeši v oslabení, hraje se převážně na straně Kohoutů.

11:08
    Ale to se domácím nedaří. Vyhození přes všechny čáry znamená zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Hulína.

10:59
    Dva olomoučtí obránci se srazili ve středním pásmu a přišli o kotouč. Hanáci budou muset zakládat další útok.

10:35
    Domácí budou hrát přesilovou hru. Berger (KVA) obdržel menší trest za vražení.

09:19
    Hosté rychle odpovídají. Z mezikruží poslal kotouč Nejedlý kotouč na MICHALA GEIERA, který poslal puk jednoduše po ledě k tyči. Takové zakončení Hulín nejspíš nečekal. Asistence: Luboš Nejedlý, Jiří Forgo

08:49
    BERNHARD HERING na vlastní modré získal kotouč a samostatný nájezd proti Machovi zakončil nechytatelně pod horní tyčku. Bez asistence.

07:47
    Kohouti mohli využít zaváhání Hrbka za vlastní klecí. Hering hledal Gergelyho před hostující brankou, ale hráč domácího týmu nebyl připraven.

06:38
    Olomoučtí pozorně brání střední pásmo, přesto se Berger dostal po levé straně až do útočné třetiny.

05:57
    Olomoučtí dobře napadají rozehru svého soupeře a získávají kotouč do své moci.

05:28
    Tentokrát se už hostující hráč dostal ke střele, Hulín ale byl připravený a puk schoval.

04:50
    Forgo obdržel pas do jízdy, ale Pabst byl u kotouče jako první a soupeře do šance nepustil.

04:30
    Olomoučtí byli nyní pod tlakem, Hering tak raději kotouč vyhodil z pásma, ale bohužel pro něj na zakázané uvolnění.

03:29
    Hosté se po necelých čtyřech minutách dostávají do vedení. V závaru před domácí nejprve gólman Kohoutů vyrazil rána Michala Geira, na dorážku z hole JIŘÍHO BERGERA byl ale krátký. Asistence: Michal Geier.

03:04
    Berger se dostal až do střelecké pozice, jeho rána švihem skončila nad klecí Olomouce.

02:09
    Domácí obrana zaváhala a Michal Geier unikal sám na domácí branku. Hulína ale překonat nedokázal, neboť neumístil puk mezi tři tyče.

01:36
    Michal Geier se hnal za dlouhou přihrávkou, jako první byl ale u puku domácí Pabst.

01:09
    Hering si vybruslil do střelecké pozice na pravém křídle, jeho střela skončila v připravené lapačce Macha.

00:47
    Hering hledal před hostující klecí Nováka, jehož bekhendový pokus skončil vedle branky Karlových Varů.

00:01

Úvodní ceremoniál je u konce, utkání může začít.

Ještě před samotným startem utkání bude vhozeno čestné buly, a to inženýrem Ivem Vlachem, náměstkem primátora města Olomouc.

Předzápasové rozbruslení je u konce, následovat bude státní hymna České republiky.

Rolba upravila ledovou plochu. Oba týmy nyní čeká krátké rozbruslení, po kterém již bude moct odstartovat finálová série!

SOHO Olomoučtí Kohouti: Hulín (Bříza) – Veselý K. (C), Gergely, Geier L., Stodola, Bejvl, Pabst – Veselý J., Prášil, Černoch Mi., Novák, Brix, Rozkopal, Hering, Tichý.

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach (Volf) – Berger (C), Hrbek, Nejedlý – Wágner, Geier M., Forgo, Linkák, Kovařík, Janko.

Skóre: 13:80

Hanáci jsou už nyní největším překvapením soutěže, neboť do vyřazovací části postoupili z posledního možného místa a v semifinále narazili na do té chvíle bezchybný Zlín. Play-off je však jiná soutěž a Kohouti ve třízápasové bitvě svého soka udolali (0:2, 2:1sn., 2:1sn.). Ve finálové sérii tak budou Moravané opět považování za outsidera, ovšem předem není nic rozhodnuto.

Žraloci jsou pasováni do role favorita na zisk zlatých medailí. V základní části se tým, který trénuje Jiří Berger starší, umístil jako druhý v pořadí s celkovou bilancí 7 výher (z toho 1 po nájezdech) a 3 proher (1). V semifinále se tak Západočeši utkali se třetím celkem dlouhodobé soutěže pražskou Spartou, kterou vyřadili ve dvou zápasech po výsledcích 4:0 a 6:0.

Česká sledge hokejová liga vstupuje do své poslední fáze sezóny, kterou nemůže být nic jiného, než medailové souboje. O titul mistra republiky pro rok 2014 se utkají týmy SOHO Olomoučtí Kohouti a SKV Sharks Karlovy Vary. První zápas finálové série startuje v neděli od 12:45 v Olomouci.

Miroslav Fantal

Branky a nahrávky: 9. Hering, 37. Hering (Gergely) – 4. Berger (Geier M.), 10. Geier M. (Nejedlý, Forgo), 20. Geier M. (Berger, Hrbek), 24. Forgo (Berger, Hrbek), 24. Berger (Hrbek), 25. Berger (Geier M.), 30. Geier M.

Rozhodčí: Novotná, Cik