SOHO Olomouc – Karlovy Vary 2:7 (kon.)
SOHO Olomoučtí Kohouti
2:7 (1:2, 0:5, 1:0)
SKV Sharks Karlovy Vary
Neděle 02.02.2014, 12:45 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Česká para hokejová liga

První finálová bitva je u konce. Žraloci ji zvládli zcela jednoznačně a zvítězili v Olomouci vysoko 7:2. Odveta je na programu v sobotu 15. února v Karlových Varech. (14:30:37)

45:00

43:26
    Forgo měl na hokejce osmou branku svého mužstva, ale z dobré pozice mezi kruhy netrefil branku.

42:29
    Utkání se hraje v poklidném tempu a z povinnosti se dohrává.

41:01
    Pabst si v útočném pásmu obehrál dva obránce Varů a zakončil. Naneštěstí pro něj neměla střela ty správné parametry.

38:59
    Po rychlé kombinaci ve středním pásmu se s kotoučem do útoku dostal Michal Geier, z pravého křídla ale Hulína nepřelstil.

36:41
    Michal Geier postupoval od polovinu hřiště sám na domácí klec. Kotoučem ale hostující útočník míchal tak dlouho, až mu ujel do rohu kluziště.

36:02
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Jakmile se Gergely vrátil do hry, ihned se zapojil do útočné akce, předložil kotouč BERNHARDU HERINGOVI, který bekhendem prostřelil Macha. Asistence: Marek Gergely.

35:44
    Kromě jediné příležitosti Kovaříka si hosté nic v početní výhodě nevypracovali. Kohouti jsou kompletní.

34:45
    Kovařík zůstal sám před domácí brankou, Hulín se s ním a jeho pokusem ale dokázal poradit.

33:44
    Gergely (OLO) obdržel dvouminutový trest za vražení. Hosté si zahrají druhou přesilovou hru v zápase. Tu první dokázali využít.

33:36
    Novák dojel za dlouhou přihrávkou, ale z velkého úhlu už nedokázal zamířit přesně.

32:53
    Na útočné modré převzal kotouč Forgo, jehož následný střelecký pokus skončil u Hulína.

31:42
    Hraje se převážně ve středním pásmu, Karlovarští se nikam zbytečně neženou. Na druhé straně střelu Heringa skončil na betonech Macha.

30:39
    Hra je na začátku třetiny opatrná. Na hostech je znát absence klíčového Bergera, který musel předčasně do šaten.

30:01

Je za námi druhá třetina a vypadá to, že o osudu střetnutí je rozhodnuto. Žraloci se během patnácti minut prosadili celkem pětkrát a vedou již 7:1. Třetí třetina začne v 14:05.

30:00

29:46
    Žraloci právě vstřelili branku!
    Několik málo vteřin před druhou přestávkou střílel po ledě MICHAL GEIER, který překonal Hulína. Bez asistence.

Miroslav Fantal

Branky a nahrávky: 9. Hering, 37. Hering (Gergely) – 4. Berger (Geier M.), 10. Geier M. (Nejedlý, Forgo), 20. Geier M. (Berger, Hrbek), 24. Forgo (Berger, Hrbek), 24. Berger (Hrbek), 25. Berger (Geier M.), 30. Geier M.

SOHO Olomoučtí Kohouti: Hulín (Bříza) – Veselý K. (C), Gergely, Geier L., Stodola, Bejvl, Pabst – Veselý J., Prášil, Černoch Mi., Novák, Brix, Rozkopal, Hering, Tichý.
    SKV Sharks Karlovy Vary: Mach (Volf) – Berger (C), Hrbek, Nejedlý – Wágner, Geier M., Forgo, Linkák, Kovařík, Janko.

Rozhodčí: Novotná, Cik