Hull City – Manchester City 0:2 (kon.) | Everton – Cardiff 2:1 (kon.) | Fulham – Newcastle 1:0 (kon.)
Southampton – Norwich 4:2 (kon.) | Stoke – West Ham 3:1 (kon.) | Sunderland – Crystal Palace 0:0 (kon.)
Swansea – West Brom 1:2 (kon.) | Aston Villa – Chelsea 1:0 (kon.)
Stoke City
3:1 (1:1)
West Ham United
Sobota 15.03.2014, 16:00 • The Britannia Stadium, Stoke on Trent • Anglická Premier League

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního dne. (17:57:27)

Rozhodčí Pawson foukl naposledy do píšťalky, a ukončil tak dnešní utkání, ve kterém domácí tým Stoke City zvítězil nad West Hamem United, a to rozdílem 3:1. V úvodu dnešního zápasu byl aktivnější hostující tým, který se už v 5. minutě dostal do vedení, když se střelecky prosadil Carroll. Nicméně pak nadvládu převzal domácí tým, který se zlepšil a asi od 25. minuty byl na hřišti lepší. Ve 32. minutě dal gól na 1:1 Odemwingie a na The Britannia Stadium bylo vyrovnáno. Úvod druhého poločasu vyšel domácímu celku a v 69. minutě se Stoke dostal do vedení, gól na 2:1 zaznamenal Arnautović, který ze své kopačky vyslal nechytatelnou střelu, která zapadla přesně do pravého spodního rohu. O 10 minut později hosté inkasovali další branku, tentokrát už třetí a zasloužil se o ni opět Odemwingie, který se dnes radoval ze dvou gólu. Už v těchto minutách bylo o vítězi rozhodnuto a zápas se spíše dohrával. West Ham sbíral poslední síly na snižující branku, ale domácí tým se bránil pozorně. Dnešní výkon si za rámeček rozhodně nedá rozhodčí, který několikrát chyboval a hosty připravil o dva pokutové kopy.

90+4
    Diamé se dopustil faulu, když k zemi poslal svého protihráče, kterým byl Muniesa.

90+3
    C. Cole prodlužoval centrovaný míč hlavou, ale Nolana nenašel. Brankář Begović byl rychlejší a balon lapil do rukavic.

90+1
    Dnes sledujeme zajímavé utkání, které baví i nezaujatého diváka. Mohli jsme vidět celkem 4 branky, které stály opravdu za to.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.

90
    Na druhé straně se do šance dostal Nzonzi, ale ani on se střelecky neprosadil. Brankář Adrián dnes podává výborný výkon, a i když obdržel tři góly, tak svému týmu výrazně pomohl. Kdyby nebylo španělského brankáře, tak by West Ham prohrával klidně i 8:1.

89
    J. Cole odcentroval míč do velkého vápna, kde se ke střele hlavou dostal Tomkins, ale sudí hru přerušil, protože si podle něj Tomkins pomohl faulem.

89
    Pracovitý C. Cole vybojoval rohový kop.

88
    Crouch poslal do stoprocentní šance Arnautoviće, ale ten selhal a z bezprostřední blízkosti branku přestřelil.

86
    Následuje standardní situace, kterou bude zahrávat domácí tým Stoke City.

86
    Noble se dopustil faulu a sudí mu ukázal žlutou kartu.

83
    Ze hřiště odchází autor prvního gólu Carroll, kterého nahrazuje Armero.

82
    Adrián si připsal hned dva reflexní zákroky za sebou a znovu si vysloužil obrovský potlesk. V šanci byli Crouch a Arnautović, ale ani jeden z nich se z branky neradoval.

79
    Stoke City právě vstřelilo branku!
    PETER ODEMWINGIE zaznamenává dnešní druhý gól a domácí tým vede 3:1. Velký podíl na brance měl Ireland, který vyvezl míč na útočnou polovinu a poté přihrál do velkého vápna, odkud ODEMWINGIE vyslal jedovatou střelu, proti které byl Adrián bez šance.

79
    Carroll vybojoval rohový kop pro West Ham United, ale hosté ze standardní situace nic nevytěžili.

78
    Žlutou kartu vyfasoval Whelan, který se provinil faulem na McCartneyho.

Lucie Rapantová

Branky: 32. Odemwingie (Crouch), 69. Arnautović (Odemwingie), 79. Odemwingie (Ireland) – 5. Carroll (Noble)

Karty:   78. Whelan (STK) – 86. Noble (WHU)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 2:2.
    Stoke City: Begović – Cameron, Shawcross (C), Wilson, Pieters (14. Muniesa) – Odemwingie, Whelan, Ireland, Nzonzi, Arnautović – Crouch.
    Náhradníci: Sørensen – Muniesa, Wilkinson, Shotton, Palacios, Etherington, Guidetti.

West Ham United: Adrián – Demel, Reid, Tomkins, McCartney – Nocerino (76. Cole), Noble, Nolan (C), Diamé, Downing (62. Cole) – Carroll (83. Armero).
    Náhradníci: Jääskeläinen – Collins, Taylor, Jarvis, Cole, Cole, Armero.

Rozhodčí: Pawson ─ Betts, Brooks