NY Islanders – Minnesota 0:6 (kon.) | Columbus – Carolina 1:3 (kon.) | New Jersey – Boston 2:4 (kon.)
Pittsburgh – Dallas 5:1 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 4:8 (kon.) | Montreal – Colorado 6:3 (kon.)
Detroit – Toronto 3:2 (kon.) | Philadelphia – Chicago 3:2 (po pr.) | Calgary – Buffalo 3:1 (kon.)
Edmonton – Nashville 5:1 (kon.) | Anaheim – Washington 2:3 (kon.) | San Jose – Florida 2:3 (kon.)
Columbus Blue Jackets
1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Carolina Hurricanes
Středa 19.03.2014, 00:05 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

S konstatováním, že Carolina vítězí díky skvělému výkonu gólmana Antona Chudobina nad Columbusem v jeho domovském stánku Nationwide Aréně, a přiblížila se mu v tabulce na rozdíl sedmi bodů se s Vámi loučí a dobrou noc přeje Tomáš Lysý. (02:43:21)

Československá stopa v utkání:
    Andrej Sekera (CAR): 0+0, 3 střely, čas na ledě 27:21.
    Radek Dvořák (CAR): 0+0, 0 střel, čas na ledě: 06:44.

Tři hvězdy zápasu:
    1. Anton Chudobin (CAR) 46 zás., 1 gól, 97,87% úspěsnost.
    2. Andrej Loktionov (CAR) 1+1.
    3. Boone Jenner (CBJ) 1+0.

Střely: 47-20.
    Zásahy gólmanů: 17-46.
    Vyloučení: 5-3.
    Využití: 0-1.

Je tady konec zápasu, který přinesl poněkud překvapivou výhru Caroliny Hurricanes. Hosté se prosadili již ve čtvrté minutě díky ráně Gerbeho, po třech minutách ve druhé třetině přidali po dorážce Loktionova druhý gól a dvě minuty před druhou přestávkou je zcela uklidnila trefa Dwyera. Ač domácí tlačili, gól se jim kvůli vynikajícímu Antonu Chudobinovi v brance Caroliny podařilo dát až v poslední minutě při závěrečném tlaku a hře bez gólmana.

60:00

59:50
    Labutí písní je střela Brandona Dubinského z pravého kruhu mimo tři tyče.

59:10
    Columbus právě vstřelil branku!
    Zřejmě slabou náplastí na celkový vývoj zápasu bude gól BOONE JENNERA, který tečoval za záda Antona Chudobina střelu Ryana Johansena z vrcholu levého kruhu po tom, co Horton výborně pro kanonýra Columbusu vybojoval v rohu za brankou kotouč. Aistence: Ryan Johansen, Nathan Horton.

58:28
    Nathan Horton minul zblízka branku Caroliny, když se k němu dostal odražený puk. To je vskutku velký tlak Blue Jackets.

58:03
    Tvrdou střelou od modré se po buly prezentoval Nikita Nikitin. Můžete hádat, kde jeho dělový pokus skončil. Ano, na hrudi Antona Chudobina – 46 zákrok ruského gólmana.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, před kterými si bral Columbus Blue Jackets oddechový čas.

57:59
    Zakázané uvolnění Caroliny.

57:39
    Z mezikruží se neprosazuje ani Arťjom Anisimov. Co víc, ani netrefuje branku.

57:32
    Po ráně Wisniewského tečoval puk před brankou Caroliny těsně vedle Blake Comeau.

57:05
    Umberger vybojoval v rohu za brankou Chudobina puk a domácí tak mohou znovu kombinovat.

56:50
    Johnsnovu střelu od modré zblokoval Rob Hainsey.

56:45
    Branka Columbusu je prázdná, Curtis McElhinney je na střádačce, Modrokabátníci v šesti.

56:43
    Komerční přestávka.

55:28
    Po Johansenově pokusu ještě sáhl Boone Jenner, ale znovu mu stál v cestě Chudobin, nebo přesněji, jeho horní tyčka. Dorážku u pravé tyče branky Caroliny zvedl Jenner až příliš. Nejen dvaačtyřicet zákroků, ale také branková konstrukce pomáhá Chudobinovi k prozatimnímu čistému kontu.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 60. Jenner (Johansen, Horton) – 4. Gerbe (Dwyer), 23. Loktionov (Harrison, Nash), 38. Dwyer (Loktionov, Harrison)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (41. McElhinney) – Johnson, Prout, Tjutin, Wisniewski, Nikitin, Savard – Foligno, Johansen, Jenner – Calvert, Dubinsky, Horton – Umberger, Anisimov, Tropp – MacKenzie, Letestu, Comeau. Trenér: Todd Richards.
    Carolina Hurricanes: Chudobin (Ward) – Sekera, Bellemore, Hainsey, Komisarek, Harrison, Murphy – Skinner, Gerbe, Terry – J. Staal, E. Staal, Sjomin – Bowman, Nash, Dwyer – Loktionov, Malhotra, Dvořák. Trenér: Kirk Muller

Rozhodčí: 16 Brian Pochmara, 37 Kyle Rehman – 88 Mike Cvik, 90 Andy McElman

Diváci: 15.938