Ottawa – Montreal 4:7 (kon.) | New Jersey – Washington 2:1 (kon.) | Columbus – Chicago 3:4 (kon.)
Florida – Calgary 1:2 (kon.) | Detroit – Buffalo 3:2 (kon.) | Arizona – Edmonton 2:3 (0:1 po s.n.)
Anaheim – Nashville 2:5 (kon.) | Boston – Philadelphia 5:2 (kon.) | St. Louis – Colorado 0:4 (kon.)
NY Islanders – Washington 3:4 (0:1 po s.n.)

Autorem branky je JEVGENIJ KUZNĚCOV.

A nedává! Holtby ho vychytal a Washington si odváží dva cenné body!

Za hosty jede Kuzněcov svou tvrdou střelou do horního rohu brány proměňuje!

59:53
    To je neuvěřitelné! Alexandr Ovečkin nastřelil sedm vteřin před koncem tyč!

55:20
    Velká šance pro Washington! Travis Hamonic (NYI) putuje na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.

39:12
    Jenže přesilová hra je rychle u konce. Za sekání si odsedí dvě minuty Strachan (WSH).

38:32
    Hosté budou mít možnost jít poprvé v utkání do vedení. Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici Matt Carkner (NYI).

35:01
    Jenže to už však neplatí! Domácí obránci udělali obrovskou chybu a namazali přesně na hůl JOELA WARDA, který se nemýlil! Bez asistence.

33:54
    Velká šance Clutterbucka, který z velkého úhlu nastřelil puk na Holtbyho a kotouč propadl až do brankoviště,k de se kutálel po brankové čáře. Naštěstí se Holtby dokázal včas zorientovat a hru přerušil.

32:45
    Tak to je neskutečný průběh utkání! Washington snižuje ve chvíli, kdy bychom to nejméně čekali! Alexandr Ovečkin nejprve nastřelil tyč Nabokovovy brány, od které se puk odrazil na volného NICKLASE BACKSTRÖMA, který měl práci jednoduchou. Asistence: Alexandr Ovečkin.

29:55
    Islanders právě vstřelili branku!
    Konečně využitá přesilové hra! FRANS NIELSEN dostal přesnou přihrávku z modré od Baileyho a z první přesně trefil růžek Holtbyho svatyně – 3:1! Asistence: Josh Bailey, Matt Donovan.

28:32
    Přesilová hra i na druhé straně. Alexandr Ovečkin (WSH) se provinil vysokou holí a odsedí si dvě minuty na trestné lavici.

26:25
    Hosté budou mít možnost srovnat. Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici Mike Halmo (NYI).

24:16
    Studená sprcha pro Capitals! Hamonic projel po pravé straně hostující obranou a předložil puk do šance JOHNU PERSSONOVI, který bekhendem překonává Holtbyho! Asistence: Travis Hamonic, Dane De Haan.

22:36
    A je tady vyrovnání! KUZNĚCOV vybojoval v rohu puk, dvakrát si ho vyměnil s Johanssonem a po krásné souhře zakončil přesně za bezmocného Nabokova! Asistence: Marcus Johansson

16:17
    A může být hůř. Za držení si jde sednout na trestnou lavici Tyson Strachan (WSH).

15:04
    A na druhé straně mohl přidat druhý gól Clutterbuck, který se dostal do samostatného úniku, ale Holtby ho skvěle vychytal!

14:47
    Ovečkin dostal přihrávku do levého kruhu, ale jeho střela skončila pouze na tyči!

13:30
    Další přesilová hra pro hosty. Za sekání si odsedí dvě minuty Calvin De Haan (NYI).

12:55
    A domácí jdou do vedení! Po nenápadné akci se k puku dostal Cizikas, který nečekanou přihrávkou našel před bránou volného CLUTTERBUCKA, který zavěsil puk přesné do Holtbyho sítě! Asistence: Casey Cizikas.

08:49
    Grabner a McDonald se dostali do úniku, ale druhý jmenovaný nedokázal zpracovat přihrávku do úplně odkryté brány!

05:03
    Capitals budou mít první možnost přesilové hry, když na trestnou lavici usedá Strome (NYI).

02:51
    A hned v úvodu utkání je k vidění pěstní souboj mezi Halmem a Wilsonem. Hostující útočník z tohoto střetu vyšel vítězně, když se mu soupeře podařilo složit k zemi.

David Košinár

Branky a nahrávky: 13. Clutterbuck (Cizikas), 25. Persson (Hamonic, Haan), 30. Nielsen (Bailey, Donovan) – 23. Kuzněcov (Johansson), 33. Backström (Ovečkin), 36. Ward, ?. Kuzněcov

New York Islanders: Nabokov – De Haan, Hamonic, Czuczman, Hickey, Donovan, Carkner – Lee, Nielsen, Bailey – Persson, Nelson, Clutterbuck – Martin, Strome, McDonald – Sundstrom, Cizikas, Halmo
    Washington Capitals: Holtby – Carlsson, Alzner, Green, Brouillette, Strachan, Orlov – Ovečkin, Backstrom, Grabovski – Brouwer, Beagle, Johansson – Ward, Fehr, Chimera – Wilson, Kuzněcov, Penner