Francie – Česko 0:3 (kon.) | Norsko – Slovensko 6:3 (kon.) | Rakousko – Dánsko 4:5 (po pr.)
Norsko
6:3 (2:0, 2:1, 2:2)
Slovensko
Neděle 06.04.2014, 16:30 • ZS Přerov • Mistrovství světa žen - 1. divize, sk. A

Mistrovství světa zde v Přerově pro dnešní den ještě nekončí, od 20 hodin změří své síly Rakousko a Dánsko! Sledujte Onlajny.com! (19:59:48)

Dnešní utkání sledovalo 216 diváků.

Pro Slovensko tak nezačíná tento šampionát ideálně, v souboji dvou favoritů prohrává s Norskem jasně 3:6 a pro Norsko je to naopak hodně povedený začátek turnaje!

Hráčky utkání:

SLOVENSKO – Miriam MIKESKOVÁ

NORSKO – Andrea DALENOVÁ.

Dnešní utkání ovládly hokejistky Norska, které přehrály své soupeřky ze Slovenska jasně 6:3. Poměr střel ve třetí třetině: 12:12.

Norsko právě vstřelilo branku!
    Rychlé brejky, to je dnes silná zbraň Norek! Fischerová ujíždí po pravé straně a přihrává na levou, kde si najíždí ANDREA DALENOVÁ, jíž střela "sedla" parádně, puk končí v brance. Asistence: Mathea Fischerová.

57:51
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Po chybě Norek ve středím pásmu se do úniku dostala VIKTORIA IHNAŤOVÁ, která nakonec blafákem do bekhendu překonává Nielsenovou, té puk propadl mezi betony a došoural se za brankovou čáru. Bez asistence.

57:01
    Julie Oisethová se dostává ke střele z pravé strany, Budajové se puk odrazil od výstroje, ale nakonec to slovenská brankářka zvládla a ukryla puk ve své lapačce.

55:57
    Norsko hraje v plném počtu.

55:38
    Ještě to Slovenky zkouší v útočném pásmu, jejich přesilová hra pomalu končí.

54:55
    Ihnaťová již nemá dostatek sil na střelu od modré, tak do puku jen tak "plácla", žádná těžká práce pro Nielsenovou.

54:27
    Sletbaková ve středním pásmu zachycuje přihrávku soupeřek.

53:57
    Rikke Fuglseth Tautraová vyloučená za krošček, Slovensko si zahraje přesilovou hru.

53:22
    HENRIETTE SLETBAKOVÁ má před Budajovou hodně času na zakončení, první střelu ještě gólmanka Slovenska vyrazila, na dorážku již však "nedosáhla". Asistence: Martine Henriksenová a Madelen Haug-Hansenová.

53:03
    Maria Herichová zkouší pozornost Nielsenové z pravé strany, ta střelu chytá a přerušuje hru.

52:35
    Jenže ve středním pásmu puk ztrácejí a odchází raději střídat.

52:15
    Zpoza vlastní branky rozehrávají nyní slovenské hokejistky.

50:57
    Chtělo by to ale více zpřesnit hru ve třetině soupeřek, to dnes hru Slovenska hodně sráží.

50:15
    Do konce třetí třetiny již zbývá necelá desetiminutovka, dokáží ještě Slovenky zdramatizovat závěr?

49:05
    LENKA SROKOVÁ si sjíždí z pravého křídla před branku Norska a přesně umístěnou střelou zápěstím překonává zasahující Nielsenovou v brance Norska, Slovensko využívá přesilovou hru a snižuje na 2:4 ze svého pohledu. Asistence: Nikola Gápová a Barbora Kežmarská.

48:48
    Slovenkám se nedaří, Norky vyčkávají ve středním pásmu a sbírají tam puky.

47:54
    Norky hrály deset vteřin v oslabení tři proti pěti, ale nyní jsou již ve čtyřech.

47:44
    A znovu se vylučuje na straně Norska, za podražení dostává dvouminutový trest Silje Holosová.

47:25
    A dokonce odpískán icing Slovenska, hra se přesouvá před Budajovou.

47:11
    Mikesková nepřešla přes bránící Guntherovou, puk se dostává do středního pásma.

46:37
    Nahozený puk za branku Norska získává bránící Guntherová, která ho obloučkem vyhazuje ze třetiny.

45:55
    Slovensko je v plném počtu.

45:54
    Vteřinu před návratem vyloučené Mikeskové se hra přerušuje a rozhodčí vylučují, Norka Henriksenová vyloučena na dvě minuty za nedovolené bránění.

45:28
    Další vyhozený puk ze třetiny Slovenska, Norky to ještě jednou zkusí.

44:50
    Přesilová hra v podání Norek vypadá úplně jinak, než u slovenského týmu, který se nyní osvobozuje vyhozením puku ze třetiny.

44:18

44:13
    Velmi pěkná teč Farstadové, puk se jen těsně nevešel mezi tři tyče.

43:55
    Přesilová hra Slovenska končí, na trestnou lavici odchází Mikesková za hákování a poměr sil na ledě se tak vyrovná.

43:20
    Tak snad nyní, Slovensko v přesilovkovém rozestavení.

42:38
    Slovenky rozehrávají zpoza vlastní branky, usadit se v útočném pásmu Norska se jim však nedaří.

42:18
    Lovdalová dostává dvě minuty za hrubost, Slovensko má výhodu přesilové hry.

41:53
    Bude se vylučovat, na trestnou lavici půjde některá z Norek.

41:26
    Velmi dobře si sjížděla na dorážku před branku Haug-Hansenová, ale střela jí nakonec "nesedla" a Budajová vyráží do rohu.

40:45
    Budajová musí zasahovat před dotírající Farstadovou, hra přerušena, vhazování ve třetině Slovenska.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:01 hodin.

Ve druhé třetině Norsko navýšilo svůj náskok. Po brankách Dalenové, která se trefila v jedenadvacáté minutě a Farstadové z minuty pětadvacáté, vedly Norky již 4:0 a s ambicemi Slovenska to vypadalo hodně beznadějně. Jiskřičku naděje "vykřesala" přesně v polovině utkání, tedy ve 30. minutě Mikesková, která po parádní individuální akci snížila na zatím konečných 1:4 z pohledu Slovenska. Ve druhé dvacetiminutovce již byla hra vyrovnanější, což dokazuje i statistika počtu střel: 11:9 pro Norsko.

40:00

39:13
    Muchová napadá rozehrávku Norek za jejich brankou.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:51

38:17
    Lúčová dobře pálí z mezikruží, puk se tam otřel o brankovou konstrukci!

37:30
    Ani nyní se Slovenkám nedaří udržet útočné pásmo, přesilová hra je v jejich podání hodně chaotická.

37:03
    Norkám se daří vyhodit puk ze třetiny.

36:51
    Henriette Sletbaková vyloučena na dvě minuty za držení.

36:26
    Slovenky v útočném pásmu, ale defenziva Norek je velmi dobrá a nepouští soupeře do zakončení.

35:27
    Puk míří do třetiny Slovenska, není to icing.

32:23
    Lovdalová nezachytila přihrávku ve středním pásmu, puk míří na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Nielsenovou.

31:18
    Vzápětí ale Slovenky nepřesně rozehrávají, je pískán icing.

31:08
    Kežmarská dokázala ubránit forčekující Dalenovou, výtečný obranný zákrok.

30:24
    Maria Herichová se dostává za branku Norek, odkud zkouší dostat puk před branku, ale nepodařilo se, puk skončil na boční síti.

29:57
    Po využité přesilové hře mají Slovenky chuť přidat další gól, Nielsenová musí zasahovat po střele z pravé strany a přerušit hru.

29:33
    Odpovědnost na sebe vzala MIRIAM MIKESKOVÁ, která pronikla po pravém křídle do útočného pásma, kde pálí z pravé strany, do protisměru zasahující Nielsenové, puk končí v brance. Asistence: Martina Veličková.

29:05
    Norky i při vlastním oslabení útočí, Slovenky mají hodně velké problémy usadit se v útočném pásmu.

28:29
    Vylučuje se, na trestnou lavici putuje Tautraová za nedovolené bránění, Slovensko si zahraje přesilovou hru.

27:58
    Důrazná Herichová se nyní snažila dotlačit puk za záda Nielsenové, marně, brankářka chytá a přerušuje hru, vhazování po její levici.

27:25
    To na druhé straně Budajová již ano, puk tam před brankou Slovenska podivně poskakoval, až ho ukryla lapačka gólmanky.

26:58
    Klimášová nahazuje puk od modré před branku, ale ten se dostává mimo, Nielsenová nemusela zasahovat.

26:29
    Až ofsajd na útočné modré zastavil další útočnou "vlnu" hráček v červených dresech. Vhazování ve středním pásmu.

25:41
    Slovenky jsou pod tlakem, těžko se dostávají z vlastní třetiny.

24:28
    Další gól při přesilové hře Norska! Fischerová přihrává z pravé strany na volnou INGVILD FARSTADOVOU, která na levé straně z voleje zakončuje a puk prošel Budajové mezi betony. Asistence: Mathea Fischerová a Marlene Guntherová.

24:03
    Norky jsou již v plném počtu a začíná jejich přesilová hra.

23:21
    A přesilová hra Slovenska končí, na trestnou lavici putuje bránící Lúčová.

23:12
    Ofsajdem na útočné modré končí snaha Slovenska.

22:58
    Jurčová zkoušela zadovkou najít Gápovou, ale ta se k puku na útočné modré nedostala.

22:23
    Po střele Žitňanské se však puk dostává do středního pásma.

22:15
    Slovenky od úvodních vteřin ve třetině Norska.

22:03
    Tlak Norska se nyní trochu otupí, na trestnou lavici totiž odchází Henriette Sletbaková za krošček.

21:18
    A znovu šance Norek, po přihrávce Sletbakové se do šance dostala Morsetová, kapitánka týmu, která ale nedokázala zvednout puk a přehodit padající Budajovou.

20:58
    Nepovedený vstup Slovenska do této třetiny, vhazování po pravici Budajové.

20:42
    Povedená individuální akce Norek, ANDREA DALENOVÁ projela po pravé straně do útočného pásma, kde se dostala za obranu Slovenska a před Budajovou parádním blafákem "zavěsila" pod horní tyčku! Asistence: Silje Holosová a Ingvild Farstadová.

20:09
    Slovensko hraje v plném počtu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:15 hodin.

První třetina skončila zaslouženým vítězstvím Norska, které po brankách Haug-Hansenové a Farstadové ze šesté a patnácté minuty vedou 2:0. Slovenkám se povedl vstup do utkání, kdy se několika akcemi dostaly před branku Nielsenové, která však veškeré šance soupeře pochytala. Pak již na ledě dominovaly pouze Norky, což dokazuje i statistika střel po první třetině, která vyznívá drtivě ve prospěch Seveřanek – 24 :6!

20:00

19:47
    Budajová ještě zasahuje a přerušuje hru, vhazování po její levici.

19:24
    Lovdalová pálí od modré, před Budajovou ještě někdo puk přizvedl a ten končí těsně nad brankou!

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny, Norky stále v útočném pásmu.

18:25
    Dobrá střela Guntherové od modré, kterou se ještě jedna z Norek snažila tečovat před Budajovou.

18:09
    Gabriela Žitňanská vyloučena na dvě minuty za hákování, Norsko si zahraje v závěru první třetiny přesilovou hru.

17:31
    Protiútoky Norek jsou mnohem nebezpečnější, s pohybem soupeřek mají zatím Slovenky velké problémy.

16:50
    Dobrá akce Slovenska, Gápová dostává puk před brankou Norska, ale nedokázala ho lépe usměrnit a Nielsenová ani nemusela zasahovat.

16:39
    Puk opustil ledovou plochu a zamířil na střídačku Norska, kde naštěstí nikoho nezranil, vhazování ve středním pásmu.

16:22
    Barbora Kežmarská znovu pouze vyhazuje puk přes všechny čáry, další zakázané uvolnění Slovenska.

16:04
    Slovenky vyhazují puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění, hra se vrací před Budajovou.

15:54
    A Budajová musí opět zasahovat, tentokrát pálí z levé strany Sletbaková.

14:58
    Sotva přečkaly Norky vlastní oslabení dostávají se do dvoubrankového vedení, střelou z levé strany se prosazuje INGVILD FARSTADOVÁ. Asistence: Silje Holosová.

14:40
    Slovenky se při krátké přesilové hře neprosadily.

13:44
    Slovensko je již v plném počtu. Přesilová hra Slovenska.

13:29
    A další šance Norska, tentokrát unikla za obranu soupeře Sletbaková, který se sama před Budajovou nedokázala prosadit.

12:56
    Norky šly do protiútoku dvě na jednu a byla z toho nebezpečná akce, naštěstí pro Slovensko Budajová špičkou levého betonu vyráží!

12:40
    Které se ale bleskově dostává do útoku, z levé strany tam zakončuje Dalenová, Budajová chytá, ale ještě tam bylo sekání a Dalenová dostává dvě minuty.

12:22
    Slovenky se osvobozují, puk míří do třetiny Norska.

11:57
    Nepříjemně tečovaný puk po střele Guntherové naštěstí pro Slovensko míjí branku.

11:44
    A opět se vylučuje na straně Slovenska, na trestnou lavici odchází Petra Pravlíková na dvě minuty za krošček.

11:15
    Sletbaková hledá před brankou Holosovou, tak je ale dobře bráněna a nedostává se k teči.

10:30
    Mikesková nyní "sáhla" do střely Guntherové od modré a to hodně zabolelo.

10:01

09:25
    Dalenová si sjela před branku a dostala puk, velmi dobrá šance, Budajová vyráží!

09:14
    Závar před brankou Slovenska, rozhodčí přerušuje hru, ale důležité je, kde je puk, ten Budajová drží před brankovou čárou, vhazuje se po její pravici.

09:01
    Holosová pálí od modré, z levé strany, ale netrefuje branku.

08:40
    Gabriele Žitňanské se nepodařilo vyhodit puk ze třetiny, Norky výborně bruslí.

08:22
    Znovu výtečně sehraná přesiloví hra Norek, které od úvodních vteřin svírají bránící čtveřici Slovenek před brankou Budajové.

08:01
    A Slovensko se bude opět bránit při vlastním oslabení, na trestnou lavici odchází Barbora Kežmarská za podražení.

07:55
    Na druhé straně pálí z levé strany Victoria Lovdalová, ale netrefuje branku a odchází na střídačku.

07:15
    Petra Pavlíková může vyrovnat, je sama před Nielsenovou, střílí z mezikruží, ale trefuje pouze masku brankářky.

06:48
    Marlene Guntherová proniká po pravém křídle do útočné třetiny a střílí, trefuje ale pouze lapačku Budajové.

06:18
    Norky jdou do útoku, ale nepřesnou přihrávku ve třetině soupeřek se sami o výhodnou pozici připravují.

05:22
    Norky využívají přesilovou hru, po přihrávce Morsetové se dostává ke střele z levé strany MADELEN HAUG-HANSENOVÁ, která přesně umístěnou střelou z voleje překonává Budajovou v brance Slovenska. Asistence: Ingrid Morsetová.

05:01
    Až nyní se unavené Slovenky osvobozují, puk míří ze třetiny.

04:27
    Fischerová se ocitla před Budajovou, ale nedokázala lépe vystřelit, ale zatím největší šance Norek v tomto utkání.

03:50
    Norky se zatím drží v útočném pásmu, Slovenkám se nedaří dostat puk ze třetiny.

03:24
    Miriam Mikesková vyloučena na dvě minuty za hru tělem a Norky si zahrají přesilovou hru.

03:19
    Sletbakeová zpracovává puk ve středním pásmu vysokou holí, rozhodčí přerušují hru a nařizují vhazování ve třetině Norek.

03:03
    Útočnou akci Slovenska zastavil ofsajd na modré, vhazování ve středním pásmu.

02:49
    A aktivní Ihnaťová se dostala ke střele, tentokrát pálí z mezikruží, Nielsenová vyráží.

02:20
    Ihnaťová se prosadila do zakončení, její střelu z levé strany však Nielsenová vyráží.

01:36
    První zákrok si připisuje Nielsenová v brance Norska, nahozený puk od modré zastavila a vzápětí rozehrála.

00:55
    A také Mikesková získává puk ve středním pásmu, ale byla bez rychlosti, tak alespoň nahodila puk do třetiny soupeře.

00:19
    Tautraová zachytila rozehrávku Slovenska ve středním pásmu, Norky však po přechodu přes útočnou modrou ztrácí puk.

00:01

Vše je již nachystáno k úvodní buly.

Oba týmy jsou již na ledové ploše.

Norsko: Nielsenová (Due-Sorensenová) – Holosová, Tautraová, Guntherová, Morsetová, Aakreová, Oisethová, Carlsssonová, Lovdalová – Farstadová, Dalenová, Fischerová – Sletbaková, Henriksenová, Haug-Hansenová – Fjellvangová, Waisová, Bakkeneová – Scottová

Slovensko: Budajová (Kiapešová) – Balášová, Turcsányiová, Lalíková, Žitňanská, Ihnaťová, Raková, Klimášová – Sroková, Gápová, Kežmarská – Muchová, Veličková, Mikesková – Herichová, Jurčová, Pravlíková – Miháliková, Krajňáková, Mišková

Rozhodčí: Ariano-Lortieová (CAN) – Inoueová (JAP), Visalaová (FIN).

Program domácího ženského šampionátu v Přerově pokračuje druhým zápasem. Utkají se v něm dva soupeři, kteří mají patřit k největším protivníkům českého týmu v boji o celkové prvenství, a s nimiž také domácí reprezentace odehrála přátelské duely. Budeme tedy přihlížet souboji Norska se Slovenskem!

Slovenské hokejistky jsou považovány za asi největší soupeřky českých reprezentantek a v dnešním utkání proti Norsku jsou mírnými favoritkami. Na světovém žebříčku jsou na devátém místě, tedy o dvě příčky lépe, než jejich dnešní soupeřky.

Norky jsou ve světovém žebříčku na jedenáctém místě, na posledním MS divize 1A obsadily páté místo. Seveřanky startovaly ve své historii i v elitní skupině MS, bylo to ale v devadesátých letech minulého století, naposledy pak v roce 1997.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 6. Haug-Hansenová (Morsetová), 15. Farstadová (Holosová), 21. Dalenová (Holosová, Farstadová), 25. Farstadová (Fischerová, Guntherová), 54. Sletbaková (Henriksenová, Haug-Hansenová), 59. Dalenová (Fischerová) – 30. Mikesková (Veličková), 50. Sroková (Gápová, Kežmarská), 58. Ihnaťová

Slovensko: Budajová (Kiapešová) – Balášová, Lúčová, Turcsányiová, Lalíková, Žitňanská, Ihnaťová, Raková, Klimášová – Sroková, Gápová, Kežmarská – Muchová, Veličková, Mikesková – Herichová, Jurčová, Pravlíková – Miháliková, Krajňáková, Mišková

Rozhodčí: Ariano-Lortieová (CAN) – Inoueová (JAP), Visalaová (FIN)