Hongkong – SAE 2:1 (1:0 po s.n.) | KLDR – Gruzie 22:1 (kon.) | Lucembursko – Bulharsko 5:8 (kon.)
po s.n. (1:0)
Hongkong
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Spojené arabské emiráty
Neděle 06.04.2014, 12:30 • Kockelscheuer, Luxembourg • Mistrovství světa - III. A Divize

Statistiky utkání

Góly
    11:39, Terry Choi, HKG – UAE 1:0
    Asistence: Franky Choi
    Plus: Ho King – Chi Lam, Ting Yeung – Alvin Sham, Terry Choi, Franky Choi
    Mínus: Khaled Al Suwaidi – Mohammed Al Dhaheri, Mohamad El Jachi – Juma Al Dhaheri, Omar Al Shamisi, Mohammed Al Shamisi

15:53, Omar Al Shamisi, HKG – UAE 1:1
    Asistence: Juma Al Dhaheri, Mohammed Al Shamisi
    Plus: Khaled Al Suwaidi – Mohammed Al Dhaheri, Mohammed Al Shamisi – Juma Al Dhaheri, Omar Al Shamisi, Obaid Al Muharrami
    Mínus: King Ho – Yannick Wong, Pak Chan – Arthur Tam, Bernard Fung, Jeffrey Tai.

Střelba
    Poměr střel: 23 – 46 (3-14, 7-13, 9-16, 3-3, 1-0)

Hong Kong: Bernard Fu (100 %)
    SAE: M. El Jachi a K. Al Mahrouqi (oba 100 %)

Diváci: 100. (20:28:23)

Direktoriát turnaje stále ještě nevydal oficiální statistiky tohoto utkání, tak vám je přineseme s malým zpožděním. Pokud tedy máte zájem, ještě se můžete klidně později stavit podívat se, jak na tom oba týmy statisticky byly. Pro tuto chvíli se loučí a přeje hezký zbytek dne Jaroslav Svoboda.

Ještě čekáme na oficiální statistiky zápasu, nicméně dnešní program turnaje nekončí.

Naprosto strhující duel nakonec končí vítězstvím Hong Kongu, které se na mistrovství světa prezentuje po 27 letech, a to je návrat jako hrom! Vítězství podpořené famózním King Ho v brance!

Mimochodem, když naposledy Hong Kong hrál na mistrovství světa, tak jeho současný kouč byl zrovna, jak již několikrát bylo zmíněno, kapitánem New York Rangers.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Hong Kong.

Vítězství trefil v nájezdech YANNICK WONG, ovšem největším hrdinou Hong Kongu je určitě brankář King Ho!

King Ho vychytal Emiráty i v nájezdech a Hong Kong slaví historické vítězství pod taktovkou bývalého hráče NHL i kanadské reprezentace Barryho Becka! Obrovská radost asijského výběru!

Khaled Al Suwaidi jej vychytal, vše má na holi Juma Al Dhaheri!

Pak Chow, jestli dá, je konec.

Al Mazrouei na King Ho také nevyzrál.

Yannick WONG již skóruje, přelstil brankáře soupeře a Hong Kong vede v nájezdech 1-0!

Omar Al Shamisi také nedává.

....a Khaled Al Suwaidi jeho pokus chytá. (0-0)

Jako první jede za Hong Kong Siu Kan...

Samostatné nájezdy začínají.

Jestli i v nájezdech bude King Ho řádit jako v normální hrací době a v prodloužení, tak se snad nájezdy ani nemusí jezdit.

O vítězi utkání tak rozhodnou až samostatné nájezdy.

Statistiky po prodloužení:
    Poměr střel: 22-46 (3-14, 7-13, 9-16, 3-3).

63:59
    Pro změnu musel dvakrát King Ho čelit náporu soupeře.

62:38
    Ale Hong Kong je aktivnější, cítí šanci vyhrát již nyní, znovu musel Al Suwaidi řešit střelu soupeře.

61:58
    Poprvé zasahuje i King Ho.

60:40
    A znovu to je Hong Kong, kdo vlétl po úvodním buly do hry, již dvakrát musel Al Suwaidi v brance Emirátů předvést své umění.

60:02
    Začalo pětiminutové prodloužení, tak kdo urve ten bod navíc?

60:01

Statistiky po 3. třetině:
    Poměr střel: 19-43 (3-14, 7-13, 9-16).
    Úspěšnost střelby: 5,26% – 2,33%.

King Ho (HKG): 97,67 %
    Khaled Al Suwaidi (UAE): 94,74 %

Je to tak! Hong Kong poprvé v rámci utkání mistrovství světa boduje! Postaral se o to svým gólem Terry Choi, ale hlavně fantastický King Ho v brance!

I pro Emiráty je to v zápasech přímo divize III mistrovství světa první bod.

60:00

59:51
    SAE v plném počtu a zápas po šedesáti minutách vítěze nejspíš neurčí!

57:51
    Oddechový čas pro Hong Kong. Kanadský stratég Barry Beck, mimochodem bývalý kapitán New York Rangers v NHL (a to po šest sezón!), teď láduje svým hráčům taktiku, jak rozhodnout tento duel!

57:51
    A pokud se to teď povede Hong Kongu, tak té výhře ale bude hodně blízko! Dvě minuty pro Mohammeda Al Dhaheriho! A tohle jeho sekání teď bude všechny hráče Emirátů hodně napínat, do konce třetí třetiny chybí 2:09!

56:43
    Hong Kong v plném počtu a pokud ani jeden tým není schopen využívat přesilovky, hlavně tedy Emiráty dnes při takovém počtu, tak si nezaslouží vyhrát.

55:50
    Jestli dnes bude Hong Kong bodovat, tak by měl celý tým připravit do kabiny svačinku King Hoovi! Již čtyřicátý zákrok gólmana Hong Kongu!

54:43
    Ale Emiráty mají další šanci, Chi Lam míří na trestnou lavici, dnes již sedmý vyloučený hráč Hong Kongu. Jednatřicetiletý další debutant v reprezentaci dostává trest za hákování. Hodně horké chvilky čekají na Hong Kong, teď ztratit nerozhodný stav by bylo velice nepříjemné.

53:50
    Spojené Arabské Emiráty v plném počtu. A úspěšnost přesilovek obou týmů, jak to nazvat, bídná.

51:50
    A naopak mohou hráči Hong Kongu trošku spočnout, po delší době si zahrají, tedy pokud sami zase nebudou faulovat, kompletní dvouminutovou přesilovku oni. Vyloučen Juma Al Dhaheri, kapitán Emirátů, za hákování.

50:54
    Hong Kong v plném počtu. I toto oslabení Hong Kong přežil, byť s vypětím všech sil, hlavně sil brankáře Ho.

50:00
    Emiráty stupňují tempo a znovu v závěru třetiny přebírají iniciativu, hodně jim k tomu napomáhá nedisciplinovanost soupeře.

49:30
    Ovšem King Ho předvádí famózní výkon, další závar před svou brankou řeší již 33. a 34. zákrokem v zápase!

48:54
    Hong Kong si zahrává s výsledkem a určitě i plýtvá svými fyzickými silami. Další trest odpyká Siu Kan, jednadvacetiletý reprezentační debutant. Prohřešek: hákování.

48:46
    Hong Kong v plném počtu, ani tuto přesilovku Emiráty nevyužily, nicméně rozhodčí signalizuje, že za chvíli budou mít Arabové další výhodu.

46:46
    A další vyloučení, na trestné již sedí Arthur Tam, nedovolené bránění pískáno již dvaačtyřicetiletému útočníkovi, který je již dvě sezóny také hlavním koučem týmu Kowloon Warriors.

46:00
    Vidíme zatím nejofenzivnější část zápasu, oba týmy se snaží vstřelit druhý gól a nasměrovat svou cestu zápasem k vítězství.

44:36
    Hosté v plném počtu. I Emiráty přečkaly oslabení bez úhony, poměr sil vyrovnán, skóre na tabuli také stále srovnané, 1:1.

43:39
    Domácí v plném počtu a začíná zkrácená přesilovka Hong Kongu, Jordan Ho je zpět na ledové ploše.

43:00
    Hong Kong převzal iniciativu, vstoupil do třetí třetiny aktivněji a Khaled Al Suwaidi se musí v brankovišti ohánět.

42:36
    Zbytečná tvrdost Omara Al Shamisiho, autora té první branky Emirátů, srovnává poměr hráčů na ledě, navíc bude muset Fajkov postrádat Omara Al Shamisiho i dalších deset minut třetí třetiny. Úder v oblasti hlavy a krku a pro Al Shamisiho trest 2 + 10 minut osobního trestu.

41:39
    Hong Kong, lépe řečeno jeho hráči, jsou nepoučitelní. Další oslabení, tentokrát na trestnou míří Jordan Ho, provinil se sekáním.

40:30
    Mimochodem, když jsem zmínil, že pro Hong Kong je toto po 27 letech teprve druhá účast na MS, tak Spojené Arabské Emiráty nemají těch účastí o moc více. Toto je jejich třetí absolvování turnaje světového mistrovství. V loňské kvalifikaci o účast ve III. divizi Emiráty postupně porazily Řecko 2:0, Mongolsko 3:2 a Gruzii 9:1. V samotném turnaji III divize však Arabové nevyhráli ani jediné utkání, od Jihoafričanů dostali navíc naloženo 15:0.

40:01

Ta za malou chvilku z lucemburském Kockelscheueru začne.

Hong Kong sahá po historickém bodu z mistrovství světa, chybí mu 20 minut třetí třetiny.

Ve druhé třetině jsme gól neviděli, hra se rozhodně srovnala, i když stále střelecky aktivnější byly Emiráty, na druhou stranu více času strávili Arabové v přesilovkách.

38:00
    Poslední minuty druhé třetiny, Emiráty ještě zkouší zatlačit na branku Hong Kongu.

36:49
    Domácí v plném počtu. Trestné lavice se nám vyprázdnily, skóre zůstává stejné, a to zvláště zásluhou King Ho, který podává velmi soustředěný výkon! Má na svém kontě již 26 zákroků.

36:18

34:49
    A začíná se nám hra kouskovat a trestná lavice plnit. Podruhé v utkání "pádí" na trestnou lavici Yannick Wong, tentokrát za podražení. Dlouho Hong Kong v pěti nezůstal.

34:42

34:18
    Poměr sil se srovnává, tentokrát jde za katr osmatřicetiletý aktuální mistr Emirátů, Mohamad El Jachi, za vražení.

32:42
    Navíc další prohřešek Hong Kongu proti pravidlům, na trestnou lavici míří Julian Ma, sedmadvacetiletý, jen 161 centimetrů vysoký obránce. Prohřešek: nedovolené bránění.

31:00
    S blížícím se koncem třetiny ale Spojené Arabské Emiráty přebírají iniciativu a King Ho si na nedostatek práce nemůže zase stěžovat.

27:00
    Hra se opravdu srovnala a i Hong Kong už je aktivnější, v tuto chvíli má na kontě stejný počet střeleckých pokusů ve 2. třetině jako za celou úvodní část hry. Skóre se však nemění.

26:23

25:00
    King Ho drží svůj tým, nicméně Arabové se nedostávají do tolika střeleckých pokusů jako v první třetině.

24:23
    Další vyloučení na straně Hong Kongu. Tentokrát se sekáním provinil čtyřiadvacetiletý obránce Yannick WONG, hráč Es z Macau, který v minulosti působil dokonce v lize Spojených Arabských Emirátů v Abu Dhabi Storms. Teď jsou to ale dvě minuty a oslabení pro Hong Kong.

20:01

Poměr střel v 1. třetině: 3-14.
    Úspěšnost střelby: 33% – 7%.
    Trestné minuty: 2-2.

King Ho (HKG): 92,86 %
    Khaled Al Suwaidi (UAE): 66,67 %

Než začne druhá třetina, tak ještě k turnaji. Divize III čítá šest účastníků, kromě našich dvou aktuálních soupeřů se v Lucemburku představí ještě Severní Korea, Gruzie, Bulharsko, a také domácí Lucembursko. Z našeho pohledu je zajímavé, že v Bulharsku je asistentem trenéra slovenský kouč Juraj Dušička.

Mimochodem, Omar Al Shamisi je již čtyřicetiletý velezkušený hokejista, který letos nasbíral v 16 zápasech v celku Al Ain Theebs deset gólů a stejný počet asistencí, v play-off pak ve třech duelech další tři nahrávky. Letos vybojoval se svou reprezentací cenné stříbro z asijského Challenge Cupu, rok poté, co tuto medaili na stejném podniku vybojoval Hong Kong.

Po první třetině je trochu dle očekávání skóre vyrovnané, nicméně herně na tom byl lépe arabský výběr. Hong Kong šel do vedení zásluhou Terryho Choie chvíli po polovině třetiny, arabský výběr však srovnal v 16. minutě Omarem Al Shamisim. Druhá třetina začne přibližně ve 13:25.

20:00

19:30
    Dlouho ale přesilovku arabský tým nehrál, chtěl si totiž početní výhodu znásobit, hra v šesti se však trestá i v divizní III. skupině mistrovství světa. Příliš mnoho hráčů na ledě na straně Spojených Arabských Emirátů a na ledě hra ve čtyřech na obou stranách.

18:26
    Hong Kong se bude bránit v oslabení, jeden z hráčů celku se provinil podražením.

15:53
    Spojené Arabské Emiráty právě vstřelily branku!
    Arabský celek srovnává na konci 16. minuty, když se prosadil po přihrávce Jumy Al Dhaheriho, jednoho z nejhproduktivnějších hráčů historie země, OMAR AL SHAMISI! Asistence: Juma Al Dhaheri, Mohammed Al Shamisi.

11:39
    Hong Kong právě vstřelil branku!

Hokejisté Hong Kongu skórují po dlouhých 27 letech v zápase mistrovství světa! Franky Choi vypracoval první branku pro TERRYHO CHOIE! Ten tak otevírá skóre utkání a Hong Kong poprvé v historii světových šampionátů vede! Asistence: Franky Choi.

Brankář arabského celku Khaleed Al Suwaidi by měl být také jednou z klíčových postav utkání, již čtyřiatřicetiletý velmi zkušený gólman vychytal v loňské kvalifikaci o divizi III skvělé zápasy, s úspěšností bezmála 95 procent se stal základním stavebním kamenem postupu své země do divizní skupiny III světového mistrovství.

3:00
    Z haly v Kockelscheueru vám budeme přinášet hlavně změny stavu utkání, ale také různé zajímavosti a informace, v tuto chvíli je ale stav stále nerozhodný 0:0.

00:01

Slavnostnější zahajování nám oddaluje začátek utkání, ale co nevidět vše vypukne.

Oba týmy mají za sebou rozbruslení, po kterém začne mistrovství světa divize III v nádherné hale v Kockelscheueru.

Zajímavou postavou na straně Hong Kongu je určitě Franky Hiu Fung Choi, který patří k oporám týmu, ale také je mimo jiné asistentem trenéra u hongkongské osmnáctky. Pro srovnání, v Hong Kongu je 597 registrovaných hráčů seniorské kategorie, 661 juniorů a 79 žen. A stejně jako v zemi svého soupeře jsou i v Hong Kongu čtyři kryté haly. Členem IIHF je tato asijská země již od roku 1983.

Například se svým dnešním soupeřem mají vyrovnanou bilanci, ba mírně aktivní – 2 výhry, 1 remíza a 1 prohra, se skóre 12:12.

Spojené Arabské Emiráty vyslaly na turnaj celý tým Abu Dhabi ISC. Trenérem týmu je Bělorus Jurij Fajkov, v zemi jsou hned čtyři kryté haly, celkem 118 mužských hokejistů a 186 juniorů, na arabskou zemi je zajímavé číslo o počtu hokejistek: 67! Členem IIHF jsou Emiráty od roku 2001.

Těžko odhadovat, jaké mohou být ambice Hong Kongu na turnaji, pravdou je, že v minulých letech, byť absentovali na MS, odehráli již reprezentanti této země zajímavé výsledky.

Hong Kong se vrací do bojů v rámci mistrovství světa po dlouhých 27 letech, jejich jediná účast je datována rokem 1987. Tehdy Hong Kong vstřelil jen jeden jediný gól, jeho výsledky pak, no, co bych vám popisoval, však si je přeberte sami:

Austrálie 0:37 a 0:42
    Jižní Korea 0:44 a 1:24
    Nový Zéland 0:19 a 0:19

Celkové skóre: 1:185.

Asijské derby začne za nějakých 35 minut, v zápise psaní domácí obléknou červené dresy, jejich soupeři pak bílou kombinaci dresů.

Hong Kong: King Ho (Keung) – Wong, Chow, Leung, Ma (A), Lam, Yeung – Sham (A), Terry Choi, Franky Choi – Jordan Ho, Siu Kan, Fu – Tam (C), Fung, Tai – To, Chun Kan, Mo. Trenér: Barry Beck.

Spojené Arabské Emiráty: Khaled Al Suwaidi (Ahmed Al Dhaheri) – El Jachi, Juma Al Dhaheri (C), Mohammed Al Dhaheri, Mohammed Al Shamisi, Bu Debs, Faisal Al Suwaidi – Al Sarour, Al Romaithi, Al Nuaimi – Al Mahrouqi, Omar Al Shamisi (A), Al Muharrami – Ali Al Mazrouei (A), Al Jneibi, Mubarak Al Mazrouei – Al Harmoodi. Trenér: Jurij Fajkov.

Rozhodčí: Valentin Lascar (Rumunsko) – Simone Lega (Itálie), Botond Palkovi (Maďarsko).

Nominace obou týmů na MS divize III:

Hong Kong: King Ho, Keung – Leung, Lam, Wong, Chow, Ma, Yeung – To, Jordan Ho, Sham, Chun Kan, Tam, Siu Kan, Choi, Fung, Fu, Mo, Franky Choi, Tai. Trenér: Barry Beck (Kanada).

Spojené Arabské Emiráty: Khaled Al Suwaidi, Ahmed Al Dhaheri – Ebraheem Bu Debs, Mohammed Al Dhaheri, El Jachi, Mohammed Al Shamisi, Faisal Al Suwaidi – Al Mahrouqi, Juma Al Dhaheri, Omar Al Shamisi, Ali Al Mazrouei, Al Sarour, Al Romaithi, Al Jneibi, Al Muharrami, Al Nuaimi, Mubaak Al Mazrouei, Al Harmoodi. Trenér: Jurij Fajkov (Bělorusko).

Přesné složení formací pro dnešní utkání ještě nebylo oficiálně zveřejněno.

Vážení hokejoví fanoušci, vítejte u opravdové lahůdky, tedy přímého přenosu z utkání MS v ledním hokeji, divize III, mezi Hong Kongem a Spojenými Arabskými Emiráty, lépe řečeno týmem Abu Dhabi ISC, z jehož kádru se nominace této arabské země pro MS v Lucembursku rekrutovala.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Jaroslav Svoboda

Branky a nahrávky: 12. T. Choi (F. Choi), rozh. náj. Wong – 16. O. Al Shamisi (J. Al Dhaheri, M. Al Shamisi)

Hongkong: King Ho (Keung) – Wong, Chow, Leung, Ma (A), Lam, Yeung – Sham (A), Terry Choi, Franky Choi – Jordan Ho, Siu Kan, Fu – Tam (C), Fung, Tai – To, Chun Kan, Mo. Trenér: Barry Beck.
    Spojené arabské emiráty: Khaled Al Suwaidi (Ahmed Al Dhaheri) – El Jachi, Juma Al Dhaheri (C), Mohammed Al Dhaheri, Mohammed Al Shamisi, Bu Debs, Faisal Al Suwaidi – Al Sarour, Al Romaithi, Al Nuaimi – Al Mahrouqi, Omar Al Shamisi (A), Al Muharrami – Ali Al Mazrouei (A), Al Jneibi, Mubarak Al Mazrouei – Al Harmoodi. Trenér: Jurij Fajkov.