Turecko – Jihoafrická rep. 2:4 (kon.) | Nový Zéland – Mexiko 0:5 (kon.) | Španělsko – Čína 4:0 (kon.)
Turecko
2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Jihoafrická republika
Neděle 06.04.2014, 13:00Mistrovství světa - II. B Divize

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Dobré odpoledne. Vítám Vás u sledování dnešního onlajn přenosu, kde se na MS Divize 2 utká Turecko a Jihoafrická republika. Utkání začíná ve 13:00.

Letošní MS Divize 2 se koná ve Španělské Jace.

Společně s dnešními soupeři se ještě ve skupině B nachází Nový Zéland, Čína, Mexiko a Španělsko.

Turecko

Turci se v prvním utkání letošního mistrovství utkali s favorizovaným Novým Zélandem, kterému podlehli nakonec 6:3.

Jihoafrická republika měla v prvním kole nalosovanou Čínu, se kterou prohrála 1:4.

Oba celky tak čekají na první body. Uvidíme, kdo dnes bude úspěšnější.

6. Jihoafrická republika 0b.

Turecko: Kahraman (Ozbaydugan) – Arturk, Faner F., Centikaya, Faner E., Hamarat, Kosemen, Coskun B., Islam – Ozmen, Halil, Semiz – Gumus, Kocoglu Andy, Kocoglu Alec – Karakoc, Coskun E., Solak G.- Solak A., Kamis

Jihoafrická republika: Nebe (Bock) – Giot, Marais, Magmoed, Ashworth, Watson, Forsyth, Gonsalves – Reeves, Wolf, Carelse – Krotz, Birrell, Samaai – Bremner, Valadas, Miller – Jeavons, Botha, Lyon

Rozhodčí: Gastaldelli – Kupcus, Meyer.

00:01

03:42
    Hostující Bremner dostává dvě minuty za hrubost a Turecko má výhodu přesilové hry.

05:57
    Jihoafrická republika právě vstřelila branku!
    Hosté se ubránili oslabení a ihned po jeho skončení jdou do vedení. WESLEY KROTS se trefil přesně. Asistence: Gareth Miller.

07:03
    Domácí budou mít další přesilovou hru, když na trestnou lavici usedl opět Bremner. Tentokrát za podražení.

07:59
    Turecká přesilovka končí. Bude se hrát 4 na 4 po vyloučení Hamarata za sekání.

10:45
    Arturk vyfasoval dvě minuty za faul kolenem a Jihoafrické republice se naskýtá první celá přesilová hra.

13:54
    Turecko právě vstřelilo branku!
    Turecku se podařilo vyrovnat zásluhou FATIH FANERA. Asistence: Serkan Gumus.

20:00

Je za námi první třetina mezi Tureckem a Jihoafrickou republikou. Hosté se dostali do vedení v šesté minutě zásluhou Krotse. Ovšem Turkům se podařilo ještě do konce třetiny vyrovnat, když se trefil Faner.

Střely na branku po první třetině: 9 – 9

20:01

22:36
    Turecko otáčí stav utkání po střele ALPERA SOLAKA. Asistence: Galip Hamarat.

23:39
    Navíc mají domácí výhodu přesilové hry, když byl vyloučen Lyon na dvě minuty za napadení.

31:29
    Serkan Gumus si jde odpočinou na dvě minuty za podražení. Hosté mají šanci na vyrovnání.

37:10
    Jihoafričané srovnávají krok s Tureckem ještě před koncem druhé třetiny. Úspěšným střelcem je MARC GIOT. Asistence: Chriss Reeves.

38:20
    Tak to je pro Turky hořký konec třetiny. Hosté jsou méně aktivním týmem, ale ujímají se vedení zásluhou UTHMANA SAMAAIE. Asistence: Robin Forsyth.

40:00

Je za námi 40 minut utkání a vcelku překvapivě vede hostující Jihoafrická republika, která díky dvěma slepeným brankám na konci třetiny otočila vývoj utkání. Uvidíme, zda-li se jim podaří náskok udržet nebo naopak ještě zvýšit.

Střely na branku ve druhé třetině: 11 – 8
    Střely celkem: 20 – 17

40:01

43:31
    Birrell dostává dvě minuty za hákování a Turecko má velikou šanci na vyrovnání.

47:16
    Turecký výběr oslabuje na dvě minuty Serkan Gumus. Výhoda pro Jihoafrickou republiku.

50:51
    Dalším vyloučeným je hostující Jeavons za hákování.

54:36
    Jihoafrická republika si vyžádala oddechový čas.

58:25
    Oddechový čas si vyžádalo i Turecko, které se bude pokoušet o závěrečný nápor.

58:38
    Jihoafrická republika dnes zvítězí. O dvoubrankový náskok se postaral UTHMAN SAMAAI. Asistence: Marc Giot.

60:00

Střely ve třetí třetině: 12 – 14
    střely celkem: 32 – 31

Skončilo nám utkání dvou týmů, které byli bez zisku bodu před dnešním utkáním. Utkání se lépe podařilo Jihoafrické republice, která otočila utkání dvěma slepenýma góly na konci druhé třetiny. S konstatováním, že Turecko dnes podlehlo na MS Divize 2 ve skupině B s Jihoafrickou republikou, se s Vámi loučím. (15:26:19)

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 14. Faner (Gumus), 23. Solak (Hamarat) – 6. Krots (Miller), 38. Giot (Reeves), 39. Samaai (Forsyth), 59. Samaai (Giot)

Rozhodčí: Gastaldelli – Kupcus, Meyer