Turecko – Jihoafrická rep. 2:4 (kon.) | Nový Zéland – Mexiko 0:5 (kon.) | Španělsko – Čína 4:0 (kon.)
Španělsko
4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Čína
Neděle 06.04.2014, 20:00 • Pabellon de Hielo • Mistrovství světa - II. B Divize

59:06
    Střelec čtvrtého gólu Španělska Guillermo Betran (ESP) si jde ještě na konci utkání odsedět dvouminutový trest za nedovolené bránění, stejně jako Hao Zhang (CHN) za nafilmovaný pád.

55:39
    Tak je to jasné, vylučovat se bude zatím jen na straně Číny. Ling Chen (CHN) dostává dvě minuty za hákování a dvě + deset minut za úder do oblasti hlavy a krku.

54:21
    Pol Gonzalez unikl po levém kruhu a záchrannou brzdu musel vytasit až Tengyi Fu (CHN), který španělského šikulu zahákoval. Na vyloučení: 5-8.

48:56
    Přesilovka Číny trvala pouze minutu a třináct vteřin, protože do samostatného úniku se dostával Marc Ribas a Mingxi Yang (CHN) jej nedovoleně bránil. Půjde tak na dvě minuty na trestnou lavici. Na vyloučení: 5-7.

47:43
    Pol Gonzalez (ESP) dostává za zákrok na čínského hokejistu dvě minuty za podražení a během osmi minut jde za stejný prohřešek za katr už podruhé. Na vyloučení: 5-6.

41:22
    Ještě dvaatřicet vteřin měla trvat přesilovka Číny, jenže Asiaté špatěn střídali a dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Na vyloučení: 4-6.

39:54
    Šest vteřin před koncem druhé třetiny dotává dvě minuty Pol Gonzalez (ESP) za podražení. Na vyloučení: 4-5.

34:08
    Tengyi Fu (CHN) je potrestán dvěma minutami za hákování. Podaří se Španělsku využít pátou přesilovku dnešního zápasu? Předchozí čtyři oslaení zatím Čína úspěšně ubránila. Na vyloučení: 2-5.

29:47
    Krátce před polovinou zápasu je tady vyloučení. Peng JI (CHN) dostává dvě minuty za vražení na hrazení. Na vyloučení: 2-4.

23:20
    Španělé jdou do tří, Oriol Boronat dostává (ESP) dostává dvě minuty za podražení. Na vyloučení: 2-3.

22:57
    Je to tak, Alejandro Hernandez (ESP) dostává dvě minuty za podražení. Na vyloučení: 1-3.

21:38
    Třetí vyloučení Číňanů. Na trestnou lavici putuje Ling Chen (CHN) za napadení. Na vyloučení: 0-3.

09:25
    Mingxi Yang (CHN) dostává dvě minuty za sekání. Na vyloučení: 0-2.

00:31
    Hned na začátku zápasu je tu vyloučení. Longtan Liu (CHN) dostává dvě minuty za hákování. Na vyloučení: 0-1.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 3. Boronat (G. Betran), 53. Boronat (Quevedo), 55. P. Munoz (J. Munoz), 57. Betran (Palacin)

Španělsko: Alcaine (Carretero) – Hernandez, Ubieto, G. Betran, Palacin, Gainza, Vea – J. Munoz, Ribas, P. Munoz – Gonzalez, Boronat, Quevedo – Solorzano, Fuentes, Carbonell – Barnola, Puyuelo, Garcia-Arias – A. Betran. Trenér: Timo Tuomi.
    Čína: Z. Liu – L. Liu, Quan, Fu, Q. Liu, Wen, Yang, Li, Zhu – Wang, H. Zhang, Chen – Bao, Xia, Ch. Zhang – X. Li, Z. Li, Ji – Guo, He. Trenér: Tianyu Hu.

Rozhodčí: Maxim Urida – Vanja Belić, Chris van Grinsven

Diváci: 2350.