Kladno – Regensburg 3:4 (1:2 po s.n.) | Jindř. Hradec – Třinec 2:7 (kon.) | Regensburg – Linz 7:2 (kon.)
Třinec – Kladno 9:2 (kon.) | Linz – Jindř. Hradec 1:4 (kon.)
Steinbach Black Wings Linz
1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
Neděle 06.04.2014, 16:30Memoriál Jana Marka

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

EHC Black Wings Linz: Kovacs, Jordan – Kleiss, Stadler, Neumaier, Schmid, Kail, Deak, Heinz, Neuhuber, Liesch, Jurha, Murphy, Sinziger, Schwarzbauer, Mayerhofer, Aahonen, Waismayer, Maurer.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Tourek, Biernat – Čamra, Myšík, Kubeš, Homolka, Budín, Voves, Dančišin, Draksi, Havelka, Kopřiva, Nikodým, Přibyl, Pokorný, Kohut, Tržil, Filip, Bláha, Šergl, Baxa..

Třinec bez ztráty květinky vyhraje druhý ročník Memoriál Jana Marka. Na stříbrnou pozici si brousí zuby domácí Vajgar. V cestě mu však stojí hokejisté Linze, kteří by jistě rádi získali alespoň nějaký bod.

00:01

00:32
    Dančišin z otočky nevyužil odkryté části branky.

01:01
    Icing Vajgaru.

02:04
    Zatím se toho na ledě mnoho neděje.

02:45
    Jan Šergl se z levé strany nacpal před branku, ale na Kovacse si nepřišel.

03:24
    Přibyl tečoval Čamrovu ránu mimo.

04:03
    Čamrova pumelice končí v rukavici Davida Kovacse.

05:11
    Šergl v brejku na Davida Kohúta, ale Kovacs v brance Linze čaruje.

05:32
    Linz si zahraje přesilovou hru, vražení na hrazení v podání Jiřího Kubeše.

07:06
    Síly na ledě se srovnají, faul kolenem od Jürgena Neumaiera.

07:32
    Vajgar v plném počtu.

07:45
    Vajgar právě vstřelil branku!
    Bleskurychlé využití přesilové hry v podání Jindřichova Hradce. Akce na dva doteky, střela z pravého kruhu v podání MICHALA BLÁHY se zastavila až v bráně Linze. Asistence Jan Šergl a Jiří Kubeš.

07:59
    Martin Čamra dvě minuty za napadení.

08:37
    Dančišin operoval před lineckým brankovištěm, Kovacs nakonec nemusel zasahovat.

09:07
    Tourek musel zasahovat u své levé tyče po akci Aahonena.

09:19
    Nikodým v trháku faulován, dle sudích ale nikoliv.

10:00

11:10
    Šerglova rána o fous minula bránu soupeře.

11:56
    Linz špatně střídal, hrál v šesti a to se nesmí.

13:43
    Vajgar hrál vysokou holí a hra je vykázána do středního pásma.

13:59
    Linz v plném počtu.

14:23
    Kubeš od modré jen do lapačky Davida Kovacse.

15:00

Vajgar po prvním dějství vede po trefě Michala Bláhy. Druhá třetina začne hned.

15:01

15:56
    Dančišin v šanci, puk jen prolétl brankovištěm.

17:59
    MAREK NIKODÝM posílá jindřichohradecký tým se štěstím do dvoubrankového vedení, když se puk s pomocí linecké teče dostal do branky. Asistence Hynek Havelka.

18:48
    Šergl upaloval sám na Kovacse, ale bekendový blafák nevyšel.

19:22
    Linz právě vstřelil branku!
    Linz rychle reaguje a snižuje na rozdíl jediné branky. Střelu zblízka v podání BENNYHO NEUHUBERA Tourek musel lovit ze své sítě. Asistence Liesch.

21:29
    Parádně využitá akce tři na jednoho. Hradečtí forvardi si na jeden dotek předali puk a DAVID KOHÚT vrací Vajgaru dvoubrankový náskok. Asistence Jan Šergl a Michal Bláha.

23:32
    Stadler protáhl Tourka, který ramenem vytěsnil kotouč do rohu kluziště.

24:55
    Kubeš v šanci minul.

26:08
    MILAN DANČIŠIN, kapitán Vajgaru využil u pravé tyče tutovou šanci, na kterou mu asistovali Matyáš Filip s Jiří Kubeš.

26:15
    Nilas Maurer dvě minuty za sekání.

26:55
    Dominik Budín od modré mířil na střed branky, kde byl připraven David Kovacs.

27:05
    Kopřiva mířil stejným směrem.

27:29
    Gól Kubeše neplatí pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

27:59
    Michal Přibyl v další šanci Vajgaru.

28:15

30:00

Vajgar zatím kráčí vstříc druhému místu v turnaji. Třetí třetina bude pokračovat po úpravě ledu, cca v 17:32.

30:01

30:13
    Linz si zahraje přesilovou hru, dvě minuty za nedovolené bránění pro Jiřího Kubeše.

31:28
    Brejk Vajgaru dva na jednoho neklapl, Martin Pokorný nedosáhl po výtečném pasu o kousek na puk.

32:17
    Vajgar je v plném počtu.

34:01
    Puk mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

34:56
    David Kohút dvě minuty za faul loktem.

36:56
    Vajgar je kompletní, tohle oslabení Vajgar ubránil bez větších problémů.

37:40
    Vajgar tlačil puk do branky, v brankovišti Linze skrumáž, která končí dvěma minutami pro hradeckého Martina Čamru a lineckého Kaila. Hradecký hráč za sekání, jeho protějšek za hrubost.

39:19
    Aleš Draksl dělovkou od modré našel Kovacsovu lapačku.

39:40
    Oba týmy jsou kompletní.

40:23
    Vajgar má stále více ze hry.

42:53
    Vajgar během hry vystřídal brankáře, Tourka na chvíli nahradil Biernat.

45:00

Vajgar vítězí v tomto zápase. Nejlepšími hráči zápasu vyhlášeni hradecký Michal Přibyl a za Linz pak Niklas Maurer.

Konečné pořadí:
    1. Třinec
    2. Vajgar
    3. Kladno
    4. Regensburg
    5. Linz

Týmy jsou nastoupeny na ledě, budou se udílet ceny.

Nejlepším brankářem turnaje vyhlášen Tapio Turba z Regensburgu.

Nejlepším obráncem pak hráč Třince, Dominik Krása.

A nejlepším útočníkem vyhlášen zástupce domácích barev, Marek Nikodým.

Nejužitečnějším a současně nejproduktivnějším hráčem turnaje je vyhlášen forvard Třince Roman Miloš.

Drobné dárky právě přebírají trenéři, za domácí Milan Dančišin. Za Regensburg Petr Fical, za Linz Harald Pschering, za Kladno Jan Krégl a za vítěze, za Oceláře Josef Lucák.

Páté místo obsadil tým Black Wing Linz, který právě přebírá ocenění.

Bramborové medaile si odnáší Rytíři z Kladna.

Bronz získávají po loňském triumfu hokejisté Regensburgu.

Stříbrné medaile přebírají zástupci jindřichohradeckého Vajgaru.

A už jdeme do finále, Oceláři Třinec přebírají putovní pohár a zlaté medaile. S tímto se s vámi loučíme a za celou redakci děkují za pozornost Petr Košatka, Zdeněk Brus a Honza Wirkner. (18:20:45)

Jan Wirkner

Branky a nahrávky: 20. Neuhuber (Liesch) – 8. Bláha (Šergl, Kubeš), 18. Nikodým (Havelka), 22. Kohút (Šergl, Bláha), 27. Dančišin (Filip, Kubeš)

Steinbach Black Wings Linz: Kovacs, Jordan – Kleiss, Stadler, Neumaier, Schmid, Kail, Deak, Heinz, Neuhuber, Liesch, Jurha, Murphy, Sinziger, Schwarzbauer, Mayerhofer, Aahonen, Waismayer, Maurer.