NY Islanders – Washington 3:4 (0:1 po s.n.) | Toronto – Winnipeg 2:4 (kon.) | NY Rangers – Ottawa 2:3 (kon.)
Carolina – New Jersey 1:3 (kon.) | Tampa – Dallas 2:5 (kon.) | Montreal – Detroit 5:3 (kon.)
Minnesota – Pittsburgh 4:0 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 2:1 (kon.) | San Jose – Nashville 0:3 (kon.)
Chicago – St. Louis 4:2 (kon.) | Florida – Dallas 3:2 (kon.)
Vancouver Canucks
2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Los Angeles Kings
Neděle 06.04.2014, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

59:00
    Hosté odvolali brankáře, začala power play Kings.

58:37
    Navíc je tu přesilovka pro Canucks, dvě minuty za nesportovní chování dostal Jonathan Quick, trest odpyká Tyler Toffoli. Tohle už vypadá pro domácí velice nadějné

58:37
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Možná rozhodující okamžik utkání! Kassian už mohl sám zakončovat, ale všiml si ještě lépe postaveného BRADA RICHARDSONA, který z pravé strany trefil naprosto přesně! Asistence: Asistence: Zack Kassian, David Booth.

47:25
    Další vyloučení na straně Kings. Za hákování si jde odpočinout Jeff Carter.

42:38
    Za vražení na hrazení je vyloučen Justin Williams.

41:06
    Tak tohle byla rozborka bránící čtveřice až do prázdné branky! Po několika rychlých přihrávkách se puk dostal na brankoviště, kde ho odrazem od brusle dostal do branky ALEXANDER EDLER. Platnost gólu ještě muselo potvrdit video, stav je 1:1. Asistence: Daniel Sedin, Henrik Sedin.

40:19
    Hned v úvodu třetiny je tu přesilová hra pro Vancouver, za hrubost je vyloučen Dustin Brown.

39:32
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Už to vypadalo, že ani ve druhé třetině neuvidíme gól, ale Carter vybojoval v rohu kluziště puk, okamžitě jej poslal před branku na najíždějícího SLÁVU VOJNOVA a ten zamířil přesně pod břevno! Asistence: Jeff Carter, Marián Gáborík.

37:42
    Přesilovka pro Kings, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Frank Corrado.

35:11
    Velká šance domácích na otevření skóre. Henrik Sedin poslal zpoza branky krásnou přihrávku na Jensena, jenže ten zblízka zamířil nad branku až do ochranné sítě!

32:15
    Tato situace nám ale moc dlouho netrvala, neboť za nedovolené bránění obdržel menší trest domácí Frank Corrado.

29:36
    Série vyloučení pokračuje, na trestnou lavici teď míří hostující Mike Richards za hákování. Bude se hrát 4 na 3.

29:00
    Je po přesilovce, neboť domácí Kevin Bieksa obdržel dvě minuty za hrubost.

28:10
    Je tu první vyloučení utkání, dvě minuty za zdržování hry dostal hostující Matt Greene.

20:50
    Obrovská šance hostů na otevření skóre, Carter si počkal na optimální okamžik, naservíroval puk před branku na volného Toffoliho, toho ovšem vychytal rychlý Lack!

19:29
    O mnoho lépe vypadala střela kapitána hostí, Brown dostal přihrávku zpoza branky a z první švihem orazítkoval břevno!

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 42. Edler (D. Sedin, H. Sedin), 59. Richardson (Kassian, Booth) – 40. Vojnov (Carter, Gáborík)

Vancouver Canucks: Lack (Markström) – Bieksa, Edler, Garrison, Hamhuis, Stanton, Corrado – Jensen, H. Sedin, Higgins – Burrows, Kesler, D. Sedin – Kassian, Richardson, Booth – Hansen, Matthias, Sestito. Trenér: John Tortorella.
    Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Vojnov, Muzzin, Greene, Martinez, Mitchell, Campbell – Williams, Kopitar, Gáborík – Toffoli, Carter, Pearson – Brown, Stoll, Nolan – Lewis, Richards, Clifford. Trenér: Darryl Sutter.

Rozhodčí: Pollock, LaRue – Murchison, Sharrers

Diváci: 18 910