NY Islanders – Washington 3:4 (0:1 po s.n.) | Toronto – Winnipeg 2:4 (kon.) | NY Rangers – Ottawa 2:3 (kon.)
Carolina – New Jersey 1:3 (kon.) | Tampa – Dallas 2:5 (kon.) | Montreal – Detroit 5:3 (kon.)
Minnesota – Pittsburgh 4:0 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 2:1 (kon.) | San Jose – Nashville 0:3 (kon.)
Chicago – St. Louis 4:2 (kon.) | Florida – Dallas 3:2 (kon.)
Vancouver Canucks
2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Los Angeles Kings
Neděle 06.04.2014, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:57:10)

Utkaní sledovalo 18 910 diváků.

Je to tak, utkání končí a domácí se radují z těsné výhry 2:1, která je ještě drží v bojích o postup do play off. Vancouveru se podařil vstup do třetí třetiny, kdy se už po 66 vteřinách trefil v přesilovce Edler a tlak pokračoval. S postupujícím časem se s tím ale hosté dokázali vyrovnat a už to vypadalo, že uvidíme prodloužení. Jenže v předposlední minutě přihrál Kassian na volného Richardsona a ten rozhodl o tom, že body zůstanou v Kanadě.

60:00

59:40
    Puk je daleko od branky Vancouveru, tohle už domácí asi udrží.

59:00
    Hosté odvolali brankáře, začala power play Kings.

58:37
    Navíc je tu přesilovka pro Canucks, dvě minuty za nesportovní chování dostal Jonathan Quick, trest odpyká Tyler Toffoli. Tohle už vypadá pro domácí velice nadějné

58:37
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Možná rozhodující okamžik utkání! Kassian už mohl sám zakončovat, ale všiml si ještě lépe postaveného BRADA RICHARDSONA, který z pravé strany trefil naprosto přesně! Asistence: Asistence: Zack Kassian, David Booth.

58:22
    Boothova střela šla mimo, domácí jsou ale stále u puku.

57:23
    Bratři Sedinové zakombinovali před Quickem, ten musel velice rychle na led a pro jistotu přikryl puk.

56:53
    Je to festival sražených střel, ani teď nemusel gólman zasahovat, bomba Martineze k Lackovi nedošla.

56:09
    Byla to opravdu rychlovka, už zase hrajeme.

56:09
    Máme tu menší pauzu, neboť v pásmu Canucks je uvolněný jeden kus plexi. Probíhá oprava, doufejme, že to nebude dlouho trvat.

55:38
    Na střed si od mantinelu sjel Kopitar, snažil se o střelu zápěstím, jenže i on byl velice dobře bráněn a jeho pokus byl sražen.

55:15
    Od modré střílel Williams, ale ani on nebyl úspěšný. Lack velice dobře viděl, navíc jeho spoluhráči srazili puk do rohu.

54:38
    Zakázané uvolnění Los Angeles, hra míří před Quicka.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 42. Edler (D. Sedin, H. Sedin), 59. Richardson (Kassian, Booth) – 40. Vojnov (Carter, Gáborík)

Vancouver Canucks: Lack (Markström) – Bieksa, Edler, Garrison, Hamhuis, Stanton, Corrado – Jensen, H. Sedin, Higgins – Burrows, Kesler, D. Sedin – Kassian, Richardson, Booth – Hansen, Matthias, Sestito. Trenér: John Tortorella.
    Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Vojnov, Muzzin, Greene, Martinez, Mitchell, Campbell – Williams, Kopitar, Gáborík – Toffoli, Carter, Pearson – Brown, Stoll, Nolan – Lewis, Richards, Clifford. Trenér: Darryl Sutter.

Rozhodčí: Pollock, LaRue – Murchison, Sharrers

Diváci: 18 910