Florida – Dallas 3:2 (kon.) | Columbus – NY Islanders 4:0 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 5:2 (kon.)
Colorado – Pittsburgh 2:3 (0:1 po s.n.) | Edmonton – Anaheim 4:2 (kon.)
HC Kometa Brno
3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
HC Sparta Praha
Pondělí 07.04.2014, 19:00 • KAJOT ARENA - Brno • Generali play off Tipsport extraligy

Stav série:

Kometa – Sparta 2:2

Střely na bránu celkem:

26:36

Tolik tedy z KAJOT ARENY. Loučím se s vámi a přeji pěkný zbytek večera.

Je dobojováno, Sparta dnešní duel zvládla a srovnala stav série na 2:2. Kaňkou na zápase je několik zbytečných faulů, především Tomáše Rachůnka, který zbytečně vyřadil ze hry Němce. Pět minut vyfasoval na druhé straně i Hanzlík po faulu na Lukáše Pecha, hostující útočník se ale dokázal vrátit do zápasu. Kometě nelze upřít snahu, dřela a bojovala, ale Sparta ji trestala po chybách. Tohle dneska v Brně rozhodovalo.

60:00

59:56
    Na Pöpperleho šlo ještě několik pokusů, ale už to nebylo nic, co by ho vyvedlo z míry.

59:30
    Tak ještě jeden pokus, Čiliak je znovu na střídačce a Kometa v šesti.

59:30
    Ještě jedno vhazování před Pöpperleho klecí, do konce už chybí pouze třicet vteřin.

58:38
    Je jasné, že se tato série protáhne a vrátí se v sobotu znovu pod Špilberk. Dost možná rozhodující duel se bude hrát na půdě Pražanů ve čtvrtek.

58:15
    Sparta právě vstřelila branku!
    LUKÁŠ PECH potvrzuje výhru hostů v tomto zápase. Kometa nedokázala vyhrát vhazování, to naopak perfektně zvládl Buchtele a pro útočníka Sparty už nebyl problém dopravit kotouč do prázdné klece. Asistence: Jan Buchtele.

58:06
    Není nač čekat, Kometa to zkusí bez brankáře.

58:06
    Vladimír Kýhos si bere oddechový čas a zřejmě pustí na led šestého hráče místo Marka Čiliaka.

57:57
    Rázem je Sparta pod tlakem a vyhazuje přes všechny čáry.

56:25
    Kometa právě vstřelila branku!
    Tak pozor, Kometa je zpět v zápase. Jak už to vypadalo všelijak, tak je tu možná kouzelný lektvar, který by mohl domácím vlít krev zpátky do žil. Přihrávku v pádu předvedl obránce Žižka, protlačil tak puk před bránu, kde byl HYNEK ZOHORNA a jeho pokus skončil za Pöpperlem, který si sice na puk sáhl, ale nedokázal ho zachytit před brankovou čárou. Asistence: Tomáš Žižka, Tomáš Svoboda.

56:08
    Vhazování v útočném pásmu Komety, necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny.

55:26
    Čermákovo nahození od mantinelu nenašlo Jana Hrušku, který byl dobře pokrytý.

54:16
    Sparta má více ze hry a závěr zápasu si hlídá. Ještě pozlobil Čiliaka autor čtvrté branky Přibyl, ale svou šanci neproměnil.

53:40
    Dnešní utkání sleduje 7200 diváků, v Brně je samozřejmě vyprodáno.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 10. Koreis (Burian, T. Vondráček), 21. Kempný, 57. H. Zohorna (Žižka, T. Svoboda) – 4. Rolinek (Pech, Philipp), 15. Polášek (Forman, T. Rachůnek), 39. Buchtele (Hlinka), 42. Přibyl (Klimek), 59. Pech (Buchtele)

HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Dlapa, Hanzlík, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Sedlák – J. Hruška, Čermák (C), J. Svoboda – J. Káňa, V. Němec, T. Svoboda – Pivko, Novotný, H. Zohorna – Burian, Koreis, T. Vondráček – Mrázek. Trenér: Vladimír Kýhos.
    HC Sparta Praha: Pöpperle (Málek) – Pilař, Piskáček, Polášek, Sičák, Kubát, Philipp – Buchtele, Hlinka, Ton (C) – Rolinek, Pech, Kumstát – I. Rachůnek, Divíšek, Klimek – T. Rachůnek, Přibyl, Forman – Simon. Trenér: Josef Jandač.

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Robin Šír – Jiří Gebauer, Vít Lederer

Diváci: 7200 (vyprodáno)