Florida – Dallas 3:2 (kon.) | Columbus – NY Islanders 4:0 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 5:2 (kon.)
Colorado – Pittsburgh 2:3 (0:1 po s.n.) | Edmonton – Anaheim 4:2 (kon.)
Berani Zlín
4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
HC Oceláři Třinec
Pondělí 07.04.2014, 17:10 • ZS Luďka Čajky • Generali play off Tipsport extraligy

Čtvrté neskutečně napínavé semifinále do poslední vteřiny je u konce. Nástup do zápasu měli lepší třinečtí, kteří také v úvodních dvaceti minutách na ledě kralovali. Zlínu se ale povedlo vyrovnat a v průběhu zápasu se na ledě odehrávala parádní přestřelka. Třinec se pokaždé dokázal na těsné vedení domácích dotáhnout, ale ve třetí třetině už to hosté nezvládli. Nepomohl jim ani drtivý tlak v power-play, kdy Kašík zneškodnil několik šancí třineckých hokejistů. Série se tak za stavu 2:2 opět přesouvá na led Třince. Dnes je to ze Zlína všechno, hezký zbytek pondělního večera. (19:50:14)

60:00

59:50
    Köhlerovi sebral jasnou gólovku Trončinský, který ho odstavil při střelbě do prázdné branky.

59:38
    Třinec vyhrál buly, Hrubec opět na střídačce, hosté v šesti. Berani už jsou v plném počtu.

59:26
    Hrubec je zpátky v brance, buly u Kašíka.

59:35
    Kašík je hrdinou posledních minut dnešního zápasu. Nejprve zahodil jasnou tutovku Polák, ale vzápětí zlínský brankář několika neskutečnými zákroky udržel kotouč při dorážkách třineckých před brankovou čarou.

59:10
    Kašík za brankou rychle zastavil puk Marušákovi, který může vyhodit.

58:50
    Leškova střela z vlastního pásma opuštěnou klec nezasáhla.

58:30
    Třinec bude hrát ještě 52 vteřin 6na4. Hrubec zůstává na střídačce.

58:30
    Bonk chytrou přihrávkou zpoza branky našel hůl Vojtěcha Poláka, která v zakončení narazila na bezchybného Kašíka.

58:10
    Hrubec opustil brankoviště, Třinec hraje v šesti.

57:49
    Zlínští nemohli vyhodit kotouč, nakonec se to na třetí pokus povedlo Řezníčkovi.

57:22
    Třinecká lavička si vyžádala oddechový čas.

57:22
    Na závěr tu budeme mít pořádné drama. Třinečtí si totiž zahrají v posledních dvou minutách přesilovou hru. Oldřich Horák (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.

57:10
    Dnešní čtvrté semifinále sleduje 5115 diváků.

56:38
    Kašík se roztáhl na brankovišti a schoval do lapačky Linhartovo nahození.

56:35
    Pokus Davida Květoně byl zblokován do ochranné sítě, buly po levici brankáře Kašíka.

56:17
    Parádní kombinace domácích, Leška našel mezi kruhy Ondráčka, jehož střelu zápěstím Hrubec srazil za branku. Berani jsou na koni.

55:38
    Icing domácích, buly před brankou Libora Kašíka.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 15. Čech (Melenovský, Urbanec), 38. Köhler, 43. Marušák (Kotvan, Leška), 53. Veselý (Čajánek, Řezníček) – 1. Růžička (Polanský, Adamský), 40. Nosek (Roth, Bonk), 53. Bonk (Hrňa, Linhart)

Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Urbanec, Kotvan, Horák, Marušák, Řezníček, Matějíček – Veselý, Čajánek, Honejsek – Köhler, Leška, Balaštík – Kubiš, Melenovský, Ondráček – Čech, Holík, Okál – P. Sedláček.
    HC Oceláři Třinec: Hrubec (M.Svoboda) – Galvas, Nosek, Linhart, Zíb, Trončinský, Roth, Foltýn, Matyáš – Adamský, Polanský, M.Růžička – Polák, Bonk, Orsava – Rufer Rákos, Květoň – Hrňa, Peterek, Matuš.

Rozhodčí: Jeřábek, Hradil – Bláha, Kostka