Slovensko – Francie 1:3 (kon.) | Dánsko – Norsko 1:5 (kon.) | Česko – Rakousko 2:1 (kon.)
Slovensko
1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Francie
Pondělí 07.04.2014, 13:00 • MEO Aréna • Mistrovství světa žen - 1. divize, sk. A

Slovenky se v poslední dvacetiminutovce ještě snažily o vyrovnání, ale hokejistky Francie nedovolily žádné drama a na turnaji si tak připisují první tři body.

Počet střel na branku: SVK (30) – FRA (27)

Nejlepší hráčky utkání byly vyhlášeny:

Viktoria Ihnaťová (SVK)
    Estelle Duvinová (FRA)

Turnaj dnes pokračuje dalším utkáním v 16:30, kdy se proti sobě postaví hráčky Dánska a Norska. I z tohoto utkání vám přineseme nejžhavější informace přímo od ledové plochy. Budu se na vás těšit u dalších online přenosů, napočtenou. (15:10:26)

60:00

59:54
    Francie právě vstřelila branku!
    MARION ALLEMOZOVÁ sebrala kotouč a střelou ze středního pásma ho poslala do opuštěné klece. O výhře Francie je definitivně rozhodnuto. Bez asistence.

59:18
    Kotouč po vyhození jedné z francouzských hráček opustil ledovou plochu, ale kus černé gumy skončil na střídačce. Obejde se to tedy bez vyloučení.

58:57
    Brankářka Romana Kiapešová opustila branku a hráčky Slovenska to zkusí se šesti hráčkami na ledě.

58:57
    Lavička Slovenska si v závěru utkání vyžádala oddechový čas. Tohle může být totiž rozhodující okamžik na případné vyrovnání hráček Slovenska. Po oddechovém čase se bude vhazovat před brankou Baldinové.

58:07
    Athena Locatelli (FRA) – Martina Veličková (SVK) obě dvě minuty za hrubost. Hraje se ve čtyřech.

58:07
    Moc nechybělo a jedna z hokejistek Slovenska málem dorazila poskakující kotouč do sítě. Vhazuje se u branky Francie.

57:54
    Hokejistky Francie vyhazují kotouč přes všechny čáry a jsou kompletní.

57:19
    Jurčová vybídla do střelecké pozice Ihnaťovou, která ve velmi dobré pozici vůbec netrefila branku.

56:33
    Pořádné zmatky ve vlastním brankovišti musela řešit Caroline Baldinová. I s notnou dávkou štěstí se podařilo francouzkám vše ve správný čas vyřešit. Buly u branky brankářky Baldinové.

55:54
    Na ledě jsme viděli poměrně ostrý střet dvou hráček a slovenky budou mít v závěru třetí třetiny výhodu přesilové hry. 2 minuty za faul kolenem si vykoledovala Estelle Duvinová (FRA)

55:12
    Tvrdý projektil Gabriely Žitňanské končí ve výstroji pozorné Baldinové. Buly u branky francouzek.

54:49
    Žitňanská situaci dvou na jednu moc dobře nevyřešila. Obrankyně Slovenska hned z první nastřelila bránící hráčku Francie a slovenky se musejí pro kotouč vracet do středního pásma.

54:19
    Lalíková nechtěla riskovat ztrátu kotouče, a tak pouze kus černé gumy nahodila podél mantinelu do útočné třetiny.

53:30
    Sroková výborně na brankovišti tečovala nahození Balášové. Brankářka Baldinová měla odkrytý výhled a stačila na nepříjemnou změnu kotouče včas reagovat. Slušná šance Slovenska tak zůstala nevyužita.

52:49
    Hokejistky Francie to přehnaly s kombinací a dopadlo to odpískaným ofsajdem. Buly ve středním pásmu.

52:18
    Slovenky zahrály úmyslný ofsajd a hra se stěhuje před jejich klec. Čas hokejistek Slovenska na vyrovnání se pomalu krátí.

51:20
    Lehké nahození ze středního pásma v podání slovenské hráčky si Caroline Baldinová pouze zkontrolovala vyrážečkou.

50:31
    Na opačné straně kluziště střílel nepřesně francouzka Escuderová.

50:37
    Bravurní sólová akce v podání útočnice Herichové. Slovenská hráčka se několika kličkami propletla přes obranu Francie a její nadějnou akci ukončila pohotovým zákrokem pozorná Baldinová.

49:44
    Slovenky drží kotouč za vlastní brankou, aby na led mohly poslat čerstvé síly.

49:10
    Vixová našla geniální přihrávkou zpoza branky osamocenou Duvinovou. Druhá jmenovaná trefila z bezprostřední blízkosti pouze hrudník brankářky Kiapešové.

48:29
    V zajímavé situaci se ocitla Lenka Sroková. Útočníce Slovenska ale neměla při střelbě dostatek času na seštělování mušky, a její pokus skončil mimo.

47:50
    Hokejistky Slovenska se dokázaly ubránit i této přesilovce Francie.

47:38
    Ostrý pokus Baudritové od modré čáry branku Slovenska neohrozil. Francouzkám schází při střelbě z větší dálky přesnější muška.

47:19
    Ani pokus hráčky Allemozové branku Slovenska netrefil. Francouzky přesto drží útočné pásmo a kombinují.

46:50
    Passardová z dobré pozice vůbec netrefila branku. Kotouč se tak dostává zpátky na hokejky týmu Slovenska.

46:29
    Slovenkám se po dobré půl minutce podařilo dostat kotouč pryč z vlastního pásma.

45:47
    Francouky si menším tlakem v rohu kluziště vynutily přesilovou hru. Barbora Kežmarská (SVK) 2 minuty za hru tělem.

45:10
    Romana Kiapešová si připisuje důležitý zákrok lapačkou proti ostré střele jedné z obránkyň Francie.

44:35
    Slovenky hrají v plném počtu.

43:42
    Slovenky se s ledovým klidem brání přesilovce Francie. Hokejistky ze země galského kotouta mají potíže s kombinací v útočném pásmu.

43:21
    Duvinová přebírá kotouč ve vlastní třetině a zakládá útočnou akci.

42:50
    Francouzkám se početní výhoda zatím přiliš nedaří. Slovenkám se podruhé podařilo dostat kotouč do bezpečných prostor.

42:29
    Gabriela Žitňanská (SVK) 2 minuty za podražení.

42:29
    Fohrerová byla v samostatném úniku podražena slovenskou hráčkou a místo samostatného nájezdu se bude pouze vylučovat. Zajímavé posouzení tohoto zákroku ze strany rozhodčích.

41:40
    Tentokrát je pískán icing na opačné straně, buly u branky Slovenska.

41:10
    Slovenky se při přechodu ze středního do útočného pásma nachytaly v ofsajdové pasti.

40:55
    Je pískáno zakázané uvolnění hokejistek Francie. Hra se přesouvá před branku Baldinové.

40:26
    Francouzky vlétly do poslední třetiny aktivně. Střela Allemozové ale branku nezasáhla.

40:01

Slovenky se nechaly v prostřední dvacetiminutovce zaskočit výkonem hokejistek Francie. Hokejistky ze země galského kohouta dokázaly nepříznivý stav otočit a do poslední třetiny si ponesou těsný náskok v podobě 2:1. Slovenky hrály většinu druhé třetiny v oslabení a do poslední třetiny mají co napravovat.

40:00

39:33
    Probíhá poslední minutka druhé třetiny, vhazuje se v blízkosti branky Slovenska.

38:50
    Hráčky Slovenska nevyužily dvouminutovou přesilovku a francouzky jsou kompletní. Slovensku se v posledních minutách druhé třetiny kombinačně vůbec nedaří.

38:30
    Hrubka slovenek při přebíraní kotouče, francouzky opět v pohodě vyhazují kotouč do bezpečí.

38:04
    Střelu Klimášové schovala do lapačky efektivním zákrokem Carolline Baldinová. Buly u branky francouzek.

37:29
    Francouzky si dnes v oslabení dovolují zajímavé věci. Teď si dokonce jedna z útočnic dovolila přejet útočnou modrou a svižnou střelou ohrozit Kiapešovou.

36:45
    Hokejistky Slovenska si tentokrát zahrají početní výhodu. Hráčka Amandine Cuasnetová (FRA) je potrestána trestem 2+10 za zásah do oblasti hlavy a krku.

36:30
    Slovenky zvládly tohle oslabení a nyní jsou kompletní.

35:34
    Menší závar na brankovišti Slovenska musela řešit obětavou rybičkou brankářka Kiapešová. Slovenky následně vyhazují kotouč do bezpečí.

34:50
    Pohledný ťukec na jeden dotek zakončila ostrou střelu do betonu slovenské brankářky střílející Passardová.

34:28
    Nikola Balášová (SVK) 2 minuty za hru tělem.

33:49
    Nenápadnou střelu Duvinové vyrazila pozorná Kiapešová před hokejky svých spoluháček, které nyní míří do útoku.

33:15
    Slovenky musely pod tlakem francouzek vyhodit kus černé gumy na zakázané uvolnění, buly po pravé ruce Romany Kiapešové.

32:29
    Obrovský závar na brankovišti slovenek. Fohrerová nedokázala bekhendem překonat brankářku Kiapešovou, která výborně vložila do její rány levý beton. Francouzky se usadily v útočné třetině a tlačí na pilu.

31:40
    Passardová má svůj trest za sebou, tým Francie hraje v plném počtu.

31:09
    Slovenkám už se přechod do útočného pásma vůbec nedaří a hokejistky ze země galského kohouta v poklidu pokrývají střední pásmo.

30:38
    Francouzky si ve vlastním oslabení hodně troufají a v poklidu se vydávají s kotoučem do útočného pásma, kde naspořily cenné vteřinky v oslabení.

30:10
    Již několikátá kombinace hokejistek Slovenska končí u pozorné Baldinové. Slovenky si přichystaly i několik střeleckých pokusů, ty ale branku nezasáhly.

29:38
    Emmanuelle Passardová (FRA) 2 minuty hákování. Slovenky mají příležitost k vyrovnání.

28:48
    Passardová z ideální střelecké pozice nedokázala zamířit na branku Kiapešové.

28:15
    Slovenky se usadily v útočném pásmu, ale nic převratného vymyslet nedokázali. Do útoku míří francouzky.

27:53
    Slovenky už hrají v plném počtu, Francii bylo odpískáno zakázané uvolnění a hra se opět vrací před Baldinovou.

27:03
    Baldinová si po menší odmlce připisuje další úspěšný zásah a bude se vhazovat v blízkosti její branky.

26:45
    Kiapešová neudržela v lapačce pokus Gendarmeové, a mezi diváky Francie to jenom zahučelo.

26:18
    Francouzky zahrály ve své přesilovce už dvě zakázané uvolnění.

25:29
    A máme tu střídání stráží v brance Slovenska. Do branky se místé Budajové staví Romana Kiapešová.

25:29
    Slovenky si navíc zahrají oslabení. Maria Herichová (SVK) 2 minuty za hákování.

25:29
    Francouzky se v přesilové hře ujímají vedení! Tvrdá rána Baudritové se odrazila od zadního mantinelu do předbrankového prostoru, kde se o kotouč popralo několik hokejistek. LEA PARMENTOVÁ se s ničím nepárala a díky dostatečnému důrazu dopravila kotouč do sítě. Asistence: Estelle Duvinová.

25:05
    Francouzky se při rozehrávce moc nedomluvily a je z toho zakázané uvolnění. Hra putuje před branku Baldinové.

24:39
    Kotouč si to nasměroval mimo hlediště a bude se vhazovat ve středním pásmu.

24:29
    Slovenkám se podařilo dostat rychle ke kotouči a nahodit jej na branku Baldinové.

24:03
    Je tu šance pro francouzky, vyloučena je Miriam Mikesková (SVK) 2 minutami za hákování.

23:28
    Budajová si připisuje zákrok z kategorie úspěšných a vhazuje se po její pravici.

22:51
    Na opačné straně střílel těsně vedle v ideální střelecké přiležitosti Lenka Sroková.

22:30
    Nejprve to vypadalo, že hokejistky Slovenska v poklidu vyhodí kotouč, ale to se jím stalo osudným. V početní výhodě se ke kotouči dostala SOLINE FOHREROVÁ, která si ve finální fázi zakončení pohrála s Budajovou a zasunula kotouč za její záda. Asistence: Emmanuelle Passardová.

21:17
    Počet hráček na ledě se na chvilinku vyrovná, a poté začne přesilovka Francie. Martina Veličková (SVK) 2 minuty hákování.

21:15
    Miháliková našla ve střelecké pozici osamocenou Ivetu Klimášovou, ale brankářka Duvinová její dělovku parádně zneškodnila pravým betonem.

21:10
    Slovenky dohrávají přesilovku pěti proti čtyřem, při vyloučení Duvinové.

20:38
    Kežmarská napřáhla na modré a její slušný pokus končí sražen v ochranné síti. Vhazuje se v obranném pásmu francouzek.

20:21
    Lučová nestačila tečovat nahrávku od Srokové, ale icing se nepíská. Na kotouči jsou hokejistky Slovenska.

20:01

Úvodní dvacetiminutovku dnešního duelu mezi hokejistkami Slovenska a Francie zvládly lépe slovenky. Ve vyrovnané první třetině se dokázala střelecky prosadit po chybě v defenzívě francouzek Maria Herichová, která nedala Baldinové v zakončení sebemenší šanci reagovat. Francouzky si dokázaly vytvořit zajímavé šance, ale Budajová zatím úspěšně všechny pokusy zvládla pokrýt. Druhá třetina začne zhruba ve 13:45.

20:00

19:48
    Poslední vteřinky první třetiny tráví hokejistky Slovenska kombinací v útočné třetině.

19:30
    Slovenky si na závěr první třetiny zahrají početní výhodu. Estelle Duvinová (FRA) 2 minuty za nesportovní chování.

19:20
    Francouzky drží kotouč na hokejkách a nikam v posledních vteřinách nespěchají.

19:01
    Mikesková ještě posunula kotouč zadovkou na spoluhráčku Krajňákovou, která lehkou střelou Baldinovou nepřekonala. Buly u branky francouzek.

18:43
    Francouzkám byl odpískán ofsajd, hra se vrací zpátky do středního pásma.

18:10
    Gendarmeová se ještě natahovala po odraženém kotouči, ale na kus černé gumy už dosáhnout nedokázala. Francouzky v závěru první třetiny často okupují branku Slovenska.

17:31
    Slovenky se momentálně snaží o rychlý přechod do útočného pásma. To se jim ale přes dobře organizovanou obranu francouzek příliš nedaří.

16:49
    Herichová dobruslila nahozený kotouč a rozhodčí signalizují, že icing se pískat nebude.

16:26
    Francouzky musely vyhodit kotouč na zakázané uvolnění, buly před Baldinovou.

16:10
    Slovenky ujížděly v přečíslení tři na dvě. Slovo si vzala střílející Mišková, která svojí střelou trefila pouze dobře nastavenou vyrážeku brankářky Baldinové.

15:41
    Bekhend Duvinové končí v moci pozorné Jany Budajové. Slovenská brankářka měla čistý výhled a tak s pokusem francouzské hráčky neměla žádné potíže.

15:18
    Jedna ze slovenských hráček se snažila kotouč dorazit zpoza levé tyče. Brankářka Baldinová se ale včas přikurtovala ke své tyčce a kotouč do sítě nepustila.

14:53
    Slovenky se při přechodu do útočného pásma nachytaly v ofsajdu. Buly ve středním pásmu.

14:20
    Francouzky se nemohou vymanit z vlastního pásma, protože slovenky dobře napadají.

13:25
    Slovenky byly blízko druhému gólu. Dorážející Mihálíková bekhendem Baldinovou nedokázala překvapit.

12:50
    Lučová se dostala do samostatného úniku, kde nastřelila ve slibné šancí horní tyčku francouzské branky.

12:31
    Slovenská hráčka opouští ledovou plochu za asistence dvou spoluhráček, moc dobře to s ní nevypadá. Vhazuje se ve středním pásmu.

12:31
    Na ledě zůstala ležet po nepříjemném střetu Petra Jurčová.

12:28
    Boucheová byla při střelbě lehce podražena, rozhodčí hru ponechávají. Slovenky vyráží s kotoučem na hokejkách do útočného pásma.

11:43
    Na opačné straně kluziště otestovala svižnou střelou brankářku Francie střílející Mikesková. Vhazuje se v blízkosti branky Francie.

11:17
    Slušný projektil z hokejky Duvinové našel pouze nastavenou lapačku Jany Budajové.

10:47
    Budajová neudržela skákavý kotouč a francouzky se stále drží na kotouči v útočném pásmu.

10:26
    Buly po pravé ruce brankářky Baldinové.

9:53
    Jurčová z levého kruhu jen těsně minula pravý horní růžek francouzské branky.

9:35
    Obreová se snažila pěknou stahovačkou obejít jednu ze slovenských obránkyň, ale bez úspěchu.

9:17
    Francouzky svoji akci překombinovaly a na kotouči jsou nyní slovenky.

8:35
    Jedna ze slovenek vyhodila kotouč přes všechny čáry a píská se icing.

8:20
    Pravlíková už se chystala ke střele, ale neposedný kotouč ji na poslední chvíli uskočil z čepele. Kotouč přebírají hokejistky Francie.

7:34
    Slovenky zvládly první oslabení na jedničku a jsou kompletní.

7:17
    Lalíková nepřesně rozehrála, ale Duvinová jejího zaváhání využít nedokázala. Slovenky opět vyhazují kotouč do bezpečných prostor.

6:43
    Slovenky úspěšně vyhazují kotouč do středního pásma.

6:30
    Slovenky se zatím dobře brání a svého protivníka zatím do vážnější šance nepustily.

6:05
    Francouzky se provinily nedovolenou hrou holí a hra se přesouvá před jejich branku.

5:51
    Nepřesná rozehrávka Parmentové a hokejistky Francie ztrácejí výhodu útočného pásma.

5:33
    Francouzky si zahrají první přesilovou hru. Miriam Mikesková (SVK) 2 minuty za podražení.

5:05
    Lučová si nabruslila do zajímavé přiležitosti, ale francouzská obránkyně Locatelliová ji čistě kotouč odebrala.

4:35
    Budajová si připsala další úspěšný zákrok proti střele jedné z francouzských hráče.

4:16
    Zakázané uvolnění Slovenska, vhazuje se po pravé ruce brankářky Budajové.

3:44
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slovenky potrestaly hrubku v rozehrávce francouzek a ujímají se vedení! Jurčová našla v předbrankovém prostoru MARIU HERICHOVOU, která přesnou střelou zápěstím propálila Baldinovou. Asistence: Petra Jurčová.

3:25
    Slovenky se usadily v útočném pásmu a kombinují.

2:56
    Miháliková se dostala do střelecké přiležitosti. Střelu slovenské hráčky ale bez potíží brankářka Baldinová vyrazila.

2:37
    Slovenky se zatím snaží aktivně napadat, ale brankářka Baldinová si ještě moc kotouč neosahala.

2:09
    Protiútok hokejistek z Francie byl přerušen ofsajdem. Vhazuje se ve střednm pásmu.

01:17
    O atak se znovu pokoušely Francouzky, ale modrá linie oddělující útočné a střední pásmo pro ně byla opět zakletá.

00:33
    Zakázané uvolnění Francie vrací hru před Caroline Baldinovou, brankářku, která byla včera po zásluze vyhlášena jako nejlepší hráčka svého týmu.

00:16
    Po krátké návštěvě Slovenek v pásmu soupeře se o útoku pokusily dívky z Francie, ale neuspěly. Na modré čáře byla zastavena Estelle Duvinová.

00:01

Jsme připraveni začít.

Slovensko: Budajová (Kiapešová) – Balášová, Klimášová, Lalíková, Žitňanská, Ihnaťová, Raková, Turcsanyiová – Sroková, Gápová"A" , Kežmarská "A" – Miháliková, Veličková "C", Mikesková – Herichová, Jurčová, Pravlíková – Krajňáková, Muchová, Mišková.

Francie: Baldinová (Morinová) – Locatelliová, Gendarmeová, Goncalvesová, Lager-Lacombeová, Bouetz-Andrieuová "A", Parmentová, Leclercová, Riddeová – Duvinová, Allemozová "C", Baudritová – Fohrerová, Passardová, Boucheová "A" – Escuderová, Jouannyová, Cuasnetová – Obreová, Vixová, Rihetová.

Rozhodčí: Glennsenová (USA) – Huffnerová (GER) , Malá (CZE)

Hezké odpoledne z přerovské MEO Arény. Mistrovství světa v ledním hokeji žen Divize I, Skupiny A pokračuje dnes druhým hracím dnem. Jako první se proti sobě postaví celky, které včera ve svých premiérách na turnaji poznaly hořkost porážky. O motivaci tak bude z obou stran dostatečně postaráno.

Slovenky se včera střetly s celkem Norska, od kterého dostaly výprask v podobě výsledku 3:6. Norky vyhrály první třetinu a zbytek zápasu si svůj náskok postupně dle libosti navyšovaly. Slovenky jsou na tomto šampionátu největším rivalem českých hokejistek, a svůj včerejší nezdar budou chtít jistě napravit.

Hokejistky Francie se v prvním klání postavily našim hokejistkám, a dost dlouho dokázali udržet bezbrankový stav. První trefa padla až pouhou minutu před koncem druhé třetiny, kdy se prosadila Tejralová. Francouzsky se občas dostaly do zajímavé šance, ale vzadu vše jistila pozorná Peslarová, která za svá záda nepustila žádnou ze střel. České hokejistky posléze přidaly dvě trefy a zaslouženě dokráčely k první výhře na turnaji.

Hokejistky ze země galského kohouta se také pokusí o nápravu včerejšího nezdaru, a tak se máme na co těšit. První duel druhého hracího dne startuje již ve 13:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 4. Herichová (Jurčová) – 23. Fohrerová (Passardová), 26. Parmentová (Duvinová), 60. Allemozová

Slovensko: Budajová (26. Kiapešová) – Balášová, Kežmarská "A" Klimášová, Lalíková, Žitňanská, Ihnaťová, Raková, Turcsanyiová – Lučová, Sroková, Gápová"A" – Miháliková, Veličková "C", Mikesková – Herichová, Jurčová, Pravlíková – Krajňáková, Muchová, Mišková.