Slovensko – Francie 1:3 (kon.) | Dánsko – Norsko 1:5 (kon.) | Česko – Rakousko 2:1 (kon.)
Dánsko
1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
Norsko
Pondělí 07.04.2014, 16:30 • ZS Přerov • Mistrovství světa žen - 1. divize, sk. A

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (18:42:51)

Vyhlášení hráček utkání:

Dánsko: Josephina ASPERUPOVÁ

Norsko: Ingvild FARSTADOVÁ

Norsko má tak po dvou zápasech plný počet bodu a usazuje se na čele skupiny mistrovství. Dánsko má díky včerejšímu vítězství v prodloužení nad Rakouskem body dva. Postavení Norska může ohrozit česká reprezentace, která se ve večerním utkání střetne s reprezentačním výběrem Rakouska.

Dánsko dnes předvedlo snaživý výkon, ale těžko se prosazovalo přes výtečnou defenzivu soupeře. A stejně jako včera Slovenkám se jim nedařilo eliminovat rychlé brejky Norska.

Skončilo utkání které znovu ovládly hokejisty Norska. To si po včerejším vítězství nad Slovenskem připisuje další snadné vítězství a díky výkonům, které zde Norky předvádí, se pasují do role favoritek celého šampionátu!

60:00

59:29
    Waisová dokázala dostat puk na unikající Scottovou, ta se dostává z levé strany do zakončení, ale Joaová si pravou tyčku pohlídala.

59:00
    Poslední minuta tohoto zápasu.

58:15
    Za tohoto stavu je jasné, že utkání se již bude pouze dohrávat.

57:41
    Norky hrají v plném počtu.

57:28
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Při vlastním oslabení uniká po pravé straně ANDREA DALENOVÁ, která se z pravé strany dostává před branku Dánska a přesnou golfovou střelou překonává Joaovou. Asistence: Ingvild Farstadová.

57:20
    Nakonec přece jenom zasahuje a chytá střelu z pravé strany.

57:09
    Ani v tomto oslabení nemusí brankářka Norska spršce střel.

56:30
    Až nyní, Dánky kombinují v útočném pásmu, ovšem Jakobsenové přeskakuje puk hůl na modré a míří do střední třetiny.

56:05
    Dánky drží útočné pásmo, ale zatím se nemohou zformovat do přesilovkového vzorce.

55:41
    Nakonec se ale přece jenom vylučuje, za faul kolenem odchází na trestnou lavici Marlene Guntherová (NOR).

55:33
    Asperupová padá v útočném pásmu, ale není to faul, hra pokračuje.

54:33
    Mathea Fischerová dostává puk ze třetiny, zkouší po pravém křídle nabruslit do třetiny Dánska, ale její spoluhráčky odchází střídat.

52:48
    Také Dánsko přečkalo své oslabení bez úhony a stav se tak nemění, Norsko stále vede 4:1.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 46. Olaussonová (Marie Henriksenová) – 6. Haug-Hansenová (Holosová), 9. Dalenová (Fischerová, Tautraová), 11. Sletbaková (Haug-Hansenová), 34. Guntherová (Sletbaková, Martine Henriksenová), 58. Dalenová (Farstadová)

Dánsko: Joaová (Jensenová) – Frandsenová, Gregersenová, Densingová, Olaussonová, Jacquetová, S. Jensenová, Langsagerová – Perssonová, Asperupová, N. Jensenová – Henriksenová, Jakobsenová, Weisová – Russellová, M. B. Nielsenová, Gludová – Soendergaardová, K. L. Nielsenová
    Norsko: Nilsenová (Due-Sorensenová) – Guntherová, Holosová, Morsetová, Tautraová, Oisethová, Carlssonová, Aakreová – Farstadová, Dalenová, Fischerová – Sletbakeová, Henriksenová, Haug-Hansenová – Lovdalová, Bakkeneová, Scottová – Waisová, Fjellvangová

Rozhodčí: Hengstová (NED) – Schipper-Poeterayová (NED), Šťastná (CZE)