Florida – Dallas 3:2 (kon.) | Columbus – NY Islanders 4:0 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 5:2 (kon.)
Colorado – Pittsburgh 2:3 (0:1 po s.n.) | Edmonton – Anaheim 4:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
Colorado Avalanche
2:3 (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Pittsburgh Penguins
Pondělí 07.04.2014, 02:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Pro tento zápas je to ode mne všechno. Děkuji za pozornost a přeji všem úspěšný start do nového týdne. (04:59:03)

Dnešní utkání sledovalo 18 007 diváků.

Pittsburgh si nakonec i v hodně oslabené sestavě odváží dva body po vítězných samostatných nájezdech. Colorado asi s jedním bodem nebude příliš spokojeno, neboť poslední 4 zápasy základní části hraje venku a boj o výhodu domácího ledu do čtvrtfinále tak ještě bude mít hodně složitý.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Pittsburgh Penguins.
    Jediným a tím pádem i rozhodujícím střelcem se stal JUSSI JOKINEN.

Landeskög to hodně odflákl, jeho střela neměla šanci na úspěch.

Jokinen svůj nájezd z pravé strany přetáhl až za druhou tyč a nad ležícím Varlamovem skóroval!

O'Reilly najížděl z pravé strany a také to zkusil mezi betony.

Neal nic nevymýšlel, mezi betony však mezeru nenašel.

Barrie tentokrát nešel do blafáku do bekhendu, ale na opačnou stranu, v rozhodujícím okamžiku mu sklouzl puk z hole.

Samostatné nájezdy začínají.

Střely na branku v prodloužení:
    COL 3 – PIT 0.

V prodloužení byli o něco nebezpečnější domácí, avšak nevyužili ani 37 sekund přesilovky na jeho konci, takže nás čekají nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:45
    Barrie pálil na vyrážečku, Fleury vyrazil puk do strany, kde před dojíždějícím útočníkem odpálil obránce puk ven ze třetiny.

64:23
    Pozor, hosté vyhodili puk z vlastní třetiny do hlediště a nabízí domácím zkrácenou přesilovku v prodloužení! Provinil se Paul Martin.

Libor Štěpán

Branky a nahrávky: 41. O'Reilly (McGinn, Mitchell), 57. Bordeleau (Barrie, Holden) – 24. Sutter (Glass, Niskanen), 28. Sutter (Jokinen, Neal), rozh. náj. Jokinen

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) – Johnson, Hejda, Guenin, Barrie, Benoit, Holden – Mitchell, Stastny, Landeskög – McGinn, MacKinnon, O'Reilly – Talbot, Cliche, Bordeleau – Carey. Malone, Wilson.
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Bortuzzo, Martin, Scuderi, Niskanen, Engelland, Despres – Neal, Jokinen, Bennett – Stempniak, Sutter, Glass – Gibbons, Ebbett, Pyatt – Payerl, Adams, Megna.

Rozhodčí: O'Halloran, L'Ecuyer – Cameron, Heyer

Diváci: 18 007