Francie – Rakousko 7:2 (kon.) | Dánsko – Slovensko 5:3 (kon.) | Česko – Norsko 2:0 (kon.)
Česko
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Norsko
Středa 09.04.2014, 20:00 • MEO Aréna • Mistrovství světa žen - 1. divize, sk. A

58:15
    Střídačka Norska sahá v závěru po oddechovém čase. Vhazuje se po pravé ruce Veroniky Nilsenové.

56:03
    Sotva se Norky ve třech ubránily, tak si to ještě jednou zopakují. Tentokrát to bude trvat pouze 15 vteřin. Ingvild Farstad (NOR) 2 minuty za hru tělem.

54:18
    Ingrid Morsetová (NOR) poslala kotouč do hlediště a půjde si na dvě minutky na trestnou lavici odpočinout. Češky budou hrát přesilovou hru pět na tři.

54:02
    Neuvěřitelný tlak našich hráček.Tvrdá střela z hokejky Denisy Křížové zacinkala na pravou tyčku branky Norska. Tlak hráček Česka se vztupňje.

53:40
    Obrovská šance na straně našich. Dorážející Fialová nedokázala dorazit kotouč za záda přesunující se Nilsenové.

53:26
    Češky si vynutily další přesilovou hru. Na trestnou lavici míří Andrea Dalenová (NOR) 2 minuty za hrubost.

52:45
    Naše hráčky se dnes mohou opět opřít o kvalitní kulisu, která zde panuje.

51:28
    Peslarová výborně zasáhla, ale měla při sobě také pořádnou porci stěstíčka. Kotouč po střele Henriksonové poskakoval před betonem naší brankářky. Bezvládně ležící puk na brankovišti nedokázala do sítě uklidit ani dorážející Hansenová.

50:39
    Denisa Křížová si několika kličkami obelstila jednu z obránkyň Norska, ale ve finálním zakončení upadla a ztratila kontrolu nad kotoučem.

50:25
    Dnešní duel sleduje 1 754 diváků.

47:39
    Norky mají slušný tlak v přesilovce. Hansenová navíc u pravé tyče promáchla kotouč v tutové šanci. Peslarová si teď pořádně oddechla.

46:30
    České hráčky se na ledě ocitly chvíli v šesti a budou za to pykat. Trest za naši lavičku odsedí Tereza Vanišová (CZE)

43:31
    Peslarová výborně natáhla svoji lapačku proti zakončení Fischerové.

43:16
    Norky si zahrají přesilovou hru. Na lavici hříšnic už míří Pavlína Horalková (CZE) a odsedí si dvě minuty za hru tělem.

42:26
    V další nadějné šanci našich se ocitla Aneta Ledlová. Útočníce České republiky ale namířila svůj pokus pouze do hrudi Veroniky Nilsenové.

41:50
    Dorážka Vanišové poskakovala na brankovišti, Nilsenová na poslední chvíli zareagovala a srazila kotouč do rohu kluziště.

38:50
    Kotouč se odrazil na modrou čaru před hokejku Fialové, která dělovkou nastřelila bránící hráčku Norska a kotouč ještě skotačil po brankovišti. Norky s vypětím všech sil dokázaly dostat puk do středního pásma.

38:28
    Obrovská šance Venduly Přibylové zůstává nevyužita. Česká útočníce se prodrala kolem pravého mantinelu a kotouč se po její střele odrazil od ramena Nilsenové a zapadl za branku.

35:48
    Norky uzamkly naše hráčky v útočné třetině a svojí aktivitou si vynutily přesilovou hru. Na trestnou lavici už putuje Pavlína Horalková (CZE) 2 minuty za hru tělem.

34:56
    Klára Peslarová zmařila výborným zákrokem ostrou střelu Dalenové. Norky pokračují v tlaku v útočném pásmu.

32:38
    Nahozený kotouč z hole Petry Herzigové proletěl těsně kolem pravého horního růžku branky Nilsenové.

32:04
    Češky si zahrají přesilovou hru pět na tři. To je veliká šance soupeřkám odskočit na tři branky. Ingrid Morset (NOR) 2 minuty za hrubost.

31:56
    Marlene Guntherová (NOR) 2 minuty za hru tělem – Kateřina Mrázová (CZE) 2 minuty za hru vysokou holí.

31:24
    Ingvild Farstad (NOR) vyfasovala dvě minutky za hru tělem.

30:01
    Česko právě vstřelilo branku!
    Parádní akce našich hráček končí v síti Norska. DENISA KŘÍŽOVÁ si zpracovala kotouč po přihrávce Mrázové a nekompromisně překonala Nilsenovou mezi betony. Asistence: Kateřina Mrázová.

26:26
    Polenská ukázala parádní přehled ve hře, když našla u pravé tyčky osamocenou Simonu Studentovou. Česká hráčka ale nedokázala ani na dvakrát překonat výbornou Nilsenovou.

24:20
    Parádní klička Vanišové a její následná střela končí v lapačce brankářky Nilsenové.

21:56
    Hráčky Norska mají velikou šanci na vyrovnání, budou totiž hrát přesilovou hru. Aneta Ledlová (CZE) 2 minuty za hákování.

21:36
    Pokus Flachsové tečovala těsně před brankou Tereza Vanišová. Brankářka Nilsenová na poslední chvíli zareagovala a betonem vyrazila skákavý kotouč.

18:27
    A opět se nám vylučuje. Budeme hrát přesilovou hru čtyř proti třem. Mariene Gutherová (NOR) 2 minuty nedovolené bránění.

18:08
    Češky si přesilové hry moc neužily. Počet hráček na ledě se rychle vyrovnává. Alena Polenská (CZE) 2 minuty za nedovolené bránění.

17:36
    Češky budou mít opět výhodu přesilové hry. Za katr tentokrát odchází Henriette Sletbak (NOR) 2 minuty za hákování.

16:14
    Češky jdou do vedení! Holešová našla v mezikruží dobře postavenou SIMONU STUDENTOVOU, která z první zasadila puk za záda Nilsenové. Brankářka Norska toho moc neviděla a kotouč spatřila až v síti. Asistence: Eva Holešová, Alena Polenská.

14:26
    Tereza Vanišová se proháčkovala přes obranu soupeře a její povedené akci scházelo už jen přesnější zakončení. Česká hráčka totiž v závěru nezkrotila neposedný kotouč a zakončila mimo branku.

11:54
    Naše hráčky mají opět možnost přesilové hry pět na čtyři. Tentokrát je potrestána Tina Scottová (NOR) na 2 minuty za nedovolené bránění.

9:11
    A je tu také první početní výhoda pro naše hráčky. Viktoria Lovdalová (NOR) 2 minuty podražení.

7:10
    Norky si zahrají jako první přesilovou hru. Teraza Vanišová (CZE) 2 minuty za hru tělem.