NY Islanders – Ottawa 1:4 (kon.) | Columbus – Arizona 4:3 (po pr.) | Buffalo – Detroit 2:4 (kon.)
NY Rangers – Carolina 4:1 (kon.) | Tampa – Toronto 3:0 (kon.) | Florida – Philadelphia 2:5 (kon.)
St. Louis – Washington 1:4 (kon.) | Minnesota – Boston 4:3 (1:0 po s.n.) | Dallas – Nashville 3:2 (2:1 po s.n.)
Edmonton – Colorado 1:4 (kon.)
Edmonton Oilers
1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Colorado Avalanche
Středa 09.04.2014, 03:35 • Rexall Place, Edmonton • NHL

Ode mne je to již pro tuto chvíli vše, přeji krásný start do nového dne! (06:05:20)

Diváci: 16.839

Colorado dnes zahájilo poslední trip základní části vítězně, když dokázalo zaslouženě zvítězit na ledě Edmontonu v poměru 4:1. Hosté po dnešní výhře ještě mohou myslet na prvenství v Západní konferenci, kde na první příčku ztrácejí tři kola před koncem pouhé dva body; na umístění domácího Edmontonu se již nic změnit nemůže a kanadský celek skončí na Západě jistojistě poslední.

60:00

59:59
    V poslední vteřině ještě zasahuje Scrivens proti střele jednoho z hráčů Colorada, na výhře "Lavin" v tomto utkání se ale již nic nezmění.

59:35
    Edmonton ještě tráví poslední vteřiny zápasu před Giguerem, nic velkého už z toho ale asi nebude.

58:52
    Carey zakončoval další kombinaci hostí v útočné třetině, jeho střela z levého kruhu ale minula domácí branku.

58:00
    Dvě minuty dělí oba celky od konce třetí třetiny a pokud se nestane nic neočekávaného, tak i hráče Colorado od výhry v dnešním duelu.

57:30
    Hosté jsou namlsáni gólovým úspěchem a i nadále se tlačí do zakončení, domácí hráči jen vyhazují.

Dnešní utkání sleduje 16.839 diváků.

56:19
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Před chvíli to ještě nevyšlo, nyní už se ale JAMIE MCGINN trefuje, když backhandem poslal do sítě střelu O'Reillyho od modré čáry, kterou Scrivens pouze vyrazil před sebe! Asistence: Nathan MacKinnon, Ryan O'Reilly.

55:35
    McGinn prověřil střelou z pravého kruhu pozornost domácího brankáře, ten si však bez potíží poradil.

54:50
    Domácí se na chvíli usadili v útočném pásmu, kotouč se jim však nepodařilo dostat od mantinelu blíž k brance, zakrátko se jej navíc ujali hostující hráči.

53:50
    Něco málo přes šest minut zbývá do konce třetí třetiny a blíže ke dvěma bodům mají zatím hosté. Domácí již nemají mnoho času na to, aby vstřelili alespoň dvě branky a vynutili si prodloužení.

53:09
    Erik Johnson pálí mimo domácí klec, hraje se dál bez přerušení.

52:39
    Přečíslení dvou proti jednomu řešil Bordeleau střelou z pravého kruhu, puk jen prolétl kolem pravé tyče domácí branky.

52:27
    Giguere si připisuje na své konto další úspěšný zákrok, v tuto chvíli zastavil střelu Davida Perrona.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 17. Perron (Gagner, Larsen) – 5. Stastny (Landeskog, Mitchell), 18. Johnson (Hejda, MacKinnon), 48. Barrie (Johnson, O'Reilly), 57. McGinn (MacKinnon, O'Reilly)

Edmonton Oilers: Scrivens (Fasth) – J. Schultz, Klefbom, Petry, Marinčin, Bělov, Fraser, Larsen – Eberle, Nugent-Gopkins , Hall – Perron, Gagner (A), Lander – Pinizzotto, Gordon, Smyth (A) – Acton, Hendricks (A).
    Colorado Avalanche: Giguere (Varlamov) – Johnson, Hejda, Guenin, Barrie, Benoit, Holden – Mitchell, Stastny (A), Landeskog (C) – McGinn, MacKinnon, O'Reilly – Talbot, Cliche, Bordeleau – Carey, Malone, Wilson.

Rozhodčí: Hebert, LaRue – Henderson, Mach