Třinec – Zlín 3:4 (po pr.) | Sparta – Kometa Brno 1:2 (0:1 po s.n.)
po prodl.
HC Oceláři Třinec
3:4 (0:1, 2:0, 1:2 - 0:1)
PSG Berani Zlín
Čtvrtek 10.04.2014, 17:20 • Werk Arena, Třinec (kapacita: 5200 míst) • Generali play off Tipsport extraligy
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Drama v Třinci je tedy za námi. Napínavá série bude pokračovat šestým duelem již v sobotu ve Zlíně. V Baťově městě se bude hrát od 17:30 a tým trenéra Vlacha bude mít možnost mečbolu, čili ukončení série a postupu do finále play-off. Vy se do té doby mějte co nejlépe a v sobotu určitě sledujte náš online. Nyní se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. Na počtenou! (20:24:40)
   
  Statistiky prodloužení:

  Střely: 3 – 3,
  vhazování: 5/8 – 3/8,
  úspěšnost na vhazování: 63% – 37%,
  hity: 2 – 0.
   
  Nejlepší hráči zápasu:

  David Květoň (TRI) – 1+0, Oldřich Kotvan (ZLN) – 1+0.

  Stav série po pátém zápase: 2:3.
   
  Nervy drásající zápletku nakonec v 7. minutě prodloužení rozsekl Kotvan, který měl již předtím na holi dvě dobré šance. V rozhodující chvíli dorazil Leškovu střelu a v dnešním zápase zvítězili jeho berani. V prodloužení se hrálo dost opatrně do doby, než byla dvěma minutami potrestána třinecká střídačka za hru v šesti. Zlín přesilovku gólově zhodnotil a domů si poveze mečbol.
   
  Konec zápasu.
   
  66:20
  Zlín právě vstřelil branku!
  Je rozhodnuto, vítězí Zlín! Berani mačkali Třinecké v přesilovce jako citrón, Marušák nejprve minul, pak se k puku na modré dostal Leška, Hrubec jeho střelu vyrazil jen před sebe a šťastný OLDŘICH KOTVAN dorazil do sítě – 3:4! Asistence: Petr Leška.
   
  65:25
  V další příležitosti našel Kotvana Leška. Zlínský obránce střílel z těžkého úhlu těsně kolem šibenice Hrubcovy brány.
   
  65:05
  Kotvan dostal na modré čáře docela dost prostoru, se střelou dlouho váhal a nakonec trefil ležícího Noska, který jeho střelu obětavě zastavil.
   
  64:30
  To je obrovská chyba domácích. Ti totiž hráli na ledě ve více lidech a jsou potrestáni dvěma minutami. Trest odpyká Jiří Polanský (TRI). Zlín hraje přesilovku pěti proti čtyřem.
   
  64:19
  Kotvan zatáhl puk na točnou modrou, ale pak jen odevzdal Ocelářům. Jejich útok založil Galvas a zakončoval Polanský, Kašík puk vyrazil.
   
  63:38
  Čajánek přitiskl k mantinelu Noska, který tak nemohl své mužstvo osvobodit. Ke střele se dostal Matějíček, ale Hrubec neměl větší problémy a zasáhl lapačkou.
   
  63:03
  Holík si prostrčil efektně puk mezi nohama a hledal před brankou Okála. Toho ovšem ke kotouči nepřipustil třinecký Galvas.
   
  62:45
  Rozehrávajícího Melenovského obral o puk Nosek a získal útočné pásmo. Puk si vybojoval Hrňa a z úhlu vystřelil do lapačky Kašíka.
   
  62:14
  Teď naopak zabrali zase berani a Třinec se musel stáhnout do defenzivy. Pečlivě vše Oceláři ubránili a nepustili hosty ke střele.
   
  61:25
  Martin Růžička vystřelil od mantinelu, ale jeho rána šla mimo. Polovina stadionu však vyletěla s rukama nad hlavou, protože kotouč prošel boční sítí.
   
  61:11
  Hosté se osvobodili za cenu zakázaného uvolnění, vhazuje se před Kašíkem. Několik zákroků ševců zavánělo faulem, ale rozhodčí nepískali.
   
  60:47
  Květoň přihrál okolo brankové konstrukce Polanskému a ten těsně minul Kašíkovu branku. Třinec zatlačil Zlín před jeho bránou.
   
  60:12
  Hrubec si zpracoval puk za svou brankou a chtěl vyhodit do středního pásma. Puk se otřel o ochrannou síť a bude se vhazovat.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.

  Ondřej Zoubek

  Branky a nahrávky: 30. Polák (Polanský), 34. Květoň (Rákos, Hrňa), 47. Martin Růžička (Linhart, Rákos) – 14. Honejsek (Holík, Matějíček), 45. Melenovský (Řezníček, Ondráček), 46. Marušák (Leška, Köhler), 67. Kotvan (Leška)


  HC Oceláři Třinec: Hrubec (Šimboch) – Galvas, Nosek, Linhart, Trončinský, Zíb, Roth, Foltýn, Matyáš – Adamský, Polanský (A), Martin Růžička – Polák, Bonk (C), Orsava – Rufer, Rákos, Květoň – Hrňa, Peterek (A), Matuš. Trenér: Jiří Kalous.
  PSG Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Zámorský, Kotvan, Horák, Marušák, Řezníček, Matějíček, Urbanec – Veselý, Čajánek (C), Honejsek – Köhler, Leška (A), Balaštík – Kubiš, Melenovský, Ondráček – Čech, Holík, Okál – Sedláček. Trenér: Rostislav Vlach.

  Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Gebauer, Lederer

  Diváci: 5032 (97% kapacity stadionu)