Dánsko – Francie 5:1 (kon.) | Rakousko – Norsko 5:2 (kon.) | Slovensko – Česko 1:3 (kon.)
konec
Dánsko
5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Francie
Čtvrtek 10.04.2014, 13:00 • MEO Aréna Přerov • Mistrovství světa žen - 1. divize, sk. A
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Zápasový program na Mistrovství světa žen Divize I v Přerově dnes pokračuje v 16:00 duelem Rakousko – Norsko a ve 20:00 pak očekávaným derby Slovensko – Česko. Sledujte dál naše online přenosy na webu onlajny.com! (15:04:49)
   
  Deset minut před koncem třetí třetiny se Francouzkám podařilo snížit na 2:1, jenže závěr byl pak znovu v režii Dánek, které se střelecky prosadily ještě třikrát, z toho dvakrát během přesilové hry. Konečné skóre tedy zní 5:1 a posouvá Dánsko na třetí místo turnaje.

  Střely na bránu ve třetí třetině:
  Dánsko – Francie 8:9.
  Střely na bránu v celém utkání:
  Dánsko – Francie 31:25.

  Nejlepší hráčky zápasu:
  Michelle Weisová (DEN) – Marion Allemozová (FRA).
   
  60:00
  Konec zápasu.
   
  59:35
  Dánsko právě vstřelilo branku!
  A přesilovka je opět využita! Na 5:1 zvyšuje vedení dánského týmu z dorážky MARIA OLAUSSONOVÁ. Asistence: Josefine Jakobsenová.
   
  58:42
  Opět nedovolený zákrok Francie. Jouannyová (FRA) se po chvilce vrací na trestnou, tentokrát za hru tělem v ženském hokeji.
   
  58:13
  Dánsko právě vstřelilo branku!
  Další střela už však znamená gól a využití přesilovky. MICHELLE WEISOVÁ zamířila přesně a Baldinová tentokrát byla bez šance. Asistence: Josefine Jakobsenová, Marie Henriksenová.
   
  57:53
  Henriksenová se odhodlala ke střele, ale bránu soupeřek netrefila.
   
  57:19
  A tým Francie si to dál komplikuje. Za držení protihráčky pyká Jouannyová (FRA).
   
  56:08
  Místo snahy o snížení gólového manka hrají Francouzky oslabení. Jakobsenová připravila puk na dorážku pro Weisovou. Čtvrtému gólu severského týmu zabránil pěkný zákrok brankářky Baldinové.
   
  55:22
  Henriksenová se snažila rychle proniknout do útočného pásma, ale byla faulem zastavena Parmentovou (FRA) – dvě minuty za nedovolené bránění.
   
  54:47
  Střela Fohrerové od modré čáry skončila v lapačce brankářky Jensenové. Ta nyní opět drží svůj tým.
   
  54:10
  Gendarmerová střílela, avšak teč Duvinové nebyla přesná. Kotouč skončil v moci dánského týmu, který ihned vyhodil.
   
  53:42
  Teď se však Dánky musí znovu bránit a Francouzky mohou snížit z přesilovky. Za podražení je vyloučena Densingová (DEN).
   
  53:04
  A málem tam byla. Dnes velmi aktivní Weisová se dostala přes Leclercovou, jenže poslala kotouč o pár centimetrů vedle tyče.
   
  52:24
  Buly v útočném pásmu dánského týmu, který touží přidat ještě čtvrtou trefu.
   
  51:34
  Dánsko právě vstřelilo branku!
  Jenže Dánky ve skóre opět utíkají na rozdíl dvou branek. JOSEFINE JAKOBSENOVÁ si počíhala na puk před bránou a odrazem o tyčku upravuje stav zápasu na 3:1. Bez asistence.
   
  50:47
  Perssonové nepřešla v útočném pásmu před Bouetz Andrieuovou. Devět minut do konce třetí třetiny a čeká nás ještě velký boj.
   
  49:20
  Francie právě vstřelila branku!
  Ale teď už je sníženo a zápas dostává dramatickou zápletku! Escuderová připravila palebnou pozici pro MARION ALLEMOZOVOU, která pěknou ranou z kruhu konečně brankářku Jensenovou prostřelila. Asistence: Lara Escuderová.

  Aleš Novotný

  Branky a nahrávky: 3. Russellová (Asperupová), 23. Jakobsenová (Weisová), 52. Jakobsenová, 59. Weisová (Jakobsenová, Henriksenová), 60. Olaussonová (Jakobsenová) – 50. Allemozová (Escuderová)


  Dánsko: Jensenová (Joaová) – Frandsenová, Gregersenová, Densingová, Jacquetová, S. Jensenová, Olaussonová, Langsagerová – Russellová, Perssonová, Asperupová – Jakobsenová, Henriksenová, Weisová – Hansenová, M. Nielsenová, N. Jensenová – Gludová, Soendergaardová, K. Nielsen. Trenér: Denis Larsen.
  Francie: Baldinová (Morinová) – Locatelliová, Gendarmeová, Goncalvesová, Lager Lacombeová, Bouetz Andrieuová, Parmentová, Leclercová, Riddeová – Duvinová, Allemozová, Baudritová – Fohrerová, Passardová, Boucheová – Escuderová, Jouannyová, Cuasnetová – Orbeová, Vixová, Rihetová. Trenér: Gregory Tarle.

  Rozhodčí: Glennová (USA) – Strattonová (CAN), Visalaová (FIN)

  Diváci: 148