Lokomotiv Jaroslavl
Čtvrtek 10.04.2014, 19:00 • O2 Arena, Praha • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý den z Prahy!

Finálová série play-off západní konference KHL se přesouvá zpět do České republiky. Lvi vedli už 3:0 na zápasy a měli šanci všechno ukončit, ale Lokomotiv ukázal svou sílu a konec ještě o zápas odložil.

V neděli nastoupily oba týmy ke třetímu zápasu finále a Lev opět ukázal svou sílu. Na konci první třetiny otevřel skóre nejproduktivnější Pražan Martin Thörnberg a stejný kousek se mu povedl i na konci třetiny druhé. Ve 44. minutě už jen pojistil vítězství 3:0 Oystrick a lvi získali i díky perfektnímu výkonu brankáře Vehanena tři mečboly.

V úterním zápase šli do vedení opět hosté. Ve 25. minutě zajistil Lvu vedení kapitán Novotný. Na to Lokomotiv zareagoval po za deset minut Jakovlev, ale vedení stihl svému týmu ještě ve druhé třetině vrátit Oystrick. Družina Kariho Jalonena už spěla k vítězství a postupu, ale v 54. minutě srovnal stav Koňkov a šlo se do prodloužení. Z něj zbývalo už jen pár sekund, když dorazil za Vehanenova záda Sergej Plotnikov a ukončil tak třízápasovou šňůru vítězství Lva.

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Nakládal – Ridderwall, Novotný (C), Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Matai, Zackrisson, Kubalík.

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Jakovlev, Kronwall, Višnejvskij, Holos, Vasiljev, Ljubuškin, Gorochov, Sprukts – Averin, Apalkov, Plotnikov – Platt, Petrov, Redlihs – Konkov, Kartajev, Galimov – Musatov, Kapustin, Černikov.

Rozhodčí: Gofman, Soin – Sivov, Šeljanin.

Dobrý večer z O2 Arény! Vrchol finále západní konference je tu, lvi mohou na domácím ledě definitivně ukončit sérii a postoupit do přímého souboje o Gagarinův pohár.

V cestě jim ale stále stojí tým, který právě v tuto chvíli vstoupil na led. Lokomitov Jaroslavl už se nesmí ohlížet, zaváhání pro ně zajímá konec a hráči jsou si toho dobře vědomi.

Už máme na ledě i domácí Lev a za malou chvíli začneme.

Zazněly obě hymny a páté finále konference může začít.

00:01

00:16
    Úvodní buly vyhrál Novotný a dopředu se hned cpal Ridderwall, Ševcova střela skončila mimo bránu.

00:34
    Z rychlého protiútoku pálil zápěstím Plotnikov, Vehanen si připisuje zákrok lapačkou.

01:30
    Snaha druhé pětice domácích střelou neskončila, a tak mají puk hosté.

01:47
    Řepíkovu střelu zápěstím z levého kruhu chytil do klína Sanford.

02:14
    Trochu nečekaně se hostům nepískalo zakázané uvolnění, Vehanen si radši dobruslil pro puk a přikryl ho.

02:19
    Jakovlav nahazoval od modré, brankář lvů chytá.

02:28
    Na druhou stranu spěchal Ridderwall a dostal se až před Sanforda, jeho bekhendovou střelu si ale brankář Jaroslavle pohlídal.

03:08
    Thörnberg servíroval puk před bránu Sekáčovi, Sanford zasahuje!

03:26
    Vehanen pokryl střelu a dorážku Platta, nadruhé straně kryje puk po nahození Sanford.

04:12
    Kartajev střílel z první mezikruží, Vehanen puk vyrazil.

04:34
    Zackrissonuvu střelu od pravého mantinelu vyrazil Sanford nad tvrzené sklo.

04:50
    Vehanen chytil střelu Vasiljeva od modré. Vhazuje se po jeho levé straně.

05:42
    Kubalík vyvezl kotouč a jeho ránu vyrazil hostující gólman pravým betonem.

05:45
    Zakázané uvolnění Lokomotivu.

05:59
    Od brusle Jakovleva se puk odrazil do ochranné sítě za Sanfordem.

06:07
    Střela Mäenpääho ůetěůa těsně mimo.

06:25
    Obrovské šance hostů. Vehanen ležel v brankovišti na zádech a puk neměl pod kontrolou, Gorochov mohl dorážet, ale do cesty puku do brány se postavil Ondřej Němec!

07:26
    Vehanen přikryl puk a nastává čas na čištění ledu. Hraje se zatím ve zběsilém tempu, uvidíme, jak dlouho to oběma týmům vydrží.

07:59
    Višněvského střela od modré byla slabá, navíc nepřesná a puk vyváží lvi.

08:06
    Sanford lapil kotouč a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

08:26
    Jakovlevovu střelu od modré srazil clonící Ridderwall vysoko do ochranné stě.

08:53
    Ridderwall vypíchl soupeři v dobré šanci puk a otočil hru, přihrávku Novotnému v situaci tři na dva ale poslal moc na paty.

10:25
    Hosté skvěle napadli rozehrávku domácích a střelu Gorochova musel likvidovat Vehanen.

10:45
    Lev Praha právě vstřelil branku!
    Lvi jdou do vedení! Domácí znovu rychle otočili hru a usadili se v pásmu, Kapanen poslal zpětnou přihrávku na modrou Jakubu Nakládalovi a jeho ránu usměrnil jemnou tečí za Sanfordova záda MICHAL ŘEPÍK! Asistence: Jakub Nakládal, Niko Kapanen.

11:59
    Vránovo vyhození se odrazilo mimo hrací plochu. Vylučovat se nebude, vhazuje se v neutrální zóně.

12:43
    Thörnberg opatrně odpálil kotouč a jeho formace střídá.

13:55
    V dalším protiútoku se ke střele dostal Kubalík, ale ve finální fázi byl udeřen do obličeje. Dvě minuty za vysokou hůl si odsedí Sergej Konkov (JAR). Lvi mají tak šanci vedení navýšit na rozdíl dvou gólů.

14:11
    Jakovlev se uvolnil do brejku a proti jeho střele se zaskvěl skvělým zákrokem Vehanen!

14:44
    Lvi musí opět vyklidit pásmo.

15:13
    Němcovi opět utekl kotouč a domácí musí znovu z pásma pryč.

15:31
    Když už končeně dostali v útočné třetině domácí na své hole klid, dostal na levý kruh přihrávku JUSTIN AZEVEDO a měl dost času na to, aby si srovnal mířidla a vyslal dělovou ránu na Sanforda. Dráhu puku možná mírně upravil clonící obránce, nicméně bezmocný brankář hostů musí podruhé lovit kotouč ze své rány. Asistence: Ondřej Němec.

16:51
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Lokomotiv bleskově odpovídá! Zpět na rozdíl jedné branky vrací stav utkání GEOFF PLATT, který dostal před bránu pas od Redlihse a pod lapačkou prostřelil Petriho Vehanena. Asistence: Mikhelis Redlihs, Kirill Kapustin.

19:00
    Sekáč neuspěl s přechodem do útočného pásma, domácí to zkoušejí opět od Němce.

19:12
    Ani to ale nevyšlo. Zakázané uvolnění.

19:49
    Galimov nahazoval v tísni, je z toho zakázané uvolnění na straně Lokomotivu.

20:00

Naprosto strhující první třetinu pátého finále konference načala střelecká smršť na obou stranách, které ale jak Sanford, tak Vehanen dokázali odolávat. Taktika obou týmů je jasná a pochopitelná. Hosté musí tvořit a útočit, lvi budou naopak těžit z rychlých protiútoků a přesilových her.

Skóre otevřel v 11. minutě Michal Řepík, který změnil směr Nakládalovy střelu od modré mimo reakční schopnosti Sanforda. O pět minut později využil přesilovou hru Justin Azevedo, který vypálil nechytatelně z levého kruhu. Jenže za pouhých dvacet sekund vrátil Jaroslavl do hry Geoff Platt, který využil chytrý pas Redlihse a ustanovil skóre, které platí po úvodních dvaceti minutách. Druhá třetina začne zhruba v 19:53.

20:01

20:41
    Plotnikov vyslal z ostrého úhlu první střelecký pokus druhé třetiny, Vehanen holí vyráží.

21:21
    Nahození hostů končí pouze zakázaným uvolněním.

21:29
    Oystrickův střelu tečoval těsně mimo Sekáč, Následné nahození Němce chytá Sanford do lapačky.

22:10
    Kartajev si z rohu nebezpečně nabruslil před Vehanena, zakončit nedokázal.

22:21
    A tvrdou střelu zápěstím Konkova chytá Vehanen.

23:02
    Matai nedokázal nahození protečovat a píská se zakázané uvolnění.

23:26
    Apalkov si sklepl kotouč z výšky na led a vypálil z mezikruží, Vehanen v pádu předvádí skvělý zákrok betonem!

23:46
    Sanford našel nahozený puk v rukavici.

23:58
    Mäenpää střílel z hrany pásma, čárový rozhodčí si stojí za ofsajdem.

24:35
    Višnějvskij na modré nezpracoval puk a hosté musí opustit útočnou zónu.

25:08
    Thörnberg vyhodil přes všechny čáry,

25:21
    Višněvského střelu nepříjemně schytal Němec, naštěstí má čas se dopravit na střídačku.

25:56
    Michal Birner nabral rychlost na levém křídle, natahoval ke střele, ale skvělou přihrávkou našel čepel hole MICHALA BIRNERA, který vystřelil z první. Proti této střele ještě vytasil Sanford výtečný zákrok betonem, na dorážku pod víko byl ale krátký. Asistence: Michal Řepík, Niko Kapanen.

27:16
    Apalkovovu nabídku tečoval těsně mimo bránu Musatov.

28:04
    Gorochovova střela od modré letěla nad břevno. Domácí pak vyhodili na zakázané uvolnění.

28:16
    Do Holosovy přihrávky vložil hůl Sekáč a puk vyletěl do hlediště. Týmy mohou oddechovat při komerční pauze.

28:53
    Sekáč vyrazil do protiútoku, jeho střelu srazil bránící hráč.

30:19
    Mataiova střela byla opět sražená, Nemcova rána od modré taktéž.

30:57
    Apalkov obrátil hru a mířil mezi betony Vehanena, finský fantom v bráně Lva si mezeru pohlídal.

31:46
    Další bleskově rychlý průnik Sekáče po pravé straně, Sanford vyklepal puk z výstroje.

32:28
    Gólman hostů vyrazil pokus Thörnberga, následně puk přikryl.

33:26
    Zakázané uvolnění domácích.

33:45
    Kubalík prokázal svou rychlost a zblízka vystřelil bekhendem. Žádná starost pro Sanforda.

34:02
    Ofsajd hostů.

34:31
    Puk se od bránícího lva nešťastně odrazil přímo na hůl Averina a ten mohl před Vehanenem zakončovat, obránci Lva se ale naštěstí stihli vrátit a Averina odstavit.

35:11
    Puk byl vystřelen mimo led a vhazuje se ve středovém kruhu.

36:14
    Z druhé vlny přijíždějící Jakovlev pálil tvrdě, ale jen do bruslí bránících lvů.

36:23
    A hosté hráli v ofsajdu.

37:05
    Úžasnou ekvilibristiku teď předvedl GEOFF PLATT, který si puk zpracoval do vzduchu, ještě jednou ho nadrazil a pak ho baseballovým úderem dostal puk pod víko Vehanenovy brány. Asistence: Sergej Plotnikov, Alexej Vasiljev.

37:22
    A vzápětí první přesilovka pro hosty. Vyloučen je Tomáš Kubalík (LEV) na dvě minuty za sekání.

38:40
    Hosté jsou nestěhovaní v pásmu, zatím bez pořádné střely.

39:18
    Kartajev měl velice blízko k dorážce, ale puk mu o kousek utekl.

39:38
    Domácí se osvobodili a hrají v pěti.

40:00

Na konto obou týmů přibyla ve druhé třetině jedna branka. Jako první se prosadil Lev, když Michal Řepík unikl po levém křídle a jeho milimetrově přesný pas nadvakrát za Sanfordova záda dostal Michal Birner. Ale hosté to nechtějí vzdát. O jeden gól je to díky skvělé akci Geoffa Platta, který se s kotoučem propinkal až před Vehanena a kotouč odpálil pod víko. Před bránu se dostal velmi snadno i díky tomu, že jeden z obránců Lva ztratil rovnováhu a odklouzal se za bránu.

Vše je tedy stále otevřené a všichni se těší na třetí dějství. To začne za 13 minut, ve 20:43.

Třetí třetině je na spadnutí. Bude to poslední třetina této finálové série?

40:01

40:50
    První domácí lajna operuje v útočném pásmu.

41:12
    Až teď hosté vyhodili a oba týmy střídají.

41:50
    Daleké nahození Vrány chytil Sanford a podržel ho před dojíždějícím Sekáčem.

42:08
    Galimov střílel z ostrého úhlu, Vehanen dobře ucpal prostor u své pravé tyče.

42:49
    Zackrisson v situaci ve třech proti dvěma nic pořádného nevymyslel.

43:40
    Staffan Kronwall nahodil puk na Vehanena a přijel k němu tak blízko, až se to domácím obráncům nelíbilo. Po strkanici se ale vylučovat nebude.

44:00
    Thörnbergova skvělá přihrávka napříč útočným pásmem skončila na holi Vrány, který se pokusil vymíchat Sanforda. Postarala se o něj ovšem hostující obrana.

44:31
    Ridderwallova sražená střela končí v ochranné síti.

44:43
    Gragnaniho střelu od modré s přehledem lapil Sanford.

45:31
    Kubalík vyslal střelu pouze do brusle Spruktse, hosté pak vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

46:30
    Mäenpää mohl otočit hru, ale měl toho plné zuby, tak jen vyhodil a odešel na střídačku.

47:01
    Thörnberg se obtotčil mezi kruhy kolem Petrova a bekhendem vystřelil. Sanford byl pozorný.

48:04
    Jakovlev nebezpečně vypálil z osy hřiště, Vehanen zasahuje. K dorážce se naštěstí nikdo z hostů nedostal.

48:23

48:48
    Petrov se prokličkoval přes dvě třetiny až k nepřesnému zakončení, domácí mohou být rádi, že rozhodčí neviděli sekání.

49:16
    Dlouho byl puk za klecí Vehanena, pak se pro statickou hru přerušuje.

50:00
    Lokomotiv má už jen deset minut na srovnání.

50:11
    Sanford vytáhl efektní zákrok lapačkou po střele Thörnberga z levé strany.

50:37
    Další střela Thörnberga, tentokrát z druhé strany. Sekáčovi se puk tečovat nepodařilo.

51:44
    Oystrick odvádí skvělou práci při bránění Plotnikova. Několikrát ho odstavil a jeho střelu nakonec srazil do ochranné sítě.

52:20
    Utkání sleduje 9580 diváků, kteří vytvořili skvělou atmosféru a teď rozjeli i mexickou vlnu.

52:59
    Pozor, hosté si zahrají přesilovku. Vyloučen je Martin Thörnberg (LEV) na dvě minuty za podražení.

53:26
    Holosova střela sražena.

53:37
    Puk v ochranné síti. Vhazuje se po Vehanenově pravici.

53:40
    A lvi bleskově vyhazují!

54:00
    A znovu, Němec nenechal hosty usadit v pásmu.

54:23
    Platt útočil na hattrick, proti jeho střele z pravé strany se ale skvěle stihl přemístit Vehanen!

54:40
    Puk je ve středním pásmu.

55:00
    Holos vystřelil těsně mimo a Lev je kompletní.

55:16
    Střela Mäenpääho letěla také mimo.

55:48
    Ridderwall tečoval Ševcovo nahození do protipohybu Sanforda, puk jen těsně minul pravou tyč!

56:36
    Skvělá práce Vrány při napadání, švih Thörnbergovým zápěstím chytá do rukavice gólman hostů.

57:11
    Nebezpečí tentokrát před bránou Lva, Redlihs na dorážku nedosáhl.

57:50
    Domácí vyhodili a střídají.

58:13
    Sekáč opět obloukem vyhazuje.

58:25
    A akci Jaroslavle zastavuje ofsajd.

Hosté si pochopitelně berou oddechový čas. Sanford co nevidět odjede na střídačku.

Zatím je ale jen na půli cesty, vhazuje se totiž na útočné modré Lokomotivu.

58:39
    Novotný s Thörnbergem vyváží kotouč!

59:03
    Hosté hrají v šesti, Sanford na lavičce!

59:23
    Sekáč vyhazuje!

59:38
    Jaroslavl má problém s přechodem do třetiny.

59:55
    Lví sen pokračuje!

60:00

Úžasné, perfektní! HC Lev Praha se stává prvním finalistou Kontinentální hokejové ligy!

Po brankách Michala Řepíka, Justina Azeveda a Michala Birnera vítězí Lvi ve strhujícím utkání 3:2. Skvělý výkon předváděl během celé série také Petri Vehanen, který má na vítězství opravu lví podíl
    Finále play-off začíná v pátek 18. dubna a Lev jej začne na domácím ledě.

Za bouřlivých ovací O2 Arény se s vámi loučím, toto je ode mě pro dnešek vše. Díky za pozornost a u dalšího utkání na onlajny.com se budu těšit na shledanou! (21:18:32)

Kryštof Kousal

Branky a nahrávky: 11. Řepík (Nakládal, Kapanen), 16. Azevedo (Němec), 26. Birner (Řepík, Kapanen) – 17. Platt (Redlihs, Kapustin), 38. Platt (Plotnikov, Vasiljev)

Rozhodčí: Gofman, Ravonin – Sivov, Šeljanin