Washington – Chicago 4:0 (kon.) | Detroit – Carolina 1:2 (kon.) | Tampa – Columbus 3:2 (kon.)
New Jersey – NY Islanders 2:3 (1:3 po s.n.) | Dallas – St. Louis 3:0 (kon.) | Calgary – Winnipeg 3:5 (kon.)
San Jose – Colorado 5:1 (kon.) | Boston – Buffalo 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 3:4 (po pr.)
Washington Capitals
4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Chicago Blackhawks
Sobota 12.04.2014, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL

Děkuji, že jste spolu se mnou dnešní utkání sledovali a těším se, že se v blízké budoucnosti opět setkáme u dalších online přenosů. Dobrou noc! (03:40:30)

Dnešní utkání sledovalo 18506 diváků.

Ve třetí třetině už gól nepadl a Washington tak poráží Chicago jednoznačně 4:0. Vítězství domácích je zasloužené, Chicago bylo zejména prvních čtyřicet minut velmi nevýrazné. O góly se dnes postarali 2x Beagle a po jednom zásahu přidali Ovečkin a Backström. Ofenziva Blackhawks, která je nejproduktivnější v soutěži, domácím připravila pár krušných chvil až v závěrečné třetině, ale Jaroslav Halák v brance Caps si se vším poradil a uhájil tak čisté konto.

Capitals si tak připisují čtvrtou výhru v řadě, ale ani to už jim nepomůže k postupu do vyřazovacích bojů. Naopak Chicago po čtyřech vítězných duelech padlo, ale v play-off chybět nebude.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:17, celkem – 27:34

60:00

59:44
    Teď se však Černí jestřábi dostali do velké šance. Na konci rychlého brejku byl Hossa, který už měl před sebou jen Haláka, ale ten se o čisté konto obrat nenechal!

59:26
    Už ani hosté se neženou dopředu.

58:59
    Nordström si to zamířil před branku, ale o kotouč ho obral Orlov. Poslední minuta.

58:01
    Poslední dvě minuty již rozhodnutého zápasu.

57:18
    Penner našel před brankou Jaye Beagla, kterému pokazil radost z hattricku pohotový levý beton Raanty.

57:05
    Icing domácích, hra se vrací před Haláka.

56:55
    Shaw vybojoval kotouč pro Bolliga, který vyslal ránu z levého kruhu. Vše řeší Halák, který má puk ve výstroji. Ještě jeden reklamní brejk.

56:24
    Krüger vystřelil ze středního pásma, Halák puk odrazil do rohu.

55:09
    Po střele Smithe si další úspěšný zákrok připisuje Halák.

54:39
    Dopředu vyrazil Grabovskij, ale nakonec jen nahodil kotouč za hostující branku a odjel střídat.

53:54
    Přečíslení 2 na 1 řešil Saad střelou, kterou vyrazil Halák.

53:04
    Orlov už mohl z levé strany střílet, ale ještě hledal lépe postaveného spoluhráče a hosté přihrávku zblokovali.

52:29
    Hossa před brankou trefil kotouč vysokou holí. Rozhodčí po chvilce váhání nařizují buly ve středním pásmu.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 3. Ovečkin (Carlson, Backström), 10. Beagle (Orlov, Kuzněcov), 22. Backström (Ovečkin, Alzner), 37. Beagle (Chimera, Ward)

Washington Capitals: Halák (Holtby) – Carlson, Alzner, Strachan, Orlov, Carrick, Brouillette – Ovečkin, Backström, Grabovskij – Brouwer, Johansson, Penner – Ward, Fehr, Chimera – Wilson, Beagle, Kuzněcov. Trenér: Adam Oates
    Chicago Blackhawks: Crawford (od 41. minuty Raanta) – Seabrook, Brookbank, Oduya, Hjalmarsson, Rozsíval, Leddy – Hossa, Shaw, Sharp – Saad, Handzuš, Versteeg – Morin, Smith, Bickell – Nordström, Krüger, Bollig. Trenér: Joel Quenneville

Rozhodčí: Charron, McCauley – Devorski, Driscoll

Diváci: 18506