Rakousko – Japonsko 4:1 (kon.) | Maďarsko – Ukrajina 0:3 (kon.) | Slovinsko – J. Korea 4:0 (kon.)
Rakousko
4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Japonsko
Pondělí 21.04.2014, 05:30 • Goyang Ice Rink, Goyang, Jižní Korea • Mistrovství světa - I. A Divize

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (07:48:38)

Největší čas na ledě: Dominique Heinrich 21:03 – Denis Akimoto 19:06

Branky a nahrávky: 26. S. Geier, 45. Hundertpfund (Koch, Lebler), 48. Altmann (Komarek, Oberkofler), 59. Lebler (Hundertpfund, Heinrich) – 6. Takuro Yamashita (Saito). Po třetinách: 0:1, 1:0, 3:0. Rozhodčí: Koch (SUI), Leppaalho (FIN) – Chae (KOR), Kaderli (SUI). Diváci: 1616.

Dlouho to vypadalo, že by Japonci mohli navázat na včerejší úžasný úspěch proti Slovinsku, nakonec ale velký favorit z Rakouska dovedl dnešní utkání do zdárného konce a vyhrál 4:1!

Skóre utkání ale otevřel už v 6. minutě Takuro Yamashita. To byla ale pro Japonce jediná radost v dnešním utkání, pak se skóre měnilo už pouze na rakouské straně. O vyrovnání se postaral ve 26. minutě Stefan Geier.

Rakušané o svém vítězství rozhodli ale až ve třetí třetině. Vítěznou branku vstřelil ve 45. minutě Thomas Hundertpfund, o pár minut později se v přesilové hře trefil Mario Altmann a konečnou podobu výsledku dal minutu před koncem gólem do prázdné branky Brian Lebler.

60:00

58:54
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    Risk s odvoláním brankáře se Japoncům ale nezdařil, Rakušané rozhodují o svém vítězství čtvrtou brankou, do prázdné branky se trefil BRIAN LEBLER! Asistence: Thomas Hundertpfund a Dominique Heinrich.

57:48
    Japonský brankář Fukufuji spěchá na střídačku, Japonci zkusí ještě srovnat v šesti hráčích na ledě!

55:06
    Rakušané už se ale nikam moc neženou, Saito se vrací také na led, Japonci jsou tak tak= kompletní.

54:22
    Iberer je na ledě, začíná krátká přesilovka Rakušanů.

53:06
    Síly na ledě se ale po vyloučení Japonců srovnají, Takeshi Saito inkasuje trest za nedovolené bránění.

52:22
    Další přesilová hra pro Japonsko, za naražení je vyloučen Matthias Iberer.

50:33
    Heinrich je na ledě, Rakušané hrají v plném počtu.

48:33
    Rakušané jdou ale vzápětí do čtyř, za nedovolené bránění je vyloučen Dominique Heinrich.

47:37
    A Rakušané v závěru přesilové hry dávají třetí branku a zřejmě tak rozhodují o svém dnešním vítězství. Tentokrát se trefil MARIO ALTMANN! Asistence: Konstantin Komarek a Daniel Oberkofler.

45:40
    Ze nevybíravý zákrok do oblasti hlavy a krku dostává Kenta Takagi trest na 2+10 minut.

44:13
    Rakušané zužitkovali svůj tlak v kýženou druhou vedoucí branku, když se prosadila první lajna, za asistence svých kumpánů se prosadil THOMAS HUNDERTPFUND! Asistence: Thomas Koch a Brian Lebler.

41:15
    Sakata je na ledě, Japonci hrají v plném počtu.

40:01

40:00

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 26. S. Geier, 45. Hundertpfund (Koch, Lebler), 48. Altmann (Komarek, Oberkofler), 59. Lebler (Hundertpfund, Heinrich) – 6. Takuro Yamashita (Saito)

Rakousko: Starkbaum (Swette) – Altmann, Schumnig, Heinrich, Schlacher, Muhlstein, Bacher, Peter, Mitterdorfer – Lebler, Koch (C), Hundertpfund (A) – Komarek, Oberkofler (A), Iberer – N. Petrik, Schiechl, B. Petrik – Fischer, S. Geier, M. Geier
    Trenér: Emanuel Viveiros.

Japonsko: Fukufuji (Narisawa) – Keller (A), Hashimoto, Akimoto, Takafumi Yamashita, Sasaki, Yanadori, Sakata – Kawai, Tanaka (C), Kuji (A) – Nishiwaki, Obara, Takahashi – Osawa, Sato, Takagi – Mitamura, Saito, Ueno – Takuro Yamashita
    Trenér: Mark Mahon.

Rozhodčí: Koch (SUI), Leppaalho (FIN) – Chae (KOR), Kaderli (SUI)