Finsko U18 – Česko U18 3:4 (0:2 po s.n.) | Rusko U18 – Německo U18 5:2 (kon.) | Švýcarsko U18 – Dánsko U18 3:2 (kon.)
Švédsko U18 – SR 18 6:2 (kon.)
Švédsko U18
6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
Pondělí 21.04.2014, 18:30 • Imatran jäähalli • Mistrovství světa do 18 let

Díky za pozornost, to je z Imatry pro tuto chvíli vše. Příjemný zbytek večera. (20:58:25)

Utkání končí jasným vítězstvím Švédska, které bylo nebezpečnějším týmem, lépe se pohybovalo a především dokázalo využít nabídnuté šance. Slováky srazila k porážce mimo jiné velká nedisciplinovanost, na níž budou muset do čtvrtka, kdy je na programu čtvrtfinále, zapracovat. O konkrétním složení čtvrtfinálových dvojic se rozhodne zítra.

60:00

59:37
    Ještě jedna šance, Elgestal trefuje z pravého kruhu tyč za natahujícím se Tomkem.

59:05
    Ofsajd švédského týmu.

58:27
    Slovensko se sympaticky snaží ještě o korekci výsledku a hraje v útočném pásmu.

57:39
    Slováci jsou v plném počtu. Tomek zároveň nadvakrát kryje Lindblomovu střelu.

56:49
    Švédové už se nikam neženou. Tento zápas vyhrají.

55:52
    Slovensko našetřilo několik vteřin v útočném pásmu, stále se bude zhruba dvě minuty bránit v oslabení.

54:29
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Druhý gól ve dvojnásobné přesilovce střílí Švédové a WILLIAM NYLANDER kompletuje svůj hat-trick. Z pozice falešného obránce zamířil švihem ke vzdálenější tyči a překonal Tomka. Asistence: Adrian Kempe a Axel Holmström.

54:15
    Slováci na úvod stihli vyhodit a našetřit nějaké vteřinky, teď už jsou pod tlakem švédské pětice.

53:29
    Další trest na slovenské straně. Moravčík (SVK) dostává dvě minuty za sekání.

53:16
    Znovu obětavá slovenské hra v oslabení. Švédské střely neprocházejí na branku.

52:31
    Ne dlouho. Romančík (SVK) dohrál, za zákrok v rohu kluziště dostává trest na pět minut a do konce utkání.

51:57
    Slovensko v plném počtu.

51:33
    Skandinávskému týmu tentokrát nevychází zakončení, hráči ve žlutém trefují jen clonící slovenské hráče nebo hokejky svých spoluhráčů. Tomek prakticky nezasahoval, všechny střely pochytali jeho spoluhráči.

50:40
    Švédsko si nedokázalo přesně přihrát a Slováci vyhazují.

50:12
    A Slováci si komplikují život, Černák (SVK) vyhodil puk mimo kluziště a odsedí si dvě minuty za zdržování hry.

49:57
    Pospíšil (SVK) znovu na trestné lavici, tentokrát za hákování.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 9. Forsling (Nylander, Kempe), 26. Nylander (Holmström), 29. Nylander (Kempe), 37. Holmström (Mattsson, Nylander), 42. Tornqvist (Andersson), 55. Nylander (Kempe, Holmström) – 27. Jaroš (Halama), 46. Milý

Švédsko U18: Söderström – Lagesson, Englund, Mattsson, Pettersson, Forsling, Andersson – Franzen, Kempe, Karlsson – Holmström, Nylander, Lindblom – Rosdahl, Forsbacka Karlsson, Tornqvist – Ehn, Ottosson, Elgestal – Muzito Bagenda. Trenér: Anders Eriksen.
    JOJ ŠPORT Slovensko U18: Tomek – Maier, Černák, Moravčík, Jaroš, Romančík, Meliško, Koch, Grman – Paločko, Milý, Sukeľ – Haľama, Ferleťák, Hrušík – Valent, Bondra, Pospíšil – Klenko, Petráš, Tatár. Trenér: Anton Bartánus.

Rozhodčí: Hodek (CZE), Salonen – Pesonen (oba FIN), Yamaguchi (JPN)