Detroit – Boston 2:3 (po pr.) | Minnesota – Colorado 2:1 (kon.) | Los Angeles – San Jose 6:3 (kon.)
Detroit Red Wings
2:3 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Boston Bruins
Pátek 25.04.2014, 02:15 • Joe Louis Arena, Detroit • Play-off NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký páteční den. (05:25:31)

Dnešní utkání sledovalo 20 066 diváků.

Dnešní utkání pro hokejisty Detroitu velmi smolně. Rudá Křídla ztratila své dvoubrankové vedení a nakonec prohrává i druhý domácí zápas, tentokrát výsledkem 2:3 po prodloužení. Boston v prodloužení výrazně přidal a nakonec mu to přineslo kýžené ovoce, protože má velkou šanci postupit do dalšího kola play-off. Hokejisté Detroitu dnes odehráli možná své poslední domácí utkání, protože jestli nevyhrají následující utkání v Bostonu, tak pro ně sezóna končí.

Střely na branku: 37 – 40.

Stav série: 1 – 3.

73:32
    Bruins právě vstřelili branku!
    Na střídačce Bostonu je veselo, když hosté vítězí v prodloužení. Od pravého mantinelu nahodil kotouč na branku Hamilton, ale ten dokázal na pravém kruhu tečovat JAROME IGINLA, jenž jej poslal do chráničů obránce DeKeysera a od něj se kotouč dostal za bezmocného Gustavssona. Bostonu tedy v prodloužení dokonal obrat a udělal velký krok za postupem. Asistence: Dougie Hamilton, David Krejčí.

72:59
    Chárovu střelu od modré čáry Gustavsson bez problémů vyrazil vedle branky.

72:00
    Bertuzzi se dostal s kotoučem do útočného pásma, ale když viděl, že nemá podporu svých spoluhráčů, tak kotouč jen nahodil za branku a vydal se střídat.

71:13
    Kotouč se ocitl na střídačce Detroitu. Hra je přerušena.

70:30
    Z mezikruží střílel Sheahan, ale jeho pokus dokázal zablokovat jeden z bránicích hráčů.

70:21
    Ihned po vhazování vystřelil od modré čáry Kindl, ale Rask zasahuje lapačkou.

70:17
    Komerční přestávka.

69:07
    Velká šance Bostonu. Po střele Lucice z pravého kruhu se kotouč odrazil před branku, kde kotouč poskakoval na brankovišti. Iginla se ovšem k dorážce nedostal.

68:09
    Z vrcholu pravého kruhu se dostal k zajímavé střele Legwand, ale Rask dokázal tento pokus vyrazit, i když měl špatný výhled.

67:17
    Ke střele z pravého kruhu se dostal Eriksson, ale Gustavsson dokázal úspěšně zasáhnout.

66:41
    Na druhé straně byla do ochranné sítě sražena střela Cháry od modré čáry.

66:12
    Nahození Glendeninga do útočného pásma bylo sraženo mimo hrací plochu.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 11. Kronwall (Dacjuk), 25. Dacjuk (Kronwall, Abdelkader) – 31. Krug (Bergeron), 42. Lucic (Soderberg, Hamilton), 74. Iginla (Hamilton, Krejčí)

Detroit Red Wings: Gustavsson (Howard) – B. Smith, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Lashoff, Kindl – Abdelkader, Dacjuk, Zetterberg – Nyquist, Helm, Franzen – Tatar, Sheahan, Bertuzzi – Legwand, Glendening, D. Miller
    Boston Bruins: Rask (Johnson) – Boychuk, Chára, K. Miller, Bartkowski, Hamilton, Krug – Iginla, Krejčí, Lucic – R. Smith, Bergeron, Marchand – Eriksson, Soderberg, Florek – Thornton, Campbell, Caron

Rozhodčí: Watson, St. Pierre – Cherrey, Kovachik

Diváci: 20 066