Philadelphia – NY Rangers 2:1 (kon.) | St. Louis – Chicago 2:3 (po pr.) | Anaheim – Dallas 6:2 (kon.)
Boston – Detroit 4:2 (kon.)
St. Louis Blues
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Chicago Blackhawks
Sobota 26.04.2014, 02:10 • Scottrade Center, St. Louis • Play-off NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký sobotní den. (05:21:26)

Dnešní utkání sledovalo 19 796 diváků.

Dnes jsme v prodloužení na branku dlouho čekat nemuseli, když vzal věci do svých rukou kapitán Chicaga Jonathan Toews a parádním blafákem přiblížil svůj tým k postupu do dalšího kola, když se Chicago ujímá v sérii vedení. St. Louis dnes pouze dotahovalo náskok svého soupeře, ale na branku v prodloužení již reagovat nelze. Bluesmanům nyní nezbývá nic jiného, než dvakrát za sebou Chicago porazit, protože případná porážka by pro St. Louis znamenala konec sezóny.

Střely na branku: 29 – 30

Stav série: 2 – 3.

67:36
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Velká radost na hostující střídačce, protože Chicago poprvé v této sérii vítězí na ledě svého soupeře a poprvé se v ní ujímá vedení. Keith našel dlouhým pasem přes střední pásmo za obranou St. Louis zapomenutého JONATHANA TOEWSE, který si kličkou do bekhendu položil Millera na led a poté podél jeho betonu poslal kotouč do branky. Asistence: Andrew Shaw, Duncan Keith.

67:29
    Ke střele z pravého kruhu se dostal Backes, ale Crawford jeho pokus vyrazil před sebe a hosté mohou rozjet protiútok.

67:04
    Kotouč se opět ocitl mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

66:49
    Jackman mohl být opět za hrdinu, když obdržel na levý kruh dobrou přihrávku a pohotově vystřelil. Ovšem poslal kotouč přímo do Crawforda, který jej udržel na svém těle.

66:00
    Mezi kruhy se dostal ke střele přes obránce Versteeg, ale Miller ani zasahovat nemusel, protože kotouč byl sražen do ochranné sítě.

65:14
    Hossa se dostal do útočného pásma, ale u mantinelu byl poslán k ledu Leopoldem. Vylučovat se rozhodně nebude, protože se jednalo o čistý zákrok.

64:23
    Chicago se dopouští zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude v útočném pásmu Bluesmanů.

63:48
    Ze středního pásma nahodil kotouč na Ceawforda obloučkem Steen. Hostující brankář kotouč zastavil a hru raději přerušil.

63:00
    Sobotka sice ve středním pásmu ztratil po souboji helmu, ale to mu nebránilo v tom, aby nadále pokračoval ve hře. Tudíž si najel do útočného pásma z vrcholu pravého kruhu vystřelil, ovšem k radosti domácího publika branku netrefil.

62:32
    Toews a Bickell operovali za brankou Millera, ale kotouč se nakonec dostal do ochranné sítě.

61:32
    Na druhé straně z levého kruhu střílel Cracknell, ale jeho pokus branku vůbec netrefil.

61:18
    Ke střele přes obránce se dopracoval Shaw, jenž z pravého kruhu prověřil Millera.

60:43
    Chicago v úvodu prodloužení kontroluje hru, když drží kotouč ve vlastním pásmu.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 32. Oshie (Steen, Jackman), 42. Pietrangelo (Schwartz) – 17. Hossa (Bickell, Hjalmarsson), 38. Smith (Brookbank, Kane), 68. Toews (Shaw, Keith)

St. Louis Blues: Miller (Elliot) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Polák, Leopold – Tarasenko, Sobotka, Steen – Oshie, Backes, Schwartz – Cracknell, Berglund, Ott – Reaves, Lapierre, Porter
    Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Brookbank, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy – Kane, Toews, Bickell – Hossa, Handzuš, Sharp – Saad, Shaw, Versteeg – Smith, Kruger, Bollig

Rozhodčí: Lee, St. Laurent – Devorski, Nansen

Diváci: 19 796