Anderlecht – Lokeren 3:1 (kon.) | Club Bruggy – Waregem 2:0 (kon.) | Standard – Genk 1:0 (kon.)
RSC Anderlecht
3:1 (1:0)
Sporting Lokeren
Neděle 18.05.2014, 14:30 • Stade Constant Vanden Stock , Brusel • Belgická Jupiler Pro League

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek dne. (16:38:58)

Utkání se zajímavou zápletkou skončilo. Na Stade Constant Vanden Stock probíhají zasloužené oslavy, Anderlecht se totiž stává mistrem belgické ligy pro sezónu 2013/2014. O titulu rozhodla výhra 3:1 nad Lokerenem. Vedení se ujali právě domácí, to když Mitrović svou hlavičkou rozvlnil síť za Verhulstem. Vyrovnání přišlo v 56. minutě, z penalty se prosadil Harbaoui. Hosté se ovšem neradovali příliš dlouho, v 59. minutě se k odraženému míči dostal stoper Mbemba, který tak vrátil týmu z hlavního města vedení. Na konečných 3:1 upravil Praet, ten svou prudkou střelou nedal brankáří hostí žádnou šanci na zásah.

90+2
    Tielemans zahrával rohový kop, k hlavičce se ale nikdo nedostal, míč totiž do bezpečí vyboxoval Verhulst.

90+1
    Fotbalisté Anderlechtu mají situaci pod kontrolou, v klidu kombinují u středového kruhu.

90
    Začala poslední minuta řádné hrací doby.

89
    Standardka, kterou zahrával Anderlecht, nepřinesla ohrožení branky. Verhulst tak může rychle rozehrát.

87
    A navíc, hosté nemají na nějakou kombinaci čas, fotbalisté ve fialových dresech k nim rychle přistupují.

83
    Hříště opouští dnes velmi aktivní Praet, střídá ho Acheampong.

82
    Střela z volného přímého kopu trefila pouze dobře postavenou zeď, obrana Anderlechtu se může v klidu zformovat.

81
    V témže čase opouští hřiště Vanaken, zahraje si Trompet.

81
    Gillet se provinil faulem těsně před šestnáctnkou, to bude zajímavá standardka.

79
    Anderlecht se v těchto chvílích soustředí především na ubránění dvoubrankového náskoku, zátím mu to jde skvěle.

78
    Fanoušci Anderlechtu jsou v extázi, od titulu je totiž dělí jen zhruba dvanáct minut.

77
    Harbaoui byl přistižen v ofsajdu, asistenti hlavního rozhodčího jsou dnes velmi přesní.

76
    Najar teď zahodil stoprocentní šanci! K Najarovi doputoval odražený míč v pokutovém území a stála před ním prázdná branka, hráč Anderlechtu ovšem trestuhodně minul!

74
    Hřiště opouští De Pauw, zahraje si Patosi.

73
    Varianta na krátko úspěšná nebyla, obrana Anderlechtu má situaci pod kontrolou.

73
    Rohový kop budou zahrávat "fialky", uvidíme, co z toho bude.

Vojtěch Konečný

Branky: 19. Mitrović, 59. Mbemba, 67. Praet – 56. Harbaoui (pen.)

Karty:   43. Bruno (AND), 65. Deschacht (AND) – 22. Pauw (LOK), 33. Harbaoui (LOK)   55. Borre (AND) – 57. Persoons (LOK)

RSC Anderlecht: Proto (26. Kamisnki) – Deschacht, Nuytinck, Mbemba, Vanden Borre – Praet (83. Acheampong), Tielemans, Kouyaté, Najar – Mitrović, Bruno (59. Gillet)
    Náhradníci: N'Sakala, Pollet, Kaminski, Cyriac, Acheampong, Klještan, Gillet

Sporting Lokeren: Verhulst – Mertens, Scholz, Marić, Odoi – Overmeire, Persoons – De Pauw (74. Patosi), Vanaken (81. Trompet), Remacle (69. Dutra) – Harbaoui
    Náhradníci: Lazić, Trompet, Dutra, Ansah, Patosi, Corryn

Rozhodčí: Alexandre Boucaut – Jimmy Cremers, Frederick Stalport – Bart Vandeweghe