Ghana – USA 1:2 (kon.) | Belgie – Alžírsko 2:1 (kon.) | Brazílie – Mexiko 0:0 (kon.)
Ghana
1:2 (0:1)
USA
Úterý 17.06.2014, 00:00 • Arena das Dunas, Natal • Mistrovství světa

Z tohoto dramatického duelu je to vše, přeji Vám příjemnou úterní noc. (02:09:45)

Kteří hráči byli na Twitteru při zápase nejzmiňovanější?

Poslední utkání pátého hracího dne rozhodně nenudilo. Zápas začal bleskovým gólem Dempseyho, po kterém už byla aktivnější Ghana. Ta tak dlouho bušila do americké obrany, až se v 82. dočkala vyrovnání zásluhou Andrého Ayewa. Afričané se ale nemohli radovat dlouho, protože už o čtyři minuty později rozhodl o vítězství USA střídající obránce Brooks. Závěrečné okamžiky si už Amerika pohlídala a tak se může radovat ze zisku důležitých tří bodů.

90+6
    Jones vyvezl balón na útočnou polovinu, což donutilo hlavního rozhodčího zápas ukončit.

90+5
    Kwarasey si stáhl centr do své náruče a ihned rozehrál na své kolegy, kterým zbývá několik posledních vteřinek.

90+4
    Od Andrého Ayewa se míč dostal k Američanům, kterým několik cenných vteřin ušetřil Fabian Johnson.

90+3
    Opět v hlavní roli Muntari, který chtěl vyrovnat střelou z velké dálky. Na skóre se však nic nemění a Howard s rozehrávkou rozhodně nepospíchá.

90+2
    Z krkolomné kombinace ve vápně Ghaňané nic nevytěžili, čas se Afričanům rychle krátí.

90+2
    Sulley Muntari ve středu hřiště fauloval Dempseyho, který se jen těžce zvedal z trávníku. Švédský sudí uděluje ghanskému hráči žlutou kartu.

90+1
    Také ve druhém poločase se nastavuje dlouhých pět minut, ve kterých se může stát ještě cokoliv.

90
    Kwarasey zazmatkoval a místo prudkého odkopu poslal míč na kopačky Američanů, kteří si vzápětí vymodlili faul a přímý kop.

89
    Utkání vrcholí a diváci jsou ve varu. Hlavička Michaela Essiena zasáhla jen bránícího hrdinu Brookse.

88
    Po chytrém zakončení Boatenga následuje rohový kop ve prospěch reprezentace Ghany.

87
    To musí být frustrující pro Ghaňany, kteří jsou téměř po celý zápas aktivnější a před malou chvíli zaslouženě vyrovnali. Teď se musí v posledních minutách pokusit o vstřelení dalšího gólu.

Anthony BROOKS – 1 : 2

86
    Američané právě vstřelili branku!
    Fantastická koncovka zápasu, tým USA je zpátky ve vedení! Zusi rozehrál rohový kop, po kterém se přesnou hlavičkou prosadil střídající obránce JOHN ANTHONY BROOKS. Míč se odrazil od země a Kwarasey reagoval pozdě.

86
    Jonathan Mensah při clonění soupeře zasáhl míč, jenž doputoval do autu a bude z toho rohový kop.