Ermis – Young Boys 0:2 (kon.) | Esbjerg – Chorzów 2:2 (kon.) | Černomorec Oděsa – RNK Split 0:0 (kon.)
FK Krasnodar – Diósgyöri 3:0 (kon.) | Liberec – Astra Giurgiu 2:3 (kon.) | Molde – Zorja Luhansk 1:2 (kon.)
AIK Stockholm – Astana 0:3 (kon.) | Čichura – Neftçi Baku 2:3 (kon.) | Lech Poznaň – Stjarnan 0:0 (kon.)
Rosenborg – Karabükspor 1:1 (kon.) | Kirjat Šmona – Dynamo 1:2 (kon.) | Soligorsk – Waregem 2:2 (kon.)
St. Pölten – Eindhoven 2:3 (kon.) | Kluž – Dinamo Minsk 0:2 (kon.) | Hajduk Split – Karaganda 3:0 (kon.)
Trnava – St. Johnstone 1:1 (kon.) | Atromitos – FK Sarajevo 1:3 (po pr.) | Brøndby – Club Brugge 0:2 (kon.)
Plzeň – Ploiesti 1:4 (kon.) | Asteras – Mohuč 3:1 (kon.) | Hafnarfjördur – Elfsborg 2:1 (kon.)
Hull City – Trenčín 2:1 (kon.) | Lyon – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Turín – Brommapojkarna 4:0 (kon.)
Aberdeen – Real Sociedad 2:3 (kon.) | Met. Skopje – Omonia Nikósie 0:1 (kon.) | Rio Ave – Göteborg 0:0 (kon.)
Zimbru Kišiněv – Grödig 0:1 (kon.) | Rijeka – Víkingur 4:0 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
1:4 (1:3)
FC Petrolul Ploiesti
Čtvrtek 07.08.2014, 20:00 • Doosan Arena, Plzeň • Evropská liga (předkola)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Hezký čtvrteční večer z Plzně! V rámci odvety třetího předkola Evropské ligy se dnes Viktoria Plzeň střetává s rumunským celkem Petrolul Ploiesti. Úvodní utkání před týdnem skončilo remízou 1:1 a dnes se tedy můžeme těšit na zajímavou podívanou, doufejme, že se šťastným koncem pro Plzeň a celý český fotbal.

Viktoria Plzeň
    Viktoria se po sérii nepovedených zápasů začíná znovu dostávat do dřívější formy, prvním náznakem bylo utkání minulý týden právě proti Ploješti a následně Plzni vyšlo i ligové utkání s Jabloncem, který odjel ze západu Čech s porážkou 3:1. Plzeň jde do dnešního duelu jako favorit a jakákoliv výhra ji posune do čtvrtého předkola, postupová by byla také bezbranková remíza.

Rumunský celek je na tom v posledních zápasech lépe než Plzeň a výsledky dodávají rumunskému celku velké sebevědomí. O víkendu celek pod vedením Razvana Lucesca porazil celek Botosani 4:1, ovšem pohárové utkání proti Plzni bude o něčem jiném. Petrolulu už v prvním utkání ukázal, že patří mezi špičkové kluby v Rumunsku a pro Plzeň to bude hodně těžký oříšek.

Řekli před utkáním z týmu Plzně:
    Trenér Dušan Uhrin ml.:
    "Ofenzivní kvalita je veliká, myslím si, že jí máme hodně přečtenou, ale bude záležet na nás, jak se to utkání bude vyvíjet."

"Tlak bude na obě mužstva, my i Ploješť chceme postoupit, ale myslím si, že naší výhodou bude domácí prostředí. Viděli jsme hrát Petrolul i ve venkovních zápasech a mají řadu zkušených hráčů a dokáží hrát výborně i venku."

„Uvidí se po předzápasovém tréninku, jestli budou všichni v pořádku, ale měli bychom mít kompletní kádr pro utkání. Změn může být klidně i pět šest."

KapitánPavel Horváth:
    "Nejen s ohledem na nedělní výhru je nálada dobrá a výsledky tomu jen prospěly. Ta nálada je ještě lepší než tradičně."

„To co jsme věděli před utkáním, tak se ukázalo. Prvních patnáct minut jsme měli až velký respekt a začali jsme víc hrát dopředu. Musíme začít hrát dříve a nepustit soupeře k nějakému náporu.“

„Cítíme se na postup a uvidíme, jaký výsledek nás k tomu dovede. Chceme vyhrát a postoupit jasně, nechceme se strachovat do poslední minuty a čekat.“

Řekli před utkáním z týmu Ploješti
    Trenér Razvan Lucescu:
    "Čeká nás velice těžké utkání, Viktoria je favoritem, ale nepřijeli jsme jen na návštěvu. Přijeli jsme hrát dobrý fotbal a dáme do toho všechno, abychom postoupili. Plzeň má dlouhou tradici v evropských pohárech, to si uvědomujeme. Jsem přesvědčený, že to bude dobré utkání v dobrém tempu. Oba týmy hrají podobný fotbal, mají dobrou kvalitu a očekávám, že to bude opravdu zajímavé utkání."

"Musíme být pozorní v obraně, Viktoria je s balónem v držení hodně nebezpečná, mají hodně ofenzivní styl. Musíme hodně bránit, musíme dostupovat hráče a nesmíme jim nechat kousek prostoru."

Záložník Ovidiu Hoban:
    "Čeká nás hodně těžké utkání, ale jsme připravení na sto procent. Je nám jasné, že pokud budeme dělat takové chyby jako doma, tak nás to bude stát postup. Věřím, že budeme hrát dobře a postoupíme."

"Jsme si vědomi, že musíme vstřelit gól. Uvědomujeme si, že pokud budeme dělat chyby, tak Viktoria nám je neodpustí a na postup můžeme zapomenout. 1:1 doma nebyl dobrý výsledek, ale jsem přesvědčen, že postoupíme."

První utkání:
    Utkání nabídlo řadu zajímavých situací v prvním i druhém poločase. Skóre se pak měnilo až ve druhých pětačtyřiceti minutách. Domácí převzali iniciativu a poté co se do hry dostal také Adrian Mutu i vedení. Rumunský útočník ukázal svou extratřídu a v 75. minutě posunul svůj tým do vedení, když využil zaváhání Hubníka a levačkou překonal jinak bezchybného Kozáčika. Viktoria se ale s výsledkem nesmířila a v závěru si vytvořila ještě několik šancí. Jednu z nich pak využil jiný střídající hráč, Daniel Kolář, který se trefil hlavou po Horváthově centru a zaznamenal tak veledůležitou branku ze hřiště soupeře.

STATISTIKY:
    Držení míče (%): 46 – 54
    Střely (na branku): 12(5) – 18(6)
    Rohové kopy: 2 – 5
    Ofsajdy: 1 – 1

Rozhodčí
    Hlavním sudím dnešního utkání je dvaatřicetiletý Francouz Benoît Millot, pro něhož to bude teprve pátý mezistátní zápas a druhý v evropských pohárech. Jeho asistenty jsou krajané Stephan Luzi a Hicham Zakrani. Delegátem utkání je Izraelec Ariel Kenneth Scheiman, na výkon rozhodčích pak dohlíží Marián Ružbarský ze Slovenska.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hubník, Procházka, Limberský – Horváth (C), Hořava – Petržela, Kolář, Pilař – Bakoš.

FC Petrolul Ploiesti: Peçanha – Alcénat, Geraldo Alves, Gerson, Fanchone – de Lucas, Hoban – Nepomuceno, Mutu (C), Filipe Teixeira – Tamuz.

Rozhodčí: Millot – Luzi, Zakrani (všichni Francie).

Náhradníci:

FC Viktoria Plzeň: Bolek – Hejda, Hrošovský, Kovařík, Vaněk, Tecl, Chramosta.

FC Petrolul Ploiesti: Cobrea – Beța, Mustivar, Albín, Astafei, Marinescu, Nkoyi.

Oba celky jsou na hrací ploše, hosté mají hned na úvod velmi hlasitou podporu od svého kotle.

1

1
    Úvodní výkop dnešního utkání měla Plzeň, která začíná rozehrávku od stoperské dvojice.

2
    Procházka dlouhým nákopem hledal nabíhajícího Milana Petrželu, kterého však v poslední chvíli dostoupil Fanchone.

2
    Po ztrátě míče se dopustil faulu plzeňský kapitán Pavel Horváth, když podsekl Tamuze.

3
    Dobrou práci odvedl na levém kraji Václav Pilař a vybojoval první roh pro Plzeň.

4
    Plzeň s rohovým kopem nenaložila zrovna dobře a nakonec míč zkrotil v náručí Peçanha.

5
    Plzeňští to udělali nyní skvěle, i když zakončení mohlo být o dost lepší! Celá akce začala u Horvátha, který našel Koláře a ten následně Milana Petrželu, jehož rána skončila nad.

5
    Plzeň získala po akci Petržely rohový kop.

6
    Peçanha musel boxovat míč po kopu Pavla Horvátha, což zvládnul, ale obrana Petrolulu si nemůže ještě oddechnout.

7
    Hořava prodloužil výkop hostujícího brankáře trochu jinak, než bych chtěl a pořádně prohnal svého spoluhráče Procházku.

8
    Adrian Mutu prošel bez napadání hráčů Plzně prakticky až před Kozáčika, tam přenechal míč na De Lucase, ale ten už mířil nepřesně.

9
    Plzeň se pokoušela o rychlo odpověď, Hořava se však ocitl v ofsajdu a akce tak končí.

10
    Tamuz šel hodně ochotně k zemi v pokutovém území, ale sudí to postřehl a penaltu nepíská.

10
    Toto Tamuz navíc za svůj herecký výstup vidí žlutou kartu.

11
    První minuty jsou zatím pod kontrolou Plzně, Petrolulu se k míči dostává jen málo, nyní například po faulu domácích na středu hřiště.

12
    Hostující trenér včera na tiskové konferenci říkal, že nesmí nechat Plzeň držet míč, proto se nyní snaží hráči Ploješti kontrolovat hru.

13
    Domácí se řítili do velké šance, jenže ve finální fázi si Bakoš příliš předkopl míč a Peçanha dokázal vyběhnout.
    Bakošovi scházely centimetry

14
    Mutu dostal stejně jako před pár minutami poměrně hodně prostoru a nyní dokázal i vystřelit, i když to nebylo tak povedené, jak by si přál.

15
    Řezníkův centr blokuje obrana hostů na rohový kop.

15
    Dobrá rozehrávka rohového kopu v podání Viktorie a Peçanha musel znovu tasit zákrok proti pokusu Pavla Horvátha.
    Horváthův rohový kop

16
    Druhý rohový kop v řadě z dílny Milana Petržely už tak povedený jako pár vteřin před tím nebyl.

17
    Žlutou kartu dostává Radim Řezník (FC Viktoria Plzeň).

18
    Kozáčikův dlouhý výhoz zachytil pouze Tamuz a ihned hosté mohli znovu zaútočit.

19
    Řezník našel centrem do šestnáctky jen Limberského, který ještě přenechal na Horvátha. Domácí kapitán zkoušel kroutit míč na zadní tyč, ovšem bez úspěchu.

20
    Petrolul Ploiesti právě vstřelil branku!
    Standardní situace hostům vyšla na jedničku. Dlouhý míč na zadní tyč našel přesně místa, kde stál FILIPE TEIXEIRA a střelou mezi nohy pokořil Kozáčika.
    Filipe TEIXEIRA - 0:1

21
    Hostující fanoušci mohutně oslavují první zásah a pyrotechniky spotřebovali opravdu hodně.

24
    Plzeň se mohla dostat k příležitosti ohrozit branku rumunského soupeře, jenže došlo na ofsajd a tedy konec šance.

25
    Opět bylo před domácí brankou hodně rušno, tentokráte po centru z levé strany. Vše nakonec hasil Limberský.

26
    Horváth našel pasem po zemi v pokutovém území Milana Petrželu, ten se dokázal otočit s míčem, ale už nevystřelil.

26
    Po akci rychlonohého záložníka původem z Hoštice se pokusil ještě projít do zakončení Limberský, ale nezpracoval míč ideálně.

27
    Petrželovi se do cesty připletl rozhodčí a o míč nakonec přišel.

29
    Viktoria dokázala díky Hořavovi získat balón a založit útočnou akci, která je ale přerušena na polovině.

30
    Další postup plzeňské šance vyústil až v rohový kop.

30
    Pavel Horváth vzal na svá bedra exekuci rohového kopu, hledal dobře své spoluhráče, ale nikoliv už přesně.

31
    Do vyložené šance se dostal Václav Pilař, po dobrém pasu do šestnáctky však nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče přesněji.
    Pilařova šance

32
    Souboj Pilaře s Alcénatem byl hodně ostrý a nakonec ve prospěch hostujícího hráče.

33
    Na rohové kopy zatím Viktoria jasně vede, nyní přichází další.

34
    Pavel Horváth kroutil míč od rohového praporku přímo na branku, jenže nakonec překopl.

34
    Bakoš si při převzetí míče pomohl rukou, ale sudí to nepostřehl a Plzeň může útočit dál.

35
    Postupná akce Plzně nakonec radost domácím nepřinesla, spíše mohl být Limberský rád, že nedostal žlutou kartu.

37
    Bakoš chodí do soubojů hodně ostře a nyní to pocítil Nepomuceno.

38
    ADRIAN MUTU získal na polovině hřiště a přesnou ranou z pětadvaceti metrů překonal Kozáčika!
    Adrian MUTU - 0:2

40
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzni se daří r\ychle odpovědět! VÁCLAV PILAŘ dostal míč v pokutovém území, obtočil se kolem obránce a s pomocí lehké teče dostal balón za záda gólmana Petrolulu.
    Václav PILAŘ - 1:2

41
    Plzeň to znovu zkouší směrem dopředu, po levém kraji se dostal k centru David Limberský.

42
    Další zajímavá možnost pro Západočechy, jenže tentokráte se dostal Petržela už za hranici vymezenou pro hrací plochu.

43
    Tak to je další nepříjemný moment pro Plzeň. Po centru z levé strany zůstal před Kozáčikem zcela osamocený PABLO DE LUCAS a nedělalo mu potíž hlavou poslat míč za záda plzeňského gólmana.
    Pablo DE LUCAS - 1:3

44
    Žlutou kartu dostává Václav Procházka (FC Viktoria Plzeň).

44
    Žlutou kartu dostává Pavel Horváth (FC Viktoria Plzeň).

45
    Začala poslední minuta první poloviny dnešního utkání.

45

Bez nastavení ukončil francouzský sudí Millot první poločas, který rozhodně nepotěšil českého fanouška, toho plzeňského zvlášť. Viktoria zatím duel s Petrolulem nezvládá a poločasové skóre je toho důkazem. Domácí začali lépe, vypracovali si několik šancí, jenže pak začali útočit hosté a rázem se dostali do vedení 2:0, na které reagoval Pilař, jenže v závěru přišel ještě jeden direkt.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:00.

46

46
    Plzeň i Ploješť jdou do druhé půle beze změn v sestavách.

46
    První útočný výpad Plzni nevyšel, navíc se Kolář dopustil útočného faulu.

48
    Petržela centroval do šestnáctky, ale míč jeden z obránců zblokoval na roh.

48
    Pilař zkusil překvapit gólmana Peçanhu střelou z dálky, neúspěšně.

50
    Sedmý roh pro Plzeň, který svým důrazem v šestnáctce vybojoval pro Plzeň Daniel Kolář.

51
    Dušan Uhrin chystá zajímavou změnu, do hry půjde Jan Chramosta.

52
    Vysoké míče na Milana Petrželu nejsou zrovna tou pravou parketou pro tohoto hráče.

53
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Marek Bakoš, přichází Jan Chramosta.

53
    Petržela po autovém vhazování zkoušel se svými spoluhráči zajímavý signál, jenže neúspěšný.

55
    Plzeň se snaží dostat Petrolul pod tlak a po akci Řezníka se to poměrně daří.

55
    Chramosta našel na hranici pokutového území Daniela Koláře, který nakonec jen těsně nepřekonal Peçanhu
    Obrovská Kolářova šance

56
    Další rohový kop Plzně, jenže Pilař rozehrál nepřesně a o míč tak Západočeši přišli.

57
    Petržela dostal přihrávku do běhu od Řezníka, který mu nabíhal po levé ruce, zpětný pas už se ale domácímu záložníkovi nepovedl.

58
    Viktoria hraje v některých situacích až příliš zbrkle a někdy až příliš důrazně.

59
    Kolář se hnal mezi dva obránce do pokutového území, nakonec si míč příliš předkopl.

59
    Po akci Koláře má Plzeň alespoň rohový kop.

59
    Další roh pro Západočechy, už devátý.

60
    Centr před branku Ploješti znovu hledal jen nepříliš vysokého Petrželu.

61
    Útočný faul připravuje Plzeň o možnost dále ohrozit branku Petrolulu.

63
    Alcénat si navedl míč až na střelu z hranice pokutového území a Kozáčik měl co dělat, aby míč vytěsnil.

64
    Chramosta se v souboji s Gersonem neuspěl a ztratil míč, i když bojoval srdnatě.

64
    Střídání v týmu FC Petrolul Ploiesti: ze hřiště odchází Gevaro Nepomuceno, přichází Sony Mustivar.

65
    Hubník nedokázal ubránit Tamuze na středu hřiště jinak, než za cenu faulu. Sudí si pak od něj hodně vyslechl.

66
    Žlutou kartu dostává Roman Hubník (FC Viktoria Plzeň).

66
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Stanislav Tecl.

67
    Chramosta vybojoval míč a ihned se pokoušel najít nově příchozího Tecla, jenže neúspěšně.

68
    Další míč směřující na Stanislava Tecla od Koláře, jenže ani tentokráte nebyl přesný.

68
    Tak tohle je asi definitivní potvrzení Ploješti, kdo postoupí dál. TOTO TAMUZ se dostal k balón a v šestnáctce už neměl problém překonat Kozáčika.
    Toto TAMUZ - 1:4

69
    Někteří z fanoušků na hlavní tribuně se už zvedli k odchodu ze stadionu, což schytali od domácího kotle.

72
    Plzeň má sice míč pod kontrolou, ale kombinace se nedaří.

73
    Střídání v týmu FC Petrolul Ploiesti: ze hřiště odchází Adrian Mutu, přichází Jun Albín.

73
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Tomáš Hořava, přichází Ondřej Vaněk.

74
    Dnešní utkání sleduje 10 521 diváků.

76
    Pavel Horváth zkusil střílet z dálky, jen do náruče gólmana.

77
    Domácí kotelníci se snaží i za nepříznivého stavu dělat dobrou kulisu a nyní přicházejí s mexickými vlnami.

78
    Pilař si šikovně udělal místo na levém kraji a nakonec získal i rohový kop.

79
    Plzeňský kapitán mluvil včera na tiskové konferenci o tom, že je Petrolul nejtěžší soupeř kterého Viktoria potkala v předkolech a dnes se to potvrzuje.

80
    Procházkův centr hosté zablokovali.

82
    Plzeňané opět kombinují na útočné polovině, zatím ale daleko od branky Peçanhy.

82
    Chramosta chtěl obhodit Fanchoneho, jenže ten byl připravený a je z toho jen aut pro Viktorii.

83
    Střídání v týmu FC Petrolul Ploiesti: ze hřiště odchází Filipe Teixeira, přichází Laurentiu Marinescu.

84
    Řezník poslal načechraný centr do šestnáctky, přesně k nabíhajícímu Vaňkovi, ale ten zamířil hlavou jen do středu branky.

85
    Domácí zkouší centry do pokutového území, nyní to byl Limberský, ale ani on nebyl autorem přesnějšího pasu.

87
    Procházka nedovoleným zákrokem zastavil postupný útok Petrolulu, ten má k dispozici standardní situaci.

88
    Zajímavá rozehrávka hostů a nakonec se musel činit Matúš Kozáčik. Do jeho náruče míč mířil.

89
    Tecl s Pilařem se teď nedomluvili a šli oba za míčem. Nebýt skluzu jednoho z hostů, tak by se střetli přímo.

90
    Začala poslední minuta druhé půle. Ve druhé půli se budou přidávat maximálně tři minuty.

90
    Tři minuty nakonec opravdu sudí Millot nechává hrát nad rámec řádné hrací doby.

90+1
    První minuta nastavení je prakticky pryč, Plzeň se nedokáže dostat s míčem alespoň na dostřel branky.

90+2
    Dobrá spolupráce Vaňka s Horváthem, první jmenovaný pak z hranice pokutového území pálil mimo.

90+3
    Kolář fauloval ve středu hřiště Albín, ten se rozhodně nebude rychle zvedat.

90+3
    Hosté už kontrolují průběh střetnutí a nyní si zahraje i gólman Peçanha.

90+3

Je konec utkání i účinkování Plzně v letošní sezóně evropských pohárů. Ani třetí český tým ve třetím předkole Evropské ligy nedokázal porazit svého soupeře. Domácí začali utkání dobře, ale po nepovedeném závěru prvního poločasu prohrávali už 1:3, což se ve druhém poločase už jen zvýšilo.

Pro dnešek je to z Plzně všechno. Děkujeme Vám za pozornost a opět někdy u fotbalu z Plzně na shledanou. (21:51:09)