Hr. Králové – Mladá Boleslav 0:0 (kon.) | Č. Budějovice – Plzeň 0:4 (kon.) | Slavia – Liberec 4:1 (kon.)
SK Slavia Praha
4:1 (1:1)
FC Slovan Liberec
Neděle 10.08.2014, 20:15 • Synot Tip Aréna, Praha - Eden • Synot liga

Sešívaní se díky výhře 4:1 posunula na první místo tabulky před svého pražského rivala Spartu. Ode mě je to pro dnešek vše, někdy příště se těším na shledanou. (23:02:18)

Slovan si zlepšený výkon ze závěru první půle přenesl i do začátku té druhé, vyložené šance si ale nevytvářel. A tak čtvrt hodiny před koncem rozhodl parádní ranou záložník Zmrhal. V samotném závěru ještě pečetil slávistickou výhru dvěma góly útočník Škoda.

Slávisté vstoupili do zápasu aktivněji a díky Balajovi se ujali i vedení. Jenže pak zcela vypadli z tempa a Liberec toho využil vyrovnávající brankou Šurala těsně před přestávkou.

90+1

90
    Druhý poločas bude nastaven o jedinou minutu.

89
    Slavia právě vstřelila branku!
    Obrana Liberce je v rozkladu. Piták vystihl Rajnochovu nepřesnou přihrávku a vyslal dopředu MILANA ŠKODU, který prudkou ránou přidává další gól!
    Milan ŠKODA - 4:1

86
    Dlouhý výkop brankáře Hrubeše trestuhodně podcenil stoper Rajnoch, který se ještě přikrčil. Balón pak doskákal k MILANU ŠKODOVI, který si se štěstím obhodil Hrošša a pak zakončil do prázdné brány!
    Milan ŠKODA - 3:1

86
    Hamuľákův postup sice nezastavil Baéz, Gecov už ale ano.

84
    Vysoký centr Nitrianského mířil na Škodu, Rajnoch ho ale dokázal pokrýt.

83
    Mohlo být rozhodnuto! Škoda se dostal za obranu a zkoušel přehodit vybíhajícího Hrošša, ten ale se štěstím balón zbrzdil natolik, že ho pak Rajnoch mohl vykopnout z brankové čáry!
    Škoda mohl zřejmě definitivně rozhodnout, Hroššo s Rajnochem ale drží liberecké naděje.

81
    Střídají i slávisté: Gecov za Balaje.

81
    Hamuľák jde do hry místo Sackeyho.

80
    Bílek se dostal po přímém kopu k balonu, ale po kontaktu se soupeřem spadl. Rozhodčí nechal pokračovat ve hře, ale ani Černý pak nedokázal prostřelit hostující houštinu těl.
    Pimpara nadvakrát zablokoval dorážky Černého a Zmrhala.

Václav Baumann

Branky: 17. Balaj (V. Vukadinovič), 74. Zmrhal (Balaj), 86. Škoda (Hrubeš), 89. Škoda (Piták) – 43. Šural (Frýdek)

Karty:   36. Baéz (SLA) – 9. Rajnoch (LIB), 71. Frýdek (LIB)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 6:3.
    SK Slavia Praha: Hrubeš – Nitrianský, Bílek, Latka (C) (46. Kodr), Juhar – V. Vukadinovič (58. Piták), Zmrhal, Baéz, Černý – Škoda, Balaj (81. Gecov).
    Náhradníci: Rakovan – Dostál, Kodr, Boudjemaa, Gecov, Piták, Petr.

FC Slovan Liberec: Hroššo – Coufal, Rajnoch, Pimpara, Fleišman (C) (62. Mudra) – Šural, Obročník, Sackey (81. Hamuľák), Ďubek, Frýdek – Hadaščok (75. Luckassen).
    Náhradníci: Kolář – Mudra, Pokorný, Frimmel, Kolár, Luckassen, Hamuľák.

Rozhodčí: Paták – Kotík, Hrabovský