Standard – Gent 0:1 (kon.) | Anderlecht – Charleroi 1:0 (kon.) | Waregem – Club Brugge 1:1 (kon.)
Standard Lutych
0:1 (0:1)
KAA Gent
Neděle 10.08.2014, 14:30 • Stade Sclessin, Lutych • Belgická Jupiler Pro League

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek letního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou. (16:29:58)

STATISTIKY DNEŠNÍHO ZÁPASU:

Držení míče: 43% – 57%
    Střely (celkem): 12:8
    Střely (na branku): 4:5
    Rohy: 6:5
    Žluté karty: 0:2

Ani ve druhém poločase nedokázal Standard skórovat, a tak si Gent odváží ze hřiště úřadujícího vicemistra velmi cenné tři body, o kterých rozhodl jediným gólem v 16. minutě Laurent Depoitre.

Ve druhém poločase sice domácí hráči zvedli svou hru, ke kýženému vyrovnání to ale nevedlo. V 53. minutě mohl de Camargo využít nepozornosti v hostující obraně, brankář Sels byl ale včas venku z branky.

O chvíli později se do dalšího zakončení dostal opět de Camargo, Sels tentokrát vytáhl reflexivní zákrok. V 67. minutě si pak výborně hrající Belhocine málem vstřelil nešťastný vlastní gól, míč ale skončil mimo tři tyče.

Gent tak dokázal udržet hubené vítězství a připisuje si do tabulky Jupiler League velice cenné tři body, které Gent katapultovali na samé čelo ligy, Lutych padá na 4. místo.

90+4

90+3
    Hosté ale dokázali odvrátit balón do bezpečí.

90+3
    Stam je při svém úniku faulován, zřejmě poslední příležitost pro domácí hráče z volného přímého kopu, do pokutového území rychle spěchá také brankář Kawašima.

90+3
    Nastavení už došlo do své poslední minuty, domácí hráči obklopují pokutové území Gentu.

90+2
    Kawašima sebral centrovaný míč a rychle vykopává na své spoluhráče dopředu.

90+1
    De Camargo se znovu provinili útočným faulem, na domácím útočníkovi je už znát značná frustrace z výsledku.

90+1
    Sudí Verbist nastaví v dnešním zápase 3 minuty. Se začátkem nastavení se také pokusil o štěstí Paul-José M'Poku, jehož střela ale končí mimo tři tyče.

90
    Hosté v klidu drží míč kolem v dostatečné vzdálenosti od vlastní branky. S ambicemi Standardu v dnešním zápase to je už špatné.

89
    Útočný faul de Camarga na Asareho, míč opět získává Gent.

88
    Astrit Ajdarević zkusil štěstí z velké dálky, střela mu nesedla a navíc končí hodně mimo branku.

87
    Lepoint vybojoval na útočné polovině přesně to, co chtěl. Van Damme ho zezadu fauloval, Gent tak získal míč a může opět ušetřit pár cenných vteřin.

86
    Domácí teprve podruhé střídají, nevýrazného Francoise Marqueta nahrazuje mladý záložník Deni Milosevic.

85
    Arslanagic odkulhal ze hřiště, zřejmě bude pokračovat dál ve hře.

84
    Velmi tvrdý zákrok na holeň nyní předvedl Renato Neto na Dina Arslanagice. Brazilský záložník může být hodně rád, že není vyloučen, protože už jednu žlutou kartu v dnešním zápase inkasoval.

84
    Mustapha Oussalah v dalším rychlém brejku vzal vše na sebe, ke střele ho ale nepustil Teixeira.