Švýcarsko – Kanada 1:5 (kon.) | Finsko – Rusko 5:2 (kon.) | Slovensko – Švédsko 1:6 (kon.)
Česko – USA 4:2 (kon.)
Švýcarsko
1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Kanada
Pondělí 11.08.2014, 14:00 • EASTON Aréna Piešťany • Hlinka Gretzky Cup

Utkání končí vítězstvím Kanady, která v poslední části nedovolila žádné překvapení. Ode mě je to zatím všechno, zůstaňte však s námi a sledujte další přenosy z Memoriálu Ivana Hlinky tady na onlajnech. (16:07:52)

Na kanadské straně získává toto ocenění obránce Mitchell Vande Sompel.

Nejlepším hráčem Švýcarů je vyhlášen brankář Joren Van Pottelberghe.

60:00

59:43
    Lanz tvrdou střelou z vrcholu kruhu vyprášil Sawchenkovi jeho betony.

59:02
    Bear vyváží kotouč z obranného pásma a hledá některého ze spoluhráčů.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:36
    Sawchenko byl pozorný a poradil si se střelou z dálky.

56:50
    Utkání už se dohrává, Švýcaři ví, že dnes Kanadu zřejmě o body neoberou.

56:26
    Rozhodčí přerušil po další kanadské šanci hru, poté se na ledě strhla menší potyčka. Vše se však obešlo bez vyloučení, a může se tak pokračovat ve hře.

55:22
    Harkins našel dobře postaveného Crousea, kanadský kapitán však netrefil odkrytou branku!

54:17
    Kanada hraje v plném počtu.

53:10
    Švýcaři jsou v útočném pásmu, žádnou vážnější šanci si ale zatím nevytvořili.

52:17
    Musil (CAN) dostává dvě minuty za hákování, Švýcarsko si zahraje přesilovku.

51:45
    Hollenstein si najížděl mezi kruhy, přihrávku na něj však zablokovali kanadští obránci.

50:50
    Kanada se usadila v útočném pásmu, švýcarská obrana bije na poplach.

49:57
    Stejně úspěšně si počínal také obránce Fischer na druhé straně hřiště.

49:05
    Jérémy Roy dobře zasáhl před svým brankářem a nepustil k puku pronikajícího švýcarského útočníka.

48:01
    Nepřesná rozehrávka a následný icing vrací hru před brankáře Sawchenka.

47:51
    Hráči s javorovým listem na hrudi se ubránili a hrají v plném počtu.

47:10
    Kanada zatím bez větších potíží odráží švýcarské nájezdy.

46:39
    Švýcarská formace překombinovala svou akci a sama se vyhnala z útočného pásma.

45:51
    Švýcarsko si zahraje přesilovou hru, Bear (CAN) odchází na dvě minuty za sekání.

44:11
    Švýcarsku se však nepovedla rozehrávka a po zakázaném uvolnění se hra vrací zpět před Van Pottelbergha.

43:56
    Švýcaři drží kotouč za vlastní brankou.
    Mitchell STEPHENS - 1:5

42:21
    Kanada právě vstřelila branku!
    Co se Kanadě nepodařilo v přesilovce, to dohnala při hře pět na pět. Z nenápadné akce se prosadil MITCHELL STEPHENS a zvyšuje vedení svého týmu na 5:1. Asistence: Nick Merkley.

41:20
    Švýcaři sehráli oslabení velmi dobře a nepustili svého soupeře do žádné velké šance. Hraje se v plném počtu.

40:39
    Kanadská pětka se hned usadila v útočném pásmu.

40:01

Ve druhé části jsme viděli hned tři branky. Kanaďané si nejprve vypracovali náskok 4:0, poté se dokázali prosadit také Švýcaři. Kanada je však zatím lepším mužstvem a nezdá se, že by už zápas pustila. Rozhodnuto ovšem stále není, máme před sebou ještě dvacet minut.

Další třetina začne přibližně v 15:36.

40:00

39:43
    Švýcaři se brání zuby nehty.

39:20
    Thürkauf (SUI) jen bezmocně rozhodil rukama, spolu se svým spoluhráčem Holdenerem (SUI) však odchází na trestnou lavici. První z hráčů za sekání, druhý za podražení. Kanadu tak čeká dvouminutová přesilovka pět na tři.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:30
    Teď jsou to naopak Kanaďané, kdo aktivně útočí.

37:38
    Švýcarští reprezentanti se stále snaží něco vymyslet v útočném pásmu a zdramatizovat stav. Zatím se jim to však nedaří.

36:50
    Harkins se protlačil až před brankáře Van Pottelbergha, ten si však s jeho nebezpečným zakončením poradil!

36:04
    Kanadská akce byla zastavena ofsajdem, vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:15
    Sawchenko byl teď pozorný a poradil si s nebezpečnou střelou Švýcarska.

34:22
    Švýcaři získali puk po vhazování před svou brankou a vydali se do útoku.

33:58
    Musil v ideální pozici před brankou promáchl puk!

33:02
    Van Pottelberghe skryl puk ve své výstroji, vhazovat se bude v útočném pásmu Kanady.

30:24
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Také Švýcarsko se prosadilo a snižuje na 1:4. Prvním švýcarským střelcem na turnaji se stal DOMINIK SCHMID, který zakončil rychlou akci své formace přesnou střelou do horního rohu branky. Asistence: Calvin Thürkauf, Serge Weber.
    Dominik SCHMID - 1:4
    Mitchell VANDE SOMPEL - 0:4

29:24
    Další branka Kanady, která tak vede už 4:0. MITCHELL VANDE SOMPEL byl zcela osamocený před brankářem Van Pottelberghem a bekhendem zasunul puk do sítě. Asistence: Mathew Barzal, Travis Konecny.

28:48
    Švýcaři hrají v plném počtu.

27:55
    Kanaďané neustále hrozí, švýcarská obrana je v plné pohotovosti.

26:48
    Kanada si zahraje další přesilovku, na trestnou lavici odchází Thürkauf (SUI).

25:24
    Švýcaři jsou u kotouče a zpoza vlastní branky zakládají útočný výpad.

24:38
    Další akce se Kanadě nepovedla, Švýcaři vyhodili puk do středního pásma.

24:06
    Švýcaři prohrávají už 0:3. Kanadský kapitán LAWSON CROUSE využil drobných zmatků ve švýcarské obraně a přídává třetí branku svého týmu. Asistence: Nicolas Roy.
    Lawson CROUSE - 0:3

23:40
    Marner dostal přihrávku mezi kruhy, na poslední chvíli však zasáhl jeden ze švýcarských obránců.

22:40
    Sawchenko v tomto oslabení příliš práce neměl, Kanada hraje v plném počtu.

21:32
    Kanaďané se pozorně brání.

20:46
    Švýcaři jsou kompletní a začíná jejich přesilovka.

20:40
    Merkley (CAN) se provinil nedovoleným bráněním a Kanada jde opět do čtyř.

20:03
    Crouse se vrátil z trestné lavice, Kanaďané dohrávají přesilovku.

20:01

Je za námi dvacet minut zajímavého střetnutí. Kanaďané v nich dokázali vstřelit dvě branky a jsou aktuálně blíže k prvnímu vítězství na turnaji. Švýcaři se dostávali do šancí méně, stále však mají ještě dvě třetiny na to, aby se do zápasu vrátili.

Další třetina začne přibližně v 14:51.

20:00

19:39
    V úplném závěru Kanaďané sevřeli svého soupeře, branku však z toho nevytěžili.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:46
    Švýcaři špatně vystřídali a hráli v šesti, za což jsou vyloučeni. Znovu se tedy bude hrát čtyři na čtyři. Trest odpyká Fischer (SUI).

18:34
    Švýcaři aktivně napadají kanadskou rozehrávku.

18:03
    Počet hráčů na ledě se srovná, Crouse (CAN) dostává menší trest za podražení.

17:44
    Hráčům Kanady se nedaří dostat svého soupeře pod souvislý tlak.

16:29
    Burren (SUI) odchází na dvě minuty za napadení, Kanada si opět zahraje v početní výhodě.

16:00
    Sompel vyváží puk do útočného pásma.

14:38
    Ani Kanada svou přesilovku nevyužila, Švýcaři jsou v pěti.

14:25
    Van Pottelberghe si výborně poradil s několika kanadskými pokusy a podržel teď svůj tým.

13:14
    Švýcarsku se podařilo vyhodit puk z pásma.

12:38
    Švýcarsko jde do čtyř, Haberstich (SUI) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

12:21
    Kanaďané jsou nyní aktivnějším mužstvem na ledě a tlačí se do útoku.

11:44
    Van Pottelberghe raději přikryl puk pod svou lapačku.

11:27
    Puk skončil v ochranné síti, vhazovat se bude před švýcarskou brankou.

10:12
    Kanaďané si velmi rychle vytvořili dvoubrankový náskok díky MATHEWU BARZALOVI, který se trefil přesně. Asistence: Tyler Soy.
    Mathew BARZAL - 0:2

07:56
    Kanaďané otevírají skóre zápasu a ujímají se vedení. DYLAN STROME si našel ideální místo před brankou a tečoval do sítě střelu Grahama Knotta. Asistence: Graham Knott, Mitchell Marner.
    Dylan STROME - 0:1

07:27
    Lanz se dostal do ofsajdu a rozhodčí přerušují hru. Buly ve středním pásmu.

07:12
    Ta však končí jen zakázaným uvolněním.

07:00
    Barzal získal kotouč a rozehrává akci Kanady.

06:34
    Vhazování v útočném pásmu Švýcarů.

06:07
    Diem tvrdou ranou vyzkoušel Sawchenka, ten si poradil s pomocí své vyrážečky.

05:27
    Van Pottelberghe přerušil hru po nenápadné kanadské akci, vhazování před brankou Švýcarska.

04:30
    Marner vystihl nepřesnou rozehrávku Švýcarů.

04:02
    Barzal drží puk na modré čáře.

03:10
    Roberts nahodil puk do útočného pásma, kanadští obránci však u něj byli první.

02:39
    Kanaďané se v pohodě ubránili, hraje se v plném počtu na obou stranách.

02:26
    Švýcarskou akci zastavil ofsajd, vhazování ve středním pásmu.

01:24
    Bear odpálil puk až za švýcarskou branku.

00:39
    Crouse (CAN) je vyloučen na dvě minuty za sekání, Švýcaři si hned v úvodu zápasu zahrají přesilovku.

00:11
    Kanaďané začali icingem.

00:01

Obě mužstva jsou již na ledové ploše, stadionem v Piešťanech zní národní hymny. Za okamžik začínáme.

Švýcarsko: Van Pottelberghe (Guggisberg) – Karrer (C), Burren, Pinana, Moor, Weber, Frick, Auriemma, Fischer – Roberts, Diem, Haberstich – Riat, Marchon, Holdener – Impose, Thürkauf, Schmid – Miranda, Hollenstein, Lanz

Kanada: Sawchenko (Booth) – J. Roy, Spencer, Brisebois, Meloche, Sompel, Bear, Hobbs – Crouse (C), N. Roy, Merkley – Harkins, Barzal, Konecny – Stephens, Beauvillier, Musil – Knott, Strome, Marner – Soy

Rozhodčí: Jonák, Novák – Orolin, Tvrdoň.

Utkání v Piešťanech začíná ve 14 hodin, buďte u něj s námi.

Kanada

Kanaďané jsou s osmnácti triumfy jednoznačně nejúspěšnějším týmem memoriálu a letos budou útočit na sedmé vítězství v řadě. V dnešním zápase budou favoritem, musí si však vzít ponaučení z minulého roku. Tehdy s nimi v zápase ve skupině Švýcaři drželi krok a Kanaďané vyhráli až 4:3 po nájezdech. Od hráčů ze země javorového listu se stejně jako každý rok očekává, že si v pohodě zajistí účast v semifinále. Hned první zápas by tedy mohl napovědět, zda tomu tak skutečně bude.

Švýcarsko

Reprezentace země helvétského kříže se loni umístila na celkovém 6. místě, což je pozice, kterou budou chtít mladí Švýcaři letos určitě zlepšit. V konkurenci Kanady, Švédska a domácího Slovenska mohou pomýšlet na postup do semifinále, k tomu však vede ještě dlouhá cesta. Navíc se hned na začátek postaví jednomu z favoritů turnaje – Kanadě. Švýcaři v tomto utkání favoritem nebudou, případný bodový zisk by jim však mohl ve skupině hodně pomoci.