Švýcarsko – Kanada 1:5 (kon.) | Finsko – Rusko 5:2 (kon.) | Slovensko – Švédsko 1:6 (kon.)
Česko – USA 4:2 (kon.)
Slovensko
1:6 (1:1, 0:3, 0:2)
Švédsko
Pondělí 11.08.2014, 17:30 • EASTON Aréna Piešťany • Hlinka Gretzky Cup

Dnešní program v Piešťanech končí, děkuji vám za pozornost. Zároveň vás ještě zvu ke sledování zápasu České republiky a USA, který se hraje v Břeclavi. (19:47:02)

Utkání skončilo vysokým vítězstvím Švédska. Domácí reprezentace dokázala držet krok se svým soupeřem jen dvacet minut, od druhé třetiny už bylo na ledě jen jedno mužstvo. Švédsko si tedy připisuje tři body do tabulky, Slováci si na ně musí ještě počkat.

Ze švédských hráčů přebírá tuto cenu Oliver Kylington.

Nejlepším hráčem Slovenska je vyhlášen Marek Hecl.

60:00

59:29
    Hráči na ledě se opět pustili do výměny názorů po přerušení hry, pro což neměl rozhodčí příliš pochopení. Vhazovat se bude v útočném pásmu.

58:53
    Davidsson se krásně protáhl do útočného pásma, obránci jej však nenechali vystřelit, a kotouč proto skončil v rohu hřistě.

58:00
    Cibulka pohotově zasáhl letící kotouč lapačkou. Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:27
    Domácí výběr se usadil v útočném pásmu, jejich tlak ovšem neměl dlouhého trvání. Švédové se brzy dostali k puku a vyhodili.

56:32
    Horváthova střela byla zablokována a Sandströma vůbec neohrozila.

56:14
    Domácí jsou u puku a zakládají útočnou akci.

55:17
    Po přerušení hry se před domácí brankou strhla menší potyčka, rozhodčí ale nakonec nemuseli vylučovat.

54:33
    Hecl se vydal s pukem do útočného pásma, brzy jej ale odzbrojil švédský obránce.

53:42
    Slovenští hráči srdnatě bojují, vědí však, že dnešní zápas je pro ně už ztracený.
    Joel EK ERIKSON - 1:6

51:08
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Ze zápasu se pomalu stává švédský střelecký koncert, další branku svého týmu přidává JOEL EK ERIKSSON. Brankář Cibulka jen bezmocně rozhodil rukama. Asistence: Jacob Larsson.

50:51
    Slováci sice vyhráli buly před svou brankou, záhy však o puk přišli.

49:31
    Zbytek početní výhody už Švédové nevyužili, Slováci hrají v plném počtu.
    Jonathan DAVIDSSON - 1:5

47:34
    Švédové bleskově využívají přesilovku zásluhou JONATHANA DAVIDSSONA, který s velkou dávkou štěstí dostal puk za čáru. Švédsko vede už 5:1. Bez asistence.

47:31
    Roman (SVK) jde na dvě minuty, Slováci se budou bránit ve třech.

46:56
    Švédové hrají v pěti, začala jim zkrácená přesilovka.

46:11
    Bondra odchází na trestnou lavici za hákování a přesilovka Slovenska tímto končí.

45:40
    Domácí kombinují před brankou, stále však bez vyloženější šance.

44:55
    Zeleňák převzal ve středním pásmu puk a zavezl jej dopředu.

43:52
    Švédové se dobře brání a teď vyhodili puk až za Cibulkovu branku.

42:43
    Slovensko se usadilo v útočném pásmu, do šance se však zatím nedostalo.
    Tvrdý faul na Slobodu

41:56
    Ahl (SWE) je za tento zákrok vyloučen do konce utkání! Slovensko si nyní zahraje pětiminutovou přesilovku.

41:56
    Jeden ze Švédů nešetrně srazil slovenského Slobodu, který jen s velkými obtížemi vstává z ledu.

41:36
    Domácí brankář dalším pohotovým zákrokem zastavil šanci Švédů.

40:52
    Švédský výběr začal tam, kde minulou třetinu skončil – v útočném pásmu. Cibulka musel řešit další nepříjemnosti před svou brankou.

40:01

Ve druhé třetině se Švédům podařilo vstřelit hned tři branky a vybudovat si náskok 4:1. Domácí hráči se do zakončení dostávali jen zřídka a budou to mít hodně těžké, jestli chtějí stále pomýšlet na body. Mají ještě dvacet minut na to, aby se pokusili s výsledkem něco udělat.

Další třetina začne přibližně v 19:05.

40:00
    Oliver KYLINGTON - 1:4

39:47
    Švédský výběr druhou třetinu gólem začal a teď ji gólem také ukončuje. Z trefy se raduje OLIVER KYLINGTON, který stál na konci akce svého týmu a překonal Cibulku. Asistence: Filip Ahl.

39:27
    Hecl si najel do dobré střelecké pozice, jeho střelu brankář Sandström kryje.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:54
    Sandström ukryl kotouč ve své výstroji a přerušuje hru. Vhazování v útočném pásmu Slováků.

38:08
    Lööke se vrací na led, početní výhoda zůstala nevyužita.

37:32
    Švédové je však k ničemu nepustili a naopak vyhazují puk až k domácímu gólmanovi.

36:50
    Slováci jsou u puku a hledají mezeru ve švédské obraně, přes kterou by se mohli prosadit.

36:08
    Lööke (SWE) odchází na dvě minuty za faul kolenem, přesilovka pro domácí.

35:27
    Sloboda marně stíhal vyhozený puk. Rozhodčí píská icing a hra se přesouvá před Cibulku.

34:58
    Magnusson se probíjel do pásma, jeho střela skončila v ochranné síti.

34:16
    Hra se přesouvá před švédskou branku, Sandström musí být pozorný.

33:46
    Cibulka si úspěšně poradil s dalšími přiležitostmi Švédů. Vhazovat se bude v obranném pásmu Slovenska.

32:54
    Slovensko hru v oslabení zvládlo, Sloboda se vrátil na led.

32:05
    Až teď. Puk se dostal až k Sandströmovi, mezitím obě mužstva posílají na led čerstvé síly.

31:33
    Domácím se dosud nepodařilo vyhodit, Švédové jsou u puku.

30:54
    Sloboda (SVK) je vyloučen za držení, jeho mužstvo se bude muset bránit ve čtyřech.

30:28
    Slovensko je pod tlakem, Švédové jsou navíc ve výhodě.

29:38
    Hra se začíná poněkud kouskovat a přibývá nepřesností. Švédové teď opět nezvládli přechod do útočného pásma. Ofsajd.

29:20
    Švédové drží útočné pásmo, domácí se marně snaží vyhodit puk ze třetiny.

28:37
    Švédové teď nepřesně rozehráli, rozhodčí píská icing.

28:01
    Sloboda stíhá puk nahozený do útočného pásma Švédů.

26:58
    Švédská akce byla zastavena ofsajdem, buly ve středním pásmu.

26:12
    Žiakův výpad do útočného pásma skončil střelou, která jen těsně minula branku.
    Joel ERIKSON - 1:3

25:41
    Švédové odskakují na rozdíl dvou branek díky JOELU EK ERIKSSONOVI který chytře překonal domácího Cibulku v brance. Asistence: Carl Grundström.

25:11
    Cibulka si připisuje další úspěšný zákrok, vhazovat se bude před jeho brankou.

24:35
    Ölund získal v obranném pásmu puk a rozjíždí akci svého týmu.

21:55
    Slováci jsou zaskočeni rychlou brankou Švédů, ti naopak pokračují v útoku.
    Rasmus ASPLUND - 1:2

20:34
    Výborný vstup do druhé třetiny ze strany švédského celku a druhá branka do slovenské sítě! RASMUS ASPLUND přesně zakončil akci svého útoku a dostává Švédy opět do vedení. Asistence: Oliver Kylington.

20:01

Dvacet minut utkání je za námi, stav je zatím nerozhodný 1:1. Z obou mužstev sála aktivita, tlačí se do útoku a vytváří si šance. Švédové měli v úvodu převahu, kterou dokázali zužitkovat, Slovensku se však podařilo skóre vyrovnat. Utkání je tedy otevřené, sledujte proto s námi jeho pokračování.

Další třetina začne přibližně v 18:17.

20:00

19:50
    Dahlström vystřelil z otočky, Cibulka byl pozorný.

19:33
    Švédové jsou těsně před přestávkou nastěhovaní v útočném pásmu.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

17:50
    Slováky vyrovnávací branka viditelně povzbudila a pokračují v útoku.

17:18
    Sandström přišel o masku, rozhodčí přerušuje hru.
    Marek HECL - 1:1

16:45
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Dlouhý tlak slovenského celku končí gólem. Domácí pětce se podařilo dokonale rozhodit švédské hráče a po sérii přihrávek a střel se puk dostal až k MARKU HECLOVI, který zametl puk za čáru. Asistence: Vojtěch Zeleňák, Lukáš Žiak.

16:02
    Andrisík dostal v útočném pásmu trochu více prostoru, jeho střelu však brankář Sandström vyrazil.

15:11
    Slovenský icing vrací hru zpět před Cibulku.

14:51
    Sandström na druhé straně musí zůstat pozorný. Po jeho dobrém zákroku se bude vhazovat v obranném pásmu Švédska.

14:22
    Švédové dlouho kombinovali v útočném pásmu a domácí obrana toho měla už plné brusle. Vše vyřešil až brankář Cibulka, který přerušuje hru.

13:27
    Domácí jsou opět pod švédským tlakem.

12:40
    Slováci by rádi na inkasovaný gól rychle odpověděli, proti Švédům se jim však nedaří prosadit.

11:24
    Zakázané uvolnění Slováků.
    Alexander YOUNAN - 0:1

10:44
    Švédové přeci jen zužitkovali svou převahu a jdou do vedení. ALEXANDER YOUNAN dostal pas na modrou čáru a tvrdou ranou, která se ještě otřela o brankovou konstrukci, překonal slovenského brankáře. Asistence: Gabriel Carlsson, Jens Lööke.

10:24
    Na druhé straně si musel dát Sandström pozor na nepříjemný pokus domácího celku.

09:56
    Dahlström vystřelil z nadějné pozice, puk však skončil nad domácí brankou. Cibulka nemusel zasahovat.

08:40
    Horváthova střela od mantinelu byla zablokována švédskou obranou.

07:53
    Asplund se snažil tečovat puk před Cibulkou, to se mu však nepodařilo.

06:49
    Švédsko pokračuje v aktivní hře a k ničemu zatím domácí výběr nepouští.

06:00
    Lešťan je na ledě, Slovensko hraje v plném počtu.

05:29
    Švédům se nyní nedaří usadit se v útočném pásmu.

05:03
    Slováci vyhazují puk až ke švédské brance.

04:00
    Lešťan (SVK) si počínal v rozporu s pravidly ve středním pásmu a jde na dvě minuty za nedovolené bránění.

03:37
    Také Sandström teď předvedl pohotový zákrok proti slovenské šanci.

03:10
    Nepřesná rozehrávka domácího celku dostala slovenskou obranu do velkých potíží.

02:35
    Slováci jsou od samotného úvodu zápasu pod švédským tlakem.

01:50
    Grundström vyjel z rohu až před domácí branku, jeho akci zastavil brankář Cibulka.

00:43
    Švédové se hned po buly vydali do útoku, celou akci zakončil Kylington tvrdou ranou od modré čáry.

00:01

Všechno je již připraveno k začátku utkání.

Slovensko: Cibulka (Húska) – Grman, Vadovič, Hatala, Roman, Zeleňák, Kolesár, Nemec, Šefčík – Horváth, Valent (C), Bondra – Pätoprstý, Sádecký, Lešťan – Andrisík, Hecl, Sloboda – Žiak, Oško, Struška

Švédsko: Sandström (Werner) – Kylington, G. Carlsson, Younan, L. Carlsson, Alftberg, Léman, Larsson, Kalte – Davidsson, Asplund (C), Magnusson – Lööke, Ölund, Dahlén – Emanuelsson, Erixon, Dahlström – Grundström, Eriksson, Ahl

Rozhodčí: Baluška, Müllner – Šefčík, Junek.

Druhý zápas skupiny B je v Piešťanech na programu od 17:30, sledujte jej s námi.

Švédsko

Ani Švédové neuhráli loni na turnaji výsledek, který by si mohli nechat zarámovat. Celkové 7. místo budou jistojistě chtít překonat, ideálně postoupit do semifinálových bojů. Ve skupině spolu s Kanadou, Švýcarskem a Slovenskem to není nereálný cíl. První zápas proti Slovensku zřejmě ukáže, jak na tom Švédové jsou, což bude zajímavé sledovat. Hned o den později se totiž postaví jednomu z hlavních adeptů na zlatou medaili – Kanadě.

Slovensko

Domácí reprezentace nemá na minulý ročník vůbec příjemné vzpomínky. Ve skupině se Slovákům nepovedlo uhrát ani bod a v posledním zápase o 7. místo podlehli 0:11 Švédům. Slovenští hráči udělají určitě maximum pro to, aby vysokou porážku z loňska svému soupeři vrátili a příležitost k tomu budou mít hned v úvodním střetnutí. Zatímco minulý rok utkáním se Švédy turnaj zakončili, letos ho proti nim zahájí.