Švýcarsko – Kanada 1:5 (kon.) | Finsko – Rusko 5:2 (kon.) | Slovensko – Švédsko 1:6 (kon.)
Česko – USA 4:2 (kon.)
Slovensko
1:6 (1:1, 0:3, 0:2)
Švédsko
Pondělí 11.08.2014, 17:30 • EASTON Aréna Piešťany • Hlinka Gretzky Cup

Dnešní program v Piešťanech končí, děkuji vám za pozornost. Zároveň vás ještě zvu ke sledování zápasu České republiky a USA, který se hraje v Břeclavi. (19:47:02)

Utkání skončilo vysokým vítězstvím Švédska. Domácí reprezentace dokázala držet krok se svým soupeřem jen dvacet minut, od druhé třetiny už bylo na ledě jen jedno mužstvo. Švédsko si tedy připisuje tři body do tabulky, Slováci si na ně musí ještě počkat.

Ze švédských hráčů přebírá tuto cenu Oliver Kylington.

Nejlepším hráčem Slovenska je vyhlášen Marek Hecl.

60:00

59:29
    Hráči na ledě se opět pustili do výměny názorů po přerušení hry, pro což neměl rozhodčí příliš pochopení. Vhazovat se bude v útočném pásmu.

58:53
    Davidsson se krásně protáhl do útočného pásma, obránci jej však nenechali vystřelit, a kotouč proto skončil v rohu hřistě.

58:00
    Cibulka pohotově zasáhl letící kotouč lapačkou. Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:27
    Domácí výběr se usadil v útočném pásmu, jejich tlak ovšem neměl dlouhého trvání. Švédové se brzy dostali k puku a vyhodili.

56:32
    Horváthova střela byla zablokována a Sandströma vůbec neohrozila.

56:14
    Domácí jsou u puku a zakládají útočnou akci.

55:17
    Po přerušení hry se před domácí brankou strhla menší potyčka, rozhodčí ale nakonec nemuseli vylučovat.

54:33
    Hecl se vydal s pukem do útočného pásma, brzy jej ale odzbrojil švédský obránce.

53:42
    Slovenští hráči srdnatě bojují, vědí však, že dnešní zápas je pro ně už ztracený.
    Joel EK ERIKSON - 1:6

51:08
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Ze zápasu se pomalu stává švédský střelecký koncert, další branku svého týmu přidává JOEL EK ERIKSSON. Brankář Cibulka jen bezmocně rozhodil rukama. Asistence: Jacob Larsson.

50:51
    Slováci sice vyhráli buly před svou brankou, záhy však o puk přišli.

49:31
    Zbytek početní výhody už Švédové nevyužili, Slováci hrají v plném počtu.
    Jonathan DAVIDSSON - 1:5

Vojtěch Jurák

Branky a nahrávky: 17. Hecl (Zeleňák, Žiak) – 11. Younan (Carlsson, Lööke), 21. Asplund (Kylington), 26. Eriksson (Grundström), 40. Kylington (Ahl), 48. Davidsson, 52. Eriksson (Larsson)

Slovensko: Cibulka (Húska) – Grman, Vadovič, Hatala, Roman, Zeleňák, Kolesár, Nemec, Šefčík – Horváth, Valent (C), Bondra – Pätoprstý, Sádecký, Lešťan – Andrisík, Hecl, Sloboda – Žiak, Oško, Struška
    Švédsko: Sandström (Werner) – Kylington, G. Carlsson, Younan, L. Carlsson, Alftberg, Léman, Larsson, Kalte – Davidsson, Asplund (C), Magnusson – Lööke, Ölund, Dahlén – Emanuelsson, Erixon, Dahlström – Grundström, Eriksson, Ahl

Rozhodčí: Baluška, Müllner – Šefčík, Junek