Kanada – Švédsko 5:1 (kon.) | Rusko – USA 4:7 (kon.) | Slovensko – Švýcarsko 1:3 (kon.)
Česko – Finsko 4:3 (kon.)
Česko
4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Finsko
Úterý 12.08.2014, 19:00 • Zimní stadion Břeclav • Hlinka Gretzky Cup

47:21
    Jonne Tammela (FIN) vyloučen za hákování.

45:38
    Příležitost Finska na srovnání skóre. Za hákování usedá na trestnou lavici střelec druhého českého gólu, obránce Jakub Zbořil (CZE).

33:48
    Chvíli se hrálo ve čtyřech, nyní už však bude opět následovat nerovnoměrný počet hráčů na ledě. Svým podražením nabídl Libor Hájek (CZE) Finům další přesilovku.

33:30
    U finské střídačky se strhla bitka mezi Finem Patrikem Lainem (FIN) a Čechem Janem Dufkem (CZE). První jmenovaný dostává trest za držení protihráče, Dufek zase pyká za sekání.

31:59
    Při další příležitosti Čechů opět došlo k potyčce. Za seknutí do brankáře Heljanka dostává dvě trestné minuty David Kaše (CZE), za oplácení, konkrétně za úder do oblasti nebo krku Otto Mäkinen (FIN), za což automaticky dostal osobní trest.

30:58
    Dvojnásobná a dlouhá přesilovka pro Česko! Na trestnou lavici míří Olli Juolevi (FIN) dostal dvě minuty za krosček.

30:41
    Veeti Vainio (FIN) dostává dvě minuty a navíc deset minut osobního trestu, protože z trestné lavice hodil na led flašku s vodou. Menší trest odpyká Sami Tavernier (FIN).

27:12
    Poté se ale v Heljankově brankovišti strhla mela a bude se vylučovat. Na trestnou lavici míří dva čeští hráči – Roman Dymáček (CZE) za sekání a Tomáš Šoustal (CZE) za hrubost. Za hrubost si odpyká trest také Ville Järvinen (FIN). Finsko tedy čeká přesilová hra.

21:56
    Chlapíkova rána sice na branku nemířila, Heljanko si ale ani tak neodpočine. Na trestnou lavici míří další Fin, a to Jesse Puljujärvi (FIN) za podražení.

19:34
    Za hákování usedá na trestnou lavici Jesse Puljujärvi (FIN), střelec finského gólu.

12:28
    Bude se 32 vteřin ve čtyřech na obou stranách. Finský obránce Ville Järvinen (FIN) totiž dostává dvě minuty za sekání.

11:00
    Je tu druhé vyloučení českého celku. Za podražení sedá za katr Roman Dymáček (CZE).

06:53
    První přesilovka čeká také domácí mužstvo. Na trestnou lavici odešel kapitán "Suomi" Arttu Ruotsalainen (FIN).

03:58
    Filip Suchý (CZE) je vykázán mimo hru za hákování. Finsko si tak zahraje první početní výhodu v utkání.

David Jahoda

Branky a nahrávky: 1. Koblížek (Chlapík), 32. Zbořil (Weinhold, Jašek), 42. Dufek (Suchý), 48. Jašek (Zbořil, Chlapík) – 10. Puljujärvi (Nättinen), 28. Palmu (Saarijärvi, Nättinen), 47. Palmu (Puljujärvi)

Česko: Vladař (Stezka) – Zbořil, Weinhold, Krenželok, Kaňák, Hájek, Doudera, Kalina – Jašek, F. Chlapík, Koblížek – Dufek, D. Kaše (C), Suchý – Anděl, Šoustal, Dymáček – Gago, F. Dvořák, Stránský – Ďurač.
    Finsko: Heljanko (Vehviläinen) – Saarijärvi, Juolevi, Järvinen, Vainio, Mattila Je., Parikka, Välimäki – Palmu, Nättinen, Puljujärvi – Aho, Tamella, Laine – Mäkinen, Ruotsalainen (C), Piipponen – Niemelä, Mattila Ju., Björqkvist – Tavernier.

Rozhodčí: Čech, Hribik – Blümel, Skopal