Žilina – Poruba 2011 1:7 (kon.) | Jastrzębie – Havířov 3:5 (kon.)
MsHK Žilina
1:7 (1:3, 0:2, 0:2)
HC RT TORAX Poruba 2011
Pátek 15.08.2014, 16:00 • ZS SAREZA, Poruba. • O pohár RT TORAX

To je pro tuto chvíli z Poruby vše, už od 19:15 nás však čeká pikantní souboj Havířova s polským Jastrzebie o vítězství ve skupině B. (18:10:16)

Zatímco Poruba si zahraje v sobotu od 14 hodin o třetí místo, na hokejisty Žiliny čeká souboj o konečnou pátou pozici s Přerovem, ten je na programu od 10:30.

Skončilo utkání mezi extraligovou Žilinou a druholigovou Porubou, to jasně ovládl RT TORAX, který postupně navyšoval svůj náskok až na konečných 7:1.

60:00

59:30
    Marek Slavík ještě dostává 2 minuty za hákování, to však Porubě nemusí vůbec vadit. V posledních sekundách ještě uvidíme žilinskou přesilovku.

56:50
    Tomáš Jindřich vidí od sudího Jeřábka 2 minuty za hákování. Přesilovka pro Žilinu,

52:50
    Poruba právě vstřelila branku!
    Další pohledná trefa porubského týmu, který zápas takřka proměňuje v exhibici. Veterán MARTIN TOMÁŠEK se blýskl krásnou individuální akcí, kdy projel obranou jako nůž máslem a nakonec střelou přes obránce trefil přesně horní růžek žilinské klece. Zima byl bezmocný. Bez asistence.

49:51
    Tak to už je pro slovenský tým pořádný debakl. Mezi kruhy si sjel MAREK PAVLAČKA a přesně mířenou střelou k tyči překonal Zimu. který poprvé kapituluje. Asistence: Adam Červenka, Jakub Peslar.

47:11
    Uvidíme další přesilovku v podání slovenského celku. Luděk Krayzel odchází na trestnou lavici – 2 minuty za hákování.

44:49
    Poruba je kompletní, slovenskému týmu se přesilovka nepovedla.

42:49
    Petr Seidler je znovu na lavici hanby, tentokrát se provinil sekáním. Přesilovku si zahraje Žilina.

40:47
    Poruba pokračuje v přesilovce pět na tři, hattrick měl na holi Vaněk, ale po oku lahodící akci trefil jen připraveného gólmana.

40:01
    Hosté vystřídali gólmana, do branky míří Jakub Zima.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:36.

Je za námi druhá třetina klání mezi Porubou a Žilinou, v něm možná až překvapivě kráčí RT TORAX za vítězstvím. Ve druhé části vstřelil další dvě branky a vede už 5:1.

40:00

39:52
    Žilina půjde do tří. Naprosto zbytečně fauluje Juraj Ďurkech, který inkasuje 2 minuty za hrubost. Porubu čeká 67 sekund dvojnásobná početní výhoda.

38:59
    Poruba si v závěru třetiny zahraje přesilovku. Martin Leško vidí 2 minuty za nedovolené bránění.

Branky a nahrávky: 10. Petelin (Drábek) – 7. Seidler (Prokop), 12. Hulva (Kilnar, Seidler), 13. Vaněk (Červenka), 21. Vaněk (Červenka, Peslar), 36. Zachar (Pavlačka, Tomášek), 50. Pavlačka (Červenka, Peslar), 53. Tomášek

MsHK Žilina: Vasilijevič (Zima) – Mičulka, Drábek, Jarab, Piják, Niník, Popela, Frolík, Siota, Leško, Tibenský, Hemský, Bednár, Smetana, Petelin, Korýtko, Krčula, Mikes, Čičala, Ďurkech, Dufek.
    HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (Vrba) – Vajda, Puškár, Šindelář, Slavík, Peslar, Jindřich, Prokop, Kilnar, Červenka, Seidler, Krayzel, Hulva, Zachar, Vrána, Tomášek, Chaloupka, Vaněk, Pavlačka.

Rozhodčí: Jeřábek A. ml., Krenželok D. – Moravec, Řezáč