Slovensko – Rusko 2:5 (kon.) | Finsko – Švýcarsko 9:3 (kon.) | Kanada – USA 11:5 (kon.)
Česko – Švédsko 4:3 (kon.)
Finsko
9:3 (4:0, 5:2, 0:1)
Švýcarsko
Pátek 15.08.2014, 15:30 • ZS Břeclav • Hlinka Gretzky Cup

Prozatím se s vámi z Břeclavi loučím, od 19:00 ale můžete sledovat další přenos, tentokrát ze semifinále mezi Českou republikou a Švédskem. (17:49:31)

Konečné pořadí na Memoriálu Ivana Hlinky na 5.-8. místě:
    5. Finsko
    6. Švýcarsko
    7. Rusko
    8. Slovensko

Po velmi vyhrocené třetí třetině, v níž poslali sudí hned tři hráče předčasně do sprch, nakonec končí zápas 9:3 pro Finsko. O jedinou branku závěrečného dějství se postaral Dominik Diem.

Nejlepšími hráči utkání:
    Finsko: Sebastian Aho
    Švýcarsko: Dominik Diem

60:00

59:31
    Zakončení Diema z otočky vyráží Heljanko betonem, následuje další drobná potyčka. Ta se ale nejspíš již obejde bez vyloučení.

58:45
    Finský protiútok byl zastaven čárovým rozhodčím, který viděl ofsajd.

58:05
    Také Finsko již hraje v plném počtu.

57:33
    Do zakončení se hnal Marchon, který si i položil gólmana Heljanka, pak mu ale kotouč utekl a zakončit již nedokázal.

57:21
    Švýcaři hrají v plném počtu.

56:28
    Puljujärvi zkusil vystřelit z mezikruží, mířil ale příliš vysoko a van Pottelberghe nemusel zasahovat.

55:21
    Švýcaři hráli v šesti, dostávají tedy trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Michael Lanz.

55:10
    Pokračuje přesilová hra Švýcarska, které zamklo seveřany v jejich vlastním pásmu. Heljanko se ale činí a vyráží jeden pokus za druhým.

54:22
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    DOMINIK DIEM se zjevil zcela sám na pravém kruhu, dostal přesný pas od a bez obtíží dopravil kotouč do odkryté branky. Jedná se ale spíše o kosmetickou úpravu skóre.
    Asistence: Lee Roberts, Serge Weber.

54:04
    Misha Moor vyslal od modré čáry ostrý projektil, ten ale zaplul přímo do připravené lapačky gólmana Heljanka.

53:27
    Švýcaři hrají po velmi dlouhé době konečně zase v plném počtu.

53:26
    Juuso Välimäki zkusil slabě nahodit na branku, gólman bez obtíží kryje.

53:05
    Další trest do konce utkání, tentokrát na straně Finska. Jarkko Parikka (FIN) dostává trest na pět minut plus do konce utkání za naražení zezadu. Pět minut odsedí na trestné lavici Otto Mäkinen.

Dominik Jakubec

Branky a nahrávky: 3. Puljujärvi (Palmu, Nättinen), 5. Ruotsalainen (Aho, Vainio), 5. Palmu (Nättinen, Juolevi), 15. Aho (Ruotsalainen), 24. Nättinen (Palmu), 33. Aho (Puljujärvi), 36. Björkqvist (Saarijärvi, Mattila Je.), 36. Je. (Välimäki), 40. Aho (Nättinen) – 27. Diem (Riat), 31. Marchon (Roberts, Impose), 55. Diem (Roberts, Weber)

Finsko: Heljanko (Vehviläinen) – Juolevi, Saarijärvi, Järvinen, Vainio, Välimäki, Mattila Je., Parikka – Palmu, Nättinen (A), Tammela – Aho (A), Ruotsalainen (C), Puljujärvi – Björkqvist, Mattila Ju., Niemelä – Piipponen, Mäkinen, Tavernier.
    Švýcarsko: Guggisberg (od 41. van Pottelberghe) – Burren, Karrer (C), Pinana, Moor, Weber, Frick, Auriemma, Fischer – Riat (A), Diem (A), Holdener – Impose, Marchon, Roberts – Schmid, Thürkauf, Haberstich – Miranda, Hollenstein, Lanz.

Rozhodčí: Hodek, Pešina – Bláha, Lhotský