1:3 (1:3)
Chelsea FC
Pondělí 18.08.2014, 21:00 • Turf Moor, Burnley • Anglická Premier League

Tímto se s Vámi loučím a děkuji za pozornost. (22:55:46)

Dnešní utkání je u konce. Chelsea dokázala splnit úlohu favorita a i přesto, že prohrávala o jednu branku, tak zvítězila hladce 3:1. Burnley dnes nepodalo vůbec špatný výkon, když bojovalo až do závěrečných minut, ale nakonec to na bodový zisk nestačilo. Chelsea se tedy po prvním kole dostává do čela tabulky.

90+3

90+3
    Hosté dohrávají utkání na vlastní polovině.

90+2
    Chelsea má míč pod kontrolou a kombinuje na středu hřiště. Domácí ale napadají a ještě se chtějí o něco pokusit.

90+1
    Nad rámec utkání budou nastaveny tři minuty.

89
    Drogba si dokázal v běhu zpracovat dlouhou přihrávku a následně i vystřelit. Míč ale poslal vedle pravé tyče.

88
    Na levé straně se probojoval k míči Sordell a odcentroval do vápna, kde se k míči dostal bez problémů Courtois.

87
    Sordell na útočné polovině úplně zbytečně dohrál Terryho a dostává žlutou kartu.

85
    Sordell si nabíhal za obranu Chelsea, ale nakonec se k dlouhé přihrávce nedostal. Míč skončil v zámezí a bude se kopat od branky Courtoise.
    Didier Drogba je zpět

84
    Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Didier Drogba.

83
    U postranní lajny se připravuje na střídání Didier Drogba.

82
    Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Marvin Sordell.

82
    Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Oscar, přichází John Obi Mikel.

80
    Burnley se ve druhém poločase stále snaží najít skulinku v obraně Chelsea, ale ta tam stále není. Londýnský klub v poklidu směřuje za vítězstvím.

78
    Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází André Schürrle, přichází Willian.

77
    Chelsea v posledních minutách nevyvíjí žádnou útočnou aktivitu. Burnley se drží častěji u míče.

75
    Burnley mělo k dispozici rozehrávku volného kopu, ale nakonec z této standardní situace branku Chelsea neohrozilo, i když sehrálo velmi pohledný signál.

74
    Trippier vhodil z autového vhazování do vápna dobrý míč, ale Barnes se nedokázal dostat k dobré hlavičce.

73
    K centru z levé strany se dostal Kightly, ale míč skončil opět v rukavicích Courtoise, který je při těchto situacích bezchybný.

72
    Burnley se snaží tlačit na útočnou polovinu a něco s utkáním udělat, ale hosté velmi pozorně brání.

70
    Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Lukas Jutkiewicz, přichází Ashley Barnes.
    Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Matthew Taylor, přichází Michael Kightly.

69
    Domácí měli rozehrávku volného kopu, po kterém se dostali fotbalisté Burnley na útočnou polovinu. Prosadit se však nedokázali, protože Jutkiewicz byl v ofsajdu.

67
    Nikým neatakovaný se dostal Hazard k velkému vápnu, v němž se snažil najít Fábregase. Míč se ke španělskému záložníkovi nedostal.

66
    Ve druhém poločase se moc zajímavých věcí neudálo. Chelsea si spíše hlídá své vedení, místo toho, aby bezhlavě útočila.

64
    Po centru z pravé strany se ve vápně Chelsea dostával k hlavičce Taylor, ale nakonec tento hráč Burnley míč hlavou pouze škrtl a ten skončil vedle branky.

62
    Na druhé straně se dokázal dostat ke střele Schürrle, ale jeho tvrdý pokus trefil prvního stojícího hráče před ním.

61
    Jutkiewicz se dostal k dlouhé přihrávce, zpracoval si míč a dostal se k velkému vápnu, odkud se odhodlal ke střele, ale branku se mu trefit nepodařilo.

59
    Hazard se dostal se Schürrlem k velkému vápnu, ale jelikož tam bylo málo volného prostoru, tak Hazard vrátil míč na Cahilla.

58
    Obraz hry se v posledních minutách vůbec nemění. Chelsea kontroluje hru, ale do střeleckých pozic se nedostává.

56
    Chelsea se pomalu začíná probouzet a znovu kombinuje s míčem na středu hřiště.

54
    Exekuce přímého kopu se ujal Schürrle, jehož střela nebyla vůbec přesná a míč skončil vysoko nad brankou.

53
    Hazard se dostal na útočnou polovinu a vybojoval faul. Bude se zahrávat přímý kop.

52
    Burnley na začátku druhého poločasu velmi často kombinuje na útočné polovině.

51
    Taylor poslal od rohového praporku velmi dobrý centr, ale ten skončil bez problémů v rukavicích Courtoise.

50
    Centrovaný míč do vápna Chelsea skončil na hlavě Cahilla, který jej odvrátil do zámezí.
    Pokus Scotta Arfielda

49
    Výborný zákrok si připisuje na své konto Courtois. Arfield vystřelil zpoza velkého vápna a míč směroval pod břevno, ale belgický brankář se natáhl a míč vyrazil.

47
    Hosté na začátku druhého poločasu nikam nepospíchají. Míč mají na středu hřiště pod kontrolou.

46
    Chelsea rozehrávkou zahájila druhý poločas.

46

První poločas rozhodně nenudil, když v něm padly čtyři branky. Burnley se dostalo ve 14. minutě po brance Arfielda do vedení, ale to bylo ze strany domácího celku v prvním poločase všechno. Chelsea po inkasované brance výrazně přidala a nakonec se ji podařilo vstřelit tři branky, když se trefil Diego Costa, Schürrle a Ivanović. Po prvním poločase tedy vede Chelsea 3:1 a kráčí si pro první vítězství v této sezóně. Druhý poločas začne přibližně v 22:04.

Hrajte s Tipsportem každý týden o dva tisíce korun!
    Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+3

45+2
    Hosté druhý poločas v poklidu dohrávají, když si přihrávají na středu hřiště a již se nikam netlačí.

45+1
    V prvním poločase budou nastaveny dvě minuty.

45
    Chelsea drží míč na vlastní polovině a snaží se uklidnit hru. První poločas se již zřejmě pouze dohraje.

43
    Arfield velmi snadno přešel přes Azpilicuetu a předkopl si míč do vápna, ale tam se k němu dostal jako první Terry a odkopl jej do bezpečí.

41
    Obránce Chelsea se již dostal za postranní čáru, takže se může pokračovat ve hře.

40
    Na trávníku zůstává po nepříjemném dopadu na hřiště ležet Ivanović.

39
    Na druhé straně se podél levé lajny uvolnil Hazard, který se dostal do vápna a pokusil se odcentrovat. Při centru ale podklouzl a míč skončil v rukavicích Heatona.

38
    Z pravé strany se k centru dokázal dostat Trippier, ale míč ve vápně skončil v moci Courtoise.

37
    Burnley se po delší době dostalo s kombinací až na útočnou polovinu, ale k ohrožení branky se nepřiblížilo.

36
    Chelsea se dokázala z inkasované branky oklepat a předvádí velkolepou podívanou. Burnley bude muset začít lépe bránit, nechce-li obdržet velký příděl branek.
    Branislav IVANOVIČ - 1:3

34
    Chelsea právě vstřelila branku!
    Chelsea již vede o dvě branky. Fábregas našel centrem od rohového praporku ve vápně BRANISLAVA IVANOVIĆE, který kolenem dopravil míč do branky.

34
    Další krásná akce Chelsea. Costa výborně narazil míč do běhu Hazardovi, ale ten se ke střele nedostal. Vybojoval však rohový kop.

33
    Chelsea kombinuje na vlastní polovině, kde se připravuje k útoku.

32
    Fábregas hledal centrem z pravé strany ve vápně Costu, ale k tomu se míč nedostal. Ten byl sražen do autu.
    Pád Diega Costy v pokutovém území

31
    Diego Costa se hnal sám na branku, když dokázal vystihnout rozehrávku domácích. Ve vápně ovšem nafilmoval pád a dostává žlutou kartu.

29
    Taylor poslal do vápna vysoký centr, pro který si bez menšího zaváhání došel Courtois.

28
    Burnley se v těchto chvílích dokázalo dostat z tlaku a snaží se kombinovat na útočné polovině. Dokonce budou domácí zahrávat rohový kop.

26
    Hazard se na útočné polovině rozběhl směrem k brance a dostal se až k centru do vápna, ale k míči se dostal jako první Heaton, jenž míč vyboxoval z vápna ven.

25
    Na levé straně se před pokutovým územím dostal k míči Oscar, jenž se pokusil technickou střelou nasměrovat míč mezi tři tyče. Nakonec však míč skončil vysoko nad brankou.

24
    Burnley se nedaří dostat k míči, Chelsea v těchto chvílích na hřišti kraluje.

23
    Chelsea je po dvou vstřelených brankách v krátkém sledu v naprosté herní pohodě a v poklidu kombinuje na středu hřiště.
    André SCHÜRRLE - 1:2

21
    Chelsea se dostává do vedení po nádherné akci. Fábregas krásnou přihrávkou našel ve vápně rozběhnutého ANDRÉ SCHÜRRLEHO, který z úhlu poslal míč neohroženě do branky..

20
    K centru z levé strany se ve vápně dostal bez problémů Courtois.

19
    Utkání má neuvěřitelné tempo. Hra se přelévá ze strany na stranu. V držení míče jsou nyní fotbalisté Burnley.
    Diego COSTA - 1:1

17
    A v Burnley máme vyrovnáno! Sražený centr Ivanoviće z pravé strany skončil na tyči, od které se odrazil na malé vápno na DIEGA COSTU, jenž neměl problém poslat míč do sítě. Jedná se o první branku tohoto útočníka v Premier League.

17
    Hosté se rychle snaží na inkasovanou branku zareagovat a kombinují na útočné polovině.

16
    Chelsea do utkání nevstoupila vůbec dobře, když ji nesedí aktivní hra domácích.
    Scott ARFIELD - 1:0

14
    Burnley právě vstřelilo branku!
    Šok pro fanoušky londýnského celku. Do vedení se dostávají fotbalisté Burnley, když Taylor našel z levé strany před malým vápnem SCOTTA ARFIELDA, který tvrdou střelou pod břevno nedal Courtoisovi šanci.

12
    Centr Schürrleho propadl před velké vápno na Hazarda, který udělal kličku do středu a vrátil míč německému fotbalistovi, jemuž se ale předešlý centr do vápna zopakovat nepodařilo. Míč poslal pouze do zámezí.

11
    Chelsea bude zahrávat rohový kop.

10
    Diego Costa se dostal k míči na pravé straně, kde se po velmi dobré kličce do středu hřiště uvolnil a poté levou nohou vypálil. Bohužel pro Chelsea trefil jen hráče před sebou.

9
    Chelsea se zatím trápí na středu hřiště, kde se Cahill snažil najít Schürrleho, ale ten míč nezpracoval ideálně a přišel o něj.

8
    Trippier se snažil dostat u pravé lajně přes Azpilicuetu, ale ten mu míč dokázal odkopnout do zámezí. Burnley bude vhazovat.

7
    Domácí se zatím prezentují velmi aktivní hrou, která způsobuje fotbalistům Chelsea při rozehrávce problémy.

6
    Zaútočili také domácí. Rychlou útočnou akci Burnley zakončil střelou z hranice malého vápna Jutkiewicz, jenž poslal míč do boční sítě.

5
    Fábregas poslal od rohového praporku do hry velmi dobrý centr, ale domácí obraně se podařilo se štěstím míč odvrátit.

5
    Azpilicueta dlouhým pasem dopředu našel rozběhnutého Costu, kterému se povedlo podržet míč a přihrál Schürrlemu, jehož střela zpoza velkého vápna byla sražena do zámezí.

4
    Chelsea se snaží uklidnit hru a kombinuje na vlastní polovině.

3
    Míč se ale velmi rychle dostal na útočnou polovinu ke Costovi, který se ovšem dopustil útočného faulu.

2
    Ivanović zabojoval u půlící lajny a získal míč pro svůj celek. Hosté začínají s kombinací na vlastní polovině.

2
    Domácí začali velmi aktivně a zatím se stále drží u míče.

1
    Ihned se podél pravé lajně pokoušel prosadit Jutkiewicz, ale jeho střílený centr před branku nakonec skončil v zámezí.

1
    Fotbalisté Burnley se ujali úvodního výkopu a zahájili dnešní utkání.

1

Fotbalisté obou celků se již hromadí v tunelu a za chvíli je hlavní rozhodčí Oliver přivede na zelený pažit.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Burnley FC: Heaton – Trippier, Duff, Shackell (C), Mee – Taylor, Marney, Jones, Arfield – Ings – Jutkiewicz.
    Náhradníci: Gilks – Long, Dummigan, Wallace, Kightly, Sordell, Barnes.

Chelsea FC: Courtois – Ivanović, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Fàbregas, Matić – Schürrle, Oscar, E. Hazard – D. Costa.
    Náhradníci: Čech – Luís, K. Zouma, Mikel, Willian, Torres, Drogba.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Cann.
    Žádný z klubů Premier League nezvládl úvodní kolo předchozích deseti sezon lépe než Chelsea, která ztratila jen dva body a pouze třikrát inkasovala.

Jestli máte čtenáři k utkání nějaký dotaz či připomínku, tak se na mě můžete obrátit odpovědí na tento Tweet a já Vám milerád odpovím.

Rozhodčí

Dnešní utkání dostal do své moci Michael Oliver, jenž bude hlavním rozhodčím. Na lajnách mu budou asistovat Stuart Burt a Darren Cann. Čtvrtým rozhodčím bude Mike Dean, který už v tomto kole řídil utkání Manchester United – Swansea City.
    Dnešní utkání se odehraje na stadionu Turf Moor a v ochozech by mělo být 22 546 nadšeně fandících diváků.

André Schürrle se těší na první zápas nové sezóny.

Chelsea FC

Mourinhova přestavba kádru Chelsea je zřejmě u konce, když se mu podařilo tým vhodně doplnit a letos se s jeho hráči musí zcela jasně počítat v boji o mistrovský titul, který londýnskému klubu v minulé sezóně těsně utekl, když skončil třetí. Chelsea v létě opustil fanoušky oblíbený David Luiz a Romelu Lukaku, ale za získané prostředky z těchto prodejů přivedl Mourinho do svého kádru značné posily. Modrý dres bude v nacházejících sezónách oblékat Cesc Fábregas, Filipe Luis, legenda Blues Didier Drogba, který zřejmě po sezóně přejde do realizačního týmu a Diego Costa, který by měl patřit mezi nejdůležitější články sestavy. Navíc se do Chelsea vrátil z hostování v Atléticu Madrid Thibaut Courtois, který svede s Petrem Čechem boj o branku londýnského celku. Kterému brankáři dá José Mourinho šanci dnes, se stále neví. Do dnešního utkání nezasáhne určitě Ramires, jenž si odpykává trest z konce sezóny a zřejmě ani Didier Drogba, který se v jednom z přátelských utkání zranil.
    Burnley je na sezónu připravené.

Burnley FC

Burnley vstupuje do letošní sezóny s jasným cílem, kterým nemůže být nic jiného, než záchrana. Nováček soutěže v minulém roce obsadil v Championship druhé místo, hned za Leicesterem, takže určité kvality rozhodně má, uvidíme, jestli si je přenese i o stupínek výš. Burnley na přestupovém trhu nezahálelo a do svého týmu získalo nastálo Kightlyho, který v Burnley minulý rok pouze hostoval. Dále přišel do kádru nováčka Gilks, Sordell, Jutkiewicz, Reid a Ward. Navíc před dnešním utkáním nemá Burnley žádného hráče na marodce, takže může na trávník vyslat to nejlepší, co ve svém kádru má.

Přeji krásný fotbalový večer a vítám Vás u sledování našeho textového přenosu z anglické Premier League, ve které zbývá odehrát jedno utkání, aby bylo celé první kolo za námi. Nováček soutěže Burnley FC ve svém stánku přivítá Chelsea FC. Utkáním Vás provede komentátor Jan Šlapáček.

Úvodní výkop je naplánován na 21:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Jan Šlapáček

Branky: 14. Arfield (Taylor) – 17. D. Costa, 21. Schürrle (Fàbregas), 34. Ivanović (Fàbregas)

Karty:   87. Sordell (BLY) – 31. D. Costa (CHE)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 6:4.
    Burnley FC: Heaton – Trippier, Duff, Shackell (C), Mee – Taylor (70. Kightly), Marney, Jones, Arfield – Ings (82. Sordell) – Jutkiewicz (70. Barnes).

Chelsea FC: Courtois – Ivanović, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Fàbregas, Matić – Schürrle (78. Willian), Oscar (82. Mikel), E. Hazard (84. Drogba) – D. Costa.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Cann