Stjarnan – Inter 0:3 (kon.) | Aktobe – Legia 0:1 (kon.) | Astana – Villarreal 0:3 (kon.)
Dynamo – Omonia Nikósie 2:2 (kon.) | AEL Limassol – Tottenham 1:2 (kon.) | Helsinki – Rapid 2:1 (kon.)
Karabach – Twente 0:0 (kon.) | Chorzów – Met. Charkov 0:0 (kon.) | Eindhoven – Soligorsk 1:0 (kon.)
Dinamo Minsk – Nacional 2:0 (kon.) | Elfsborg – Rio Ave 2:1 (kon.) | Karabükspor – Saint-Étienne 1:0 (kon.)
Ploiesti – Dinamo Záhřeb 1:3 (kon.) | Apollon Limassol – Lok. Moskva 1:1 (kon.) | Young Boys – Debrecín 3:1 (kon.)
Zorja Luhansk – Feyenoord 1:1 (kon.) | Panathinaikos – Midtjylland 4:1 (kon.) | Trabzonspor – Rostov 2:0 (kon.)
Zwolle – Sparta 1:1 (kon.) | Zimbru Kišiněv – PAOK 1:0 (kon.) | Asteras – Maccabi Tel Aviv 2:0 (kon.)
Grasshoppers – Club Brugge 1:2 (kon.) | Partizan Bělehrad – Neftçi Baku 3:2 (kon.) | Trnava – Curych 1:3 (kon.)
Lokeren – Hull City 1:0 (kon.) | Lyon – Astra Giurgiu 1:2 (kon.) | RNK Split – Turín 0:0 (kon.)
Real Sociedad – FK Krasnodar 1:0 (kon.) | FK Sarajevo – Mönchengladbach 2:3 (kon.) | Rijeka – Šeriff Tiraspol 1:0 (kon.)
FK Sarajevo
2:3 (1:2)
Borussia Mönchengladbach
Čtvrtek 21.08.2014, 20:45 • Olimpijski Stadion Asim Ferhatović Hase, Sarajevo • Evropská liga (předkola)

To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (22:40:42)

Červené karty: 0 – 0

Je dobojováno. V utkání jsme viděli celkem 5 branek. V první půli šli hosté do vedení, když se z první střely na branku trefil Hahn. Domácí vyrovnali v 26. minutě po přímém kopu Velkoskeho, když Sommer míč podběhl a pro Puzigaću bylo snadné vyrovnat. Jenže ještě do přestávky hosté udeřili a to jmenovitě Hrgota. Ve druhé půli šlo Sarajevo od začátku za vyrovnáním, které se jim povedlo ve 59. minutě. Střídající Duljević si počkal na hranici vápna na přihrávku Velkoskeho a bylo to 2:2. Hosté šli ještě jednou do vedení. Hrgota se opřel technickou střelu do odraženého míče po Xhakovi a od tyče zvýšil. Pak mohl stejný hráč zvýšit na rozdíl dvou branek, ale jeho pokus skončil na tyči. Mönchengladbach si odváží ze Sarajeva nadějný výsledek.

90+3

90+2
    Ještě jedna rychlá rozehrávka Sarajeva končí nepřesnou přihrávkou na Duljeviće.

90+2
    Hosté drží míč na svých kopačkách a daleko od své branky.

90
    Před Bilbijou stihl zasáhnout Álvaro Domínguez, který nepustil domácího hráče k míči. Tím měl Somer usnadněnou práci.

90
    Běží nám poslední minuta základní hrací doby.

89
    Nepřesná střela Hazarda, hostujícího borce to mrzet nemusí, jeho tým vede a do odvety půjde se třemi vstřelenými brankami.

88
    Duljević ve vápně míč zpracoval ovšem kličku volil od branky a tím se dostal mimo střeleckou pozici, následně o balón domácí přišli.

87
    Nordtveitovi míč na levé straně utekl,přesto potleskem poděkoval spoluhráči, který mu přihrávku adresoval.

86
    Po vhazování se k míči dostali domácí a dokonce hru vytáhli až k půlící čáře, kde o míč přišli.

85
    Hosté jsou již poblíž brankové čáry domácího týmu. Vhazování v těsné blízkosti rohového praporku.

84
    Mönchengladbach postupuje vpřed malými krůčky, domácí ji nyní zastavili včasným odkopem míče za postranní čáru.

83
    Sommer s jistotou chytá vysoký míč, který poslal do vzduchu při akrobatickém zakončení Velkoski.

82
    Raffael odchází, jeho místo přebírá Thorgan Hazard.

81
    Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Stranzl. Hlavičkoval však ze základu a zákonitě tak musel branku z malého vápna přestřelit.

80
    Hrgota byl blízko hatricku. Poté co se Xhaka neprobil ve vápně do střelecké pozice přes dvojici bránících hráčů. Míč se odrazil právě ke švédskému hráči ve službách Borussie. Jen tyč zachránila Sarajevo od pohromy.

79
    Všichni hráči hostí nastěhovaní na vlastní polovině a brání se tlaku domácího mužstva.

David Sochor

Branky: 26. Puzigaća, 59. Duljević – 11. Hahn, 41. Hrgota, 73. Hrgota

Karty:   31. Tatomirović (SAR)

FK Sarajevo: Bandović – Berberović, Tatomirović, Dupovac (C), Puzigaća (76. Protić) – Radovac (76. Kovačević), Cimirot – Okić (52. Duljević), Stojčev, Velkoski – Bilbija. Trenér: Uščuplić.
    Náhradníci: Plakalo – Protić, Barić, Kovačević, Handžić, Todorović, Duljević.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Johnson, Stranzl (C), Jantschke, Álvaro Domínguez – Hahn (65. Korb), Nordtveit, Xhaka, Traoré (46. Herrmann) – Hrgota, Raffael (82. Hazard). Trenér: Favre.
    Náhradníci: Heimeroth – Korb, Wendt, Herrmann, Hazard, Dahoud, Schulz.

Rozhodčí: Mateu – Cebrián, Núnez
    Čtvrtek 28.08.2014
    Mönchengladbach - FK Sarajevo 7:0

Branky: 20. Hahn, 24. Xhaka, 34. Hrgota, 68. Hrgota, 74. Hazard (pen.), 82. Hrgota, 90+1. Hazard

Karty:   31. Jantschke (MNC) – 74. Berberovič (SAR), 76. Dupovač (SAR), 90. Tatomirovič (SAR)   90. Tatomirovič (SAR)