Manchester City – Liverpool 3:1 (kon.)
Manchester City
3:1 (1:0)
Liverpool FC
Pondělí 25.08.2014, 21:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League

Citizens zůstávají po dvou kolech stoprocentní, Liverpool dnes ke třem bodům z úvodního kola žádný další nepřidal. To už je z tohoto utkání vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera! (23:04:01)
    Během zápasu se vyřádili i internetoví vtipálci. Mario Balotelli se prý raději vrací zpět do Milána.

Duel dvou nejlepších týmů Premier League uplynulé sezóny zvládl lépe mistrovský Manchester City, který přehrál Liverpool 3:1. Čtyřicet minut jsme sledovali zcela vyrovnaný zápas, ale v závěru první půle otevřel skóre Jovetić a stejný hráč přidal v 55. minutě i druhý gól domácích. V 69. minutě pak hostující obranu vyučili dva střídající hráči, Navas nahrával a Agüero zvyšoval na 3:0. Reds alespoň zmírnili porážku až v 83. minutě, kdy Hart sice skvěle zastavil Lambertovu hlavičku, ale od nohy Zabalety se míč dostal kousek za brankovou čáru.

90+6

90+5
    Ještě roh pro City. Asi poslední událost, kterou dnes uvidíme.

90+5
    K zakončení z ostrého úhlu se propracoval Sergio "Kun" Agüero, který zamířil do boční sítě. Domácí závěr s přehledem kontrolují.

90+4
    Yaya Touré se dostal do pokutového území, kde míč přenechal Nasrimu. Ten hledal, kudy by se procpal až před Mignoleta, ale nakonec si s ním obrana LFC poradila.

90+3
    Bleděmodří se teď především snaží držet míč, to jim bohatě stačí.

90+2
    Hosté už mají na hřišti alespoň Martina Škrtela, čas se jim ale hodně krátí.

90+1
    Rozhodčí Oliver nastaví pět minut.

90
    A další zranění na straně Reds. Moreno si ublížil sám. Za vše zřejmě může špatné došlápnutí.

89
    Už se opět hraje, Škrtel je stále v zámezí, kde se snaží své zranění rozběhat.

88
    Škrtel je stále ošetřován, Liverpool už nemůže střídat.

87
    Yaya Toure si ostře vyšlápl na Martina Škrtela. Slovenský obránce zůstává ležet na trávníku.

85
    Pokud by chtěli hosté ještě zdramatizovat závěr, museli by urychleně přidat další gól.
    Pablo ZABALETA (vlastní) - 3:1

83
    Liverpool právě vstřelil branku!
    Také hosté se dočkali gólu, k čemuž přispěla i technologie, jenž posuzuje sporné okamžiky na brankové čáře! Sturridge se na levé straně krásně zbavil obránce a přesně odcentroval na Rickieho Lamberta. Po jeho hlavičce z bezprostřední blízkosti sice stačil zakročit Hart, ale balón vyrazil do PABLA ZABALETY a od jeho nohy se míč dostal za brankovou čáru, což potvrdila i technologie. Vlastní gól argentinského obránce.

82
    Domácí rozehráli roh nakrátko a celou situaci pokazili. Dopředu mohou fotbalisté LFC.

81
    Po akci Agüera zahrál míč do zámezí Škrtel.

Martin Augustin

Branky: 41. Jovetić, 55. Jovetić (Nasri), 69. Agüero (Navas) – 83. Zabaleta (vla.)

Karty:   29. Y. Touré (MAC) – 76. Can (LIV)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:4.
    Manchester City: Hart – Zabaleta, Kompany (C), Demichelis, Clichy – Nasri, Fernando, Y. Touré, Silva (65. Navas) – Jovetić (80. Fernandinho), Džeko (68. Agüero).
    Náhradníci: Caballero – Sagna, Kolarov, Milner, Navas, Fernandinho, Agüero.

Liverpool FC: Mignolet – Johnson, Škrtel, Lovren, A. Moreno – Gerrard (C), Allen (75. Can) – Henderson, Coutinho (60. Marković), Sterling (79. Lambert) – Sturridge.
    Náhradníci: Jones – Sakho, Manquillo, K. Touré, Can, Marković, Lambert.

Rozhodčí: Michael Oliver – Stuart Burt, Darren England