Liberec – Košice 3:2 (kon.) | SaiPa – Vítkovice 4:3 (3:1 po s.n.) | IFK Helsinky – Krefeld 6:1 (kon.)
Vålerenga – Vienna Capitals 1:2 (kon.) | Villach – Briançon 4:1 (kon.) | Mannheim – Kuopio 3:1 (kon.)
Zlín – Fribourg 2:3 (po pr.) | Bern – Třinec 0:4 (kon.) | Zug – Ingolstadt 3:2 (kon.)
Stavanger – Tappara 2:1 (2:1 po s.n.) | Färjestad – Zürich 4:3 (po pr.) | Frölunda – Ženeva 7:3 (kon.)
Sparta – Växjö 5:4 (kon.) | Skellefteå – SønderjyskE 4:1 (kon.)
Berani Zlín
2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Fribourg-Gottéron
Čtvrtek 04.09.2014, 19:45 • ZS Luďka Čajky • Hokejová Liga mistrů

Já se s vámi pro dnešek loučím. Ze stadionu Luďka Čajky vám přeji příjemný zbytek noci. (22:19:10)

Je za námi velmi vyrovnaný boj, ve kterém byl šťastnějším týmem hostující Gottéron.

Ševci vstoupili do zápasu lépe a vedli zásluhou Žižky. O chvíli později však srovnal krok Mauldin a bylo to 1:1. Ve druhé třetině se prosadil po přihrávce od Plusse Mottet. Zlín hosty tlačil, ale vyrovnat se mu povedlo až v posledních dvou minutách, kdy Marušákova rána od modré skončila v síti. Zlín šel do prodloužení v oslabením, ale to ubránil. Rozhodla až ponechaná výhoda při signalizovaném vyloučení domácích, kdy puk mezi tyčkou a betonem Horčičky dostal do sítě Mauldin.

63:11
    HC Fribourg-Gottéron právě vstřelil branku!
    Zlínský hráč už na trestnou nepůjde, hosté totiž v ponechané výhodě rozhodují o vítězství. Hráč v dresu Top Scorer GREGORY MAULDIN si najel od mantinelu k bráně a mezi tyčkou a betonem Horčičky dotlačil puk do sítě, čímž svému týmu získává vítězství a bod navíc. Bez asistence.

62:42
    Horčička je teď v jednom ohni. Navíc Zlín půjde do oslabení.

62:22
    Hasani zle dotíral před Horčičkou, ale zlínský gólman si s jeho střelou i dorážkou poradil.

61:36
    Přihrávka na Čajánka jen těsně minula hůl zlínského vůdce, jinak by kapitán Ševců mohl jít do solidně rozvíjející se akce.

60:59
    Ševci se ale ubránili, poslali puk ven z pásma a jsou v plném počtu.

60:29
    Gottéron už kombinuje v útočném pásmu.

60:11
    Zlín dostává puk mimo ohrožení své svatyně.

60:01

Třetí třetina je za námi a prodloužení se blíží. Zlín srovnal stav díky dělovce Marušáka, ale nyní ho čeká ještě 59 sekund v oslabení.

60:00

59:38
    Domácím se zatím daří přesilovku přestát a nyní puk zaváží k bráně Nyffelera.

58:59
    Zlín ještě vyhráno nemá. Na trestnou odchází Kubiš a Ševce ještě čekají perné chvíle.

58:39
    Zlín právě vstřelil branku!
    Leška vyhrál buly. Kohler posunul puk na modrou k Žižkovi, ten ho poslal na druhou stranu odkud se do puku vší silou opřel JIŘÍ MARUŠÁK a gól. Celý stadion vybouchl nadšením jako jeden muž. Marušák propálil vše co mu stálo v cestě a puk skončil až za zády Nyffelera. Asistence: Tomáš Žižka, Bedřich Kohler.

58:35
    Vhazuje se po levici Nyffelera a brankář Horčička zůstává na střídačce. Zlín je v šesti!

Michal Sedláček

Branky a nahrávky: 7. Žižka (Veselý, Holík), 59. Marušák (Žižka, Kohler) – 9. Mauldin (Pouliot), 28. Mottet (Pluss), 64. Mauldin

Berani Zlín: Horcicka (Kasik) – Marusak, Kotvan, Valenta, Horak, Matejicek, Zizka, Urbanec, Reznicek – Balastik, Leska, Kohler – Holik, Cajanek (C), Kubis – Ondracek, Vlach, Vesely – Okal, Fort, Cech.
    Fribourg-Gottéron: Nyffeler (Conz) – Kwiatkowski, Ngoy, Abplanalp, Helbling, Schilt, Kamerzin, Huguenin, Montandon – Pluss (C), Dube, Mottet – Monnet, Pouliot, Mauldin – Vauclair, Ness, Fritsche – Bruegger, Hasani, Sprunger.

Rozhodčí: Smetana (AUT), Polák (CZE) – Hlavatý (CZE), Lederer (CZE)