Kärpät – Kölner Haie 3:2 (5:4 po s.n.) | Pardubice – Linköping 3:6 (kon.) | Rauma – Nottingham 6:2 (kon.)
Salzburg – JYP 4:0 (kon.) | Kloten – HV71 0:5 (kon.) | Bolzano – TPS 4:2 (kon.)
Djurgården – Eisbären 3:2 (kon.) | Luleå – Hamburg 6:0 (kon.)
EC Red Bull Salzburg
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
JYP Jyväskylä
Pátek 05.09.2014, 19:30 • Eisarena Salzburg • Hokejová Liga mistrů

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám příjemný zbytek pátečního večera. (22:04:19)

Salzburg v prvním domácím zápase nastřílel finskému Jyväskylä čtyři branky, avšak zápas nebyl tak jednostranný, jak konečný výsledek napovídá. Hosté měli velký počet střel, ale na výtečného Gracnara dnes recept zkrátka nenašli. Tabulka skupiny I se nám tak zajímavě vyrovnala, kromě posledního Klotenu mají další tři týmy po šesti bodech.

60:00

59:57
    Diváci odpočítávají poslední vteřinky, které děli Salzburg od vítězství.

59:45
    Hosté se sympaticky snaží o vstřelení čestné branky, jenž nepřichází ani po snaze Lofmana.

59:02
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Aktuální skóre už je pro hosty hodně kruté. DAVID MECKLER se skvěle zorientoval mezi třemi obránci a nadvakrát propasíroval kotouč za záda počtvrté překonaného Tarkkiho. Asistence: Ryan Duncan, Daniel Welser.

58:41
    Petr Hubáček dostává dvěminuty za zbytečný zákrok zezadu na Sterlinga.

58:30
    Hosty zachránila tyč odkryté branky, která zastavila vyhození přes celé hřiště!

58:15
    Šestice hostujících hráčů se ne a ne dostat do nebezpečné střelecké pozice.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:32
    Jyväskylä už nemá co ztratit, a tak brankář Tarkki zůstává na střídačce. Na ledě je šest hráčů v bílém.

57:32
    Dvě minuty a osmadvacet vteřin před koncem třetí třetiny si domácí vzali oddechový čas.

57:32
    Po odpískání se v rohu hřiště sjeli dva hráči s číslem pět, Raffl si však s Luomou jen popovídal.

57:16
    Hughes přihrával přes pásmo Walterovi, který vyprášil výstroj Tuoma Tarkkiho.

57:03
    Domácí fanoušci už začínají slavit vítězství, které je vzdálené už jen tři minuty.

56:34
    Salzburg si hlídá své vedení a pomáhá si vyhozeními k brance Tarkkiho, jenž ve třetí třetině moc práce neměl.

56:00
    Hosté si vyměňují puk v útočném pásmu, ale otálejí se střelbou, kterou v závěru zápasu potřebují jako sůl.

Petr Kašpárek

Branky a nahrávky: 5. Kutlák (Beach, Pallestrang), 30. Trattnig (Sterling, Raffl), 52. Sterling (Raffl, Hughes), 60. Meckler (Duncan, Welser)

EC Red Bull Salzburg: Gracnar (Bruckler) – Tratting, Heinrich, Pallestrang, Kutlák, Fahey, Milam, Boivin – Walter, Sterling, Hughes – Duncan, Welser, Meckler – Raffl, Latusa, Komarek – Cijan, Brucker, Beach – Rauchenwald
    JYP Jyväskylä: Tarkki (Rajaniemi) – Mäenpää, Kemiläinen, Hietanen, Viitanen, Kalteva, Salonen Luoma – Hubáček, Perrin, Nenonen – Ikonen, Lahti, Pihlman – Hännikäinen, Löfman, Tuppurainen – Jaatinen, Boyce, Salmio – Poukkula

Rozhodčí: Rohatsch (GER), Dremelj (AUT) – Hribar (AUT), Nemeth (AUT)