Trenčín – Trnava 5:1 (kon.) | Olomouc – Skalica 5:2 (kon.) | Žilina – Jastrzębie 3:4 (kon.)
Přerov – Vsetín 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Straubing 3:5 (kon.) | Žďár n/S – Kolín 3:1 (kon.)
Piešťany – Orange 20 6:2 (kon.) | Senica – SHK Hodonín 1:4 (kon.)
HC Olomouc
5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
HK Skalica
Pátek 05.09.2014, 17:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Přípravné zápasy

Nováček extraligy generálku na první soutěžní utkání zvládl. Porazil na svém ledě Skalicu v poměru 5:2. O jedinou branku třetí části se postaral olomoucký Zuzin.

Já se s vámi loučím, přeji hezký zbytek večera. (19:04:19)

60:00

59:28
    Zuzin svou nahrávkou hledal na levém křídle rozjetého Buce, ten ale dostal kotouč na paty.

59:01
    Školiak s pukem před útočnou modrou čárou zamíchal, čímž zmátl spoluhráče, který se zjevil v postavení mimo hru.

58:28
    Lipovský s rozehrávkou za svou klecí dlouho váhal, nakonec našel jen olomouckou hůl, z čehož vyplynulo nebezpečí. Jaroměřský nahazoval na branku, kde se o teč pokoušel Matai, leč neúspěšně.

58:01
    Běží poslední dvě minuty utkání, dovolím si říct, že o vítězi zápasu už je zřejmě rozhodnuto.

57:17
    Domácí mužstvo hraje opět v pěti mužích, Rostislav Marosz si celý svůj trest odseděl a míří zpátky na ledovou plochu.

57:00
    Po třech rychlých nahrávkách osvobodil Moru Ivan Majeský.

56:35
    Skalica se zatím vůbec nemůže dostat do ofenzivního pásma, početní výhody hostům dnes všeobecně moc nejdou.

55:56
    Nechybělo mnoho a Mora mohla podruhé v utkání udeřit ve vlastním oslabení. Matai si ale Gründlinga neprohodil.

55:17
    Střelec dvou dnešních gólů olomoucké Mory Rostislav Marosz (OLO) se nyní neukázal v dobrém světle. Inkasoval totiž dvě minuty za sekání.

54:49
    Mora se sice v této početní výhodě dlouho držela v útočném pásmu, gólově se však prosadit nedokázala.

53:50
    Roman Rác mohl ke dvěma nahrávkám přidat i branku, ovšem tváří v tvář Lipovskému neuspěl.

52:49
    Juraj Jurík (SKA) dostává dvě minuty za sekání. Mora si tak zahraje další početní výhodu.

51:50
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Mora střílí branku v oslabení! PETER ZUZIN se podruhé v utkání dostal do samostatného úniku, Lipovského si položil a forhendovou střelou také překonal. Zuzin se stejně jako Marosz zapisuje do listiny střelců podruhé v utkání. Asistence: Ivan Majeský.

51:05
    Gründling vypálil od modré čáry velice tvrdý projektil, který však trefil jen jednoho ze skalických hráčů.

50:34
    Radek Dlouhý (OLO) se v útočném pásmu provinil podražením. Skalica tak má šanci na to, aby snížila stav na rozdíl jedné branky.

49:51
    Hosté hrají opět v plném počtu, Jankovič je zpět na ledové ploše.

David Jahoda

Branky a nahrávky: 4. Marosz (Rác), 5. Zuzin (Cibák, Ondrušek), 18. Diviš (Zuzin, Bartoň), 27. Marosz (Rác, Majeský), 52. Zuzin (Majeský) – 12. Vrána, 32. Stloukal (Štümpf)

HC Olomouc: Vošvrda (Trvaj) – Majeský, Ondrušek, Houdek, Skrbek, Jaroměřský, Staněk, Bartoň – Matai, Cibák, Švaňhal – Hrňa, Patera (C), Laš – Rác, Marosz, Dlouhý – Zuzin, Diviš, Buc.
    HK Skalica: Lipovský (P. Romančík) – Méry, Bene, Gründling, Stloukal, M. Romančík, Školiak, Bezúch, Štümpf, Vaškovič, Horváth, Rejžek, Mráz, Popela, Nechala, Vrána, Jankovič, Jurík, Jabrocký, Mikéska, Krejčiřík.