Omsk – Viťaz 8:5 (kon.) | Barys – Vladivostok 4:0 (kon.) | Jekatěrinburg – HC Slovan 1:3 (kon.)
Magnitogorsk – Atlant 4:1 (kon.) | Ufa – Chabarovsk 3:5 (kon.) | CSKA Moskva – Chanty-Mansijsk 4:3 (kon.)
Čerepovec – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | Kazaň – Záhřeb 4:2 (kon.) | Toljatti – Nižněkamsk 4:3 (po pr.)
N.Novgorod – Čeljabinsk 4:5 (1:2 po s.n.) | Jokerit – Soči 3:0 (kon.) | Petrohrad – Minsk 5:2 (kon.)
Riga – Jaroslavl 2:5 (kon.)
Dinamo Riga
2:5 (0:0, 2:3, 0:2)
Lokomotiv Jaroslavl
Pondělí 08.09.2014, 18:30 • Arena Riga • KHL

Dnešní program Kontinentální hokejové ligy je u konce, přeji Vám příjemný zbytek pondělního večera. (20:49:17)

Jaroslavl: Jonas Holøs – 22:47.

Lokomotiv Jaroslavl se den po třetím výročí letecké tragédie raduje ze zisku prvních tří bodů. Utkání se pro Lokomotiv ale nevyvíjelo příliš dobře, první polovinu utkání toho moc nevymyslel, což se změnilo až vzápětí. Hosté ještě ve druhé třetině otočili skóre 0:2, což Rigu evidentně zaskočilo. Třetí třetina přinesla další dvě branky Jaroslavle, za kterou odehrál výborný zápas také český útočník Jiří Novotný.

60:00

59:36
    Ze situace 4 na 2 domácí nic nevytěžili, střela byla nepřesná.

58:57
    Do závěrečného klaksonu zbývá poslední minuta, s tímto už Riga nic nenadělá.

58:21
    Lokomotiv hraje v závěru zápasu hodně chytře, netlačí se bezhlavě do útoků a naopak šetří čas.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:38
    Sprukts přihrál přesně na hůl Plotnikova, kterého Edgars Masalskis vychytal.

57:14
    Druhý útok Dinama dělá co může, Videllova střela však byla pro Sanforda lahůdkou.

56:53
    Domácím se nedaří, Videll si najel na osu hřiště, ale dostal se do obležení dvou soupeřů.

56:21
    Masalskis si musel vyjet hodně daleko z branky, aby nedovolil hostům samostatný nájezd na jeho osobu.

56:09
    Novotný se vrátil a vypomohl svým obráncům s vybojováním kotouče.

55:16
    Galimov se z rohu hřiště vydal až k brankovišti, nikdo mu ale nepomohl a Riga se ubránila.

54:49
    Nespokojené publikum by si žádalo vyloučení, to ale v třetí třetině nepřichází.

54:29
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

54:05
    Curtis Sanford snadno chytil střelu od modré čáry a opět snížil domácí šance na zisk bodů.

53:28
    Poslední vteřiny jsou hodně rozhárané, hraje se nahoru dolů, ale zakončení jaksi nepřichází.

53:07
    První řada Dinama nic kloudného nevymyslela, s dalším útokem se naopak řítí Lokomotiv.

Petr Kašpárek

Branky a nahrávky: 25. Upitis (Cibulskis), 28. Bukarts (Pujacs, Ščastlivyj) – 29. Platt (Novotný, Holos), 30. Thörnberg (Platt, Novotný), 38. Platt (Gorochov, Kapustin), 48. Thörnberg (Kručinin), 51. Apalkov (Gorochov, Averin)

Dinamo Riga: Masalskis (Sedláček) – K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Pujacs, Sotnieks – Darzinš, Indrašis, M. Redlihs – Hossa, Videll, Meija – Bukarts, Ščastlivyj, Skvorcovs – Upitis, Džerinš, Cipulis
    Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Holøs, Martynov, Ljubuškin, Gorochov, Višněvskij – Averin, Apalkov, Plotnikov – Thörnberg, Novotný, Kručinin – Sprukts, Platt, Kapustin – Koňkov, Galimov, Korškov – Kartajev

Rozhodčí: Gašilov, Olenin – Šichanov, Lazarev