Most – Kladno 1:5 (kon.) | Benátky n/J – Šumperk 4:1 (kon.) | Motor ČB – Jihlava 1:4 (kon.)
Ústí n/L – Havlíčkův Brod 4:2 (kon.) | Havířov – Třebíč 2:4 (kon.) | Prostějov – Litoměřice 1:4 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
HC Dukla Jihlava
Pondělí 08.09.2014, 17:40 • Budvar aréna • 1. liga (ČR)

Úvodní utkání první ligy mezi Motorem a Jihlavou je minulostí. Dukla na jihu Čech uspěla, když si domů veze tři body po výhře 4:1. Vítězství to bylo zasloužené, jelikož hosté vycházeli z kvalitní defenzivy, měli lepší pohyb a byli i efektivnější. České Budějovice nedokázaly navázat na výkony z přípravy, jejich hru brzdily nepřesnosti a částečně i nervozita před plným stadionem, na kterém dnes vládla parádní atmosféra. Ode mne je to pro tuto chvíli vše, hezký zbytek večera. (20:09:41)

60:00

59:29
    Řada diváků už odchází domů, poslední půlminutovka se pouze dohrává. Motoru se první domácí duel sezony opět nepovedl, stejně jako loni.

59:12
    Domácí fanoušci skandují v narážce na čtvrteční nedohrané utkání: "Aspoň hrajem do konce!"

59:01
    Dukla právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto. MICHAL DŮRAS poslal kotouč do odkryté branky. Asistence: Marek Melenovský.

58:42
    Strakovu střelu Kacetl vyhlavičkoval až na tribuny.

58:28
    Luboš Rob (CEB) – 2 minuty za sekání – Tomáš Čachotský (JIH) – 2 minuty za hrubost. Oboustranné vyloučení, pokračuje se pět na čtyři.

58:28
    Rob se snažil překvapit Kacetla z úhlu, ten byl však pozorný.

58:00
    Motor to zkusí v šesti!

58:00
    Oddechový čas pro ČEZ Motor České Budějovice.

58:00
    Kuchejda se snažil objet branku a překvapit Kacetla, ten byl ale u tyče včas. Následná pošťuchovaná nic nevyřešila.

56:48
    Naopak Jihlava si v klidu kontroluje vývoj duelu a kráčí za třemi body.

55:26
    Motor se nemůže dostat do závěrečného tlaku, ve kterém by musel dvakrát skórovat, aby se dostal alespoň do prodloužení.

54:19
    Zakázané uvolnění Dukly, hra se stěhuje před Kacetla.

54:05
    Domácí hrají v plném počtu.

53:47
    Petr Punčochář dostal kotoučem do obličeje a skácel se k zemi. S krvavým šrámem odchází rovnou do útrob stadionu na šití.

53:24
    Hosté měli nápor v obranné třetině Motoru, k vážnějšímu ohrožení Kůdely se však nedostali.

52:32
    Zakázané uvolnění hostí.

Pavel Kortus ml.

Branky a nahrávky: 22. Švihálek (D. Růžička) – 9. Čáp, 24. Zeman (Čachotský), 45. Stebih (Schejbal, Důras), 60. Důras (Melenovský)

Banes Motor České Budějovice: Kůdela (Bláha) – Punčochář, Chmelíř, Vráblík, Semrád, Dan Růžička, Kříž, Parýzek – Kuchejda, Heřman, Boháč – Nouza, J. Straka, Švihálek – L. Marek, Pajič, Prokeš – Vaniš, Rob, Přibyl – Trummer.
    HC Dukla Jihlava: Kacetl (Sáblík) – Zadražil, Šidlík, Schejbal, Podlipník, Čáp, Stebih – Čachotský, Zeman, Jarůšek – Melenovský, Seman, Důras – Prokš, Štěpánek, Březina – Mikeš, Malec, Kuřítko.

Rozhodčí: Talpa – Kreuzer, Samuel