Kladno – HC Litvínov 5:4 (1:0 po s.n.) | HC Plzeň – Chomutov 4:3 (1:0 po s.n.) | Vítkovice – Jihlava 2:1 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 4:5 (kon.) | Pardubice – Zlín 5:2 (kon.) | Třinec – Č. Budějovice 6:3 (kon.)
Slavia – Liberec 2:3 (po pr.)
HC Kometa Brno
4:5 (2:0, 2:2, 0:3)
HC Olomouc
Pátek 12.09.2014, 18:00 • hala Rondo, Brno • DHL Extraliga juniorů

59:07
    Královo nahození zastavuje Slezák. Vhazovat se bude po jeho pravici a Brno to zkusí v šesti bez gólmana!

56:12
    A skutečně. Luka Kraigher (OLO) a Adam Kozel (KOM) si odchází odpykat dvouminutový trest za hrubost. Týmy hrají ve stejném počtu.

53:27
    Filip Dvořák (KOM) – 2 minuty za krosček.

49:32
    Martin Hes (OLO) – 2 minuty za hákování.

47:37
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Tak to je obrat! Olomouc vyhrála vhazování před domácí brankou a k nehlídanému puku před odkrytou částí branky se rychle postavil ŠIMON BETÁK a zametl touš do sítě. Asistence: Aleš Jeklič.

46:23
    A druhá rána zasazená do brněnské sítě! Mezi kruhy se dostal s pukem ALEX RAŠNER a dělovkou, která jeho samotného poslal k zemi, prostřelil Jekla a srovnává stav zápasu! Asistence: Šimon Beták.

46:05
    Hosté snižují na rozdíl jediné branky! Vyhrané buly v útočném pásmu Olomouce skvěle zužitkoval TOMÁŠ MARKL. Asistence: Luka Kraigher, Matěj Pavlovský.

42:53
    Potyčka na ledu. Do konfliktu se dostal domácí kapitán Lukáš Vágner a střelec dvou gólů Olomouce, Aleš Krátoška. Oba si jdou odsedět 2+2 minuty za hrubost.

41:23
    Dominik Bauer (OLO) odjíždí usednout na trestnou lavici, kde si odpyká dvě minuty za hákování.

39:44
    Martin Biolek dostal skvěle nabito na levý kruh kde byl naprosto sám, střelu ale poslal na pokrytou tyč a Slezák tak nedopustil, aby se Brno vzdálilo na tři branky.

39:05
    Kometa právě vstřelila branku!
    Gól ale přichází záhy! Po buly v útočném pásmu dokázal puk dopravit do sítě Olomouce ROMAN DYMÁČEK. Bez asistence.

38:58
    Kometa se dostala do zajímavé šance, Zohorna přešel přes modrou spolu s Pokorným, kterému se pokusil mezi kruhy naservírovat puk, ale hostující obránce obětavě lehl do trasy puku a zabránil tak možnému gólu Dominika Pokorného.

36:12
    Roman Dymáček (KOM) odchází na trestnou lavici odpykat si dvouminutový trest za napadení.

32:52
    Domácí se znovu ujímají vedení! Perfektní střelu po buly od modré vyslal LUKÁŠ VÁGNER a puk se zastavil po lehkém odrazu od pravé tyčky až v síti Olomouce! Asistence: Jan Dufek, Roman Dymáček.

32:00
    Taktéž v krátkém časovém rozpětí, i hostům se podařilo vstřelit druhou branku a srovnat utkání. V mezikruží našel Markl osamoceného ALEŠE KRÁTOŠKU, který zakončil téměř totožně jako u předchozí branky. Asistence: Tomáš Markl.

29:40
    Hosté snižují na rozdíl jednoho gólu ve vlastním oslabení! Do samostatného úniku se dostal ALEŠ KRÁTOŠKA, který vše udělal s chladnou hlavou a zakončil mezi nohy brněnského gólmana. Asistence: Aleš Jeklič.

28:30
    Šimon Beták (OLO) inkasuje dvouminutový trest za sekání.

26:46
    Matěj Pavlovský zůstal zapomenutý u brněnské modré lajny, kam dostal rychle nahrávku. Zamířil si to středem k domácí kleci, cestou kličkou vyzrál na brněnského beka a následně zakončoval. Střela mu příliš nesedla, touš vyrazil Jekel za bránu, kam by možná kus gumy zamířil i bez jeho pomoci.

24:33
    Bylo nařízeno trestné sekání za sekání Aleše Jekliče. Samostatný nájezd ale Brno neproměnilo a pokračuje se ve hře.

20:38
    Rostislav Šnajnar (KOM) dostává dvě minuty za hrubost. Brno si dlouho v plném počtu nezahrálo.

18:30
    Radim Zohorna (KOM) si jde odpykat dvouminutový trest za hru vysokou holí.

14:17
    Šance domácích! Nahození od modré se pokusil šikovně usměrnit do sítě Roman Dymáček, který stál u levé tyčky Slezákovy brány. Puk ale poslal těsně mimo.

08:43
    Neskutečné! Matěj Pavlovský utekl domácím hokejistům a poté překonal i Jekela, puk se ale odrazil od břevna na pravou tyčku a potom mimo brankoviště! Štěstěna teď přála Kometě.

07:10
    Znovu se otevírají vrátka na trestné lavici hostů. Tam usedá na dvě minuty Milan Ostřanský za nedovolené bránění.

03:56
    Alex Rašner (OLO) usedá na trestnou lavici odpykat si dvouminutový trest za podražení.

02:12
    Hosté po této brance střídají gólmany. Do olomoucké svatyně se postaví Martin Slezák.

02:12
    Neuběhlo ani půl minuty a je tu další branka domácího celku! LUKÁŠ DENK našel v mezikruží zapomenutý puk, který hladce poslal do odkryté části branky, kam se nestihl Urbisch přesunout. Asistence: Richard Garčic, Michal Kupčík.

01:50
    Domácí jdou rychle do vedení. Druhá akce brněnské Komety a úspěšným střelcem je ADAM KOZEL, který dobře využil přihrávky od Biolka. Asistence: Martin Biolek, Jakub Kubeš.

Michal Kuba

Branky a nahrávky: 2. Kozel (Biolek, Kubeš), 3. Denk (Garčic, Kupčík), 33. Vágner (Dufek, Dymáček), 40. Dymáček – 30. Krátoška (Jeklič), 32. Krátoška (Markl), 47. Markl (Kraigher, Pavlovský), 47. Rašner (Beták), 48. Beták (Jeklič)

HC Kometa Brno: Jekel (Šalena) – Vágner (C), Hájek, Švejda, Kupčík, Kubeš, Vlček, Vojáček, Šnajnar – Kozel, Pokorný, Dvořák, Denk, Zohorna, Biolek, Garčic, Dufek, Král, Boltvan, Grünwald, Dymáček
    HC Olomouc: Urbisch (3 .Slezák) – Nesvadba, Kraigher, Rašner, Brandýs, Hes, Síkora, Jeklič, Tomek – Ostřanský (C), Markl, Bauer, Pavlovský, Ministr, Krátoška, Beták, Kropáč, Konečný, Melichárek

Rozhodčí: Held – Měkýš, Otáhal