Olomouc – Třinec 0:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Kladno 2:0 (kon.) | Č. Budějovice – Sparta 1:2 (kon.)
Chomutov – Pardubice 1:2 (kon.) | Zlín – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Liberec – HC Plzeň 7:2 (kon.)
HC Litvínov – Kometa Brno 4:3 (kon.) | Jihlava – Slavia 1:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
HC Slavia Praha
Sobota 20.09.2014, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u zápasu nejvyšší české hokejové soutěže juniorů. V jedenáctém kole se proti sobě utkají týmy, které okupují dolní pozice tabulky – HC Dukla Jihlava a HC Slavia Praha.

Červenožlutí na tom v tabulce nejsou zrovna dvakrát dobře. Po úvodních dvou zápasech sice měli na svém kontě čtyři body, ale od té doby přidali na své konto pouze tři bodíky za výhru na samostatné nájezdy a porážku v této disciplíně. Jihlava nehraje špatný hokej, ale trápí se v koncovce. Posledních pět zápasů Jihlavy skončilo rozdílem jednoho gólu, ale pouze 1x v prospěch Dukly:

Dukla – Sparta 2:3 (19.9.2014)
    Třinec – Dukla 4:3 (13.9.2014)
    Vítkovice – Dukla 2:1 (12.9.2014)
    Dukla – Motor 1:2 sn. (8.9.2014)
    Dukla – Pardubice 4:3 sn. (6.9.2014).

Třinácté místo v tabulce ze 16. týmů, 1 výhra, 1 výhra na nájezdy, 2x porážka v nájezdech a 5x prohra. Skóre 19:28 – 7 bodů.

Jako nebe a dudy. Tak by se dala charakterizovat současná situace dvou pražských juniorských extraligových klubů. Zatímco Sparta Praha se vyhřívá s tříbodovým náskokem na čele extraligy, Slavia získala v deseti utkáních pouhý jeden bod za domácí porážku v proloužení s Libercem.

Posledních pět zápasů:
    Motor – Slavia 5:1 (19.9.2014)
    Slavia – Mladá Boleslav 2:3 (13.9.2014)
    Slavia – Liberec 2:3 pr. (12.9.2014)
    Sparta – Slavia 3:0 (8.9.2014)
    Slavia – Kladno 1:3 (6.9.2014)

Poslední 16. místo v tabulce, z devíti zápasů jedna porážka v prodloužení a osm proher, skóre 12:35 – 1 bod.

Vzájemné zápasy v loňské sezoně:

Jihlava – Slavia 0:1 (19.10.2013)
    Slavia – Jihlava 4:2 (25.1.2014).

Zápas startuje v 18:00, zhruba půlhodiny před zápasem přineseme sestavy obou celků.

00:01

00:19
    Zápas začíná zakázaným uvolněním domácích hokejistů.

00:51
    Z pravé strany vystřelil Lukáš Anděl. Jeho pokus ztečoval Novák do ochranné sítě.

02:09
    Slavia v úvodu zápasu nepřipomíná poslední tým tabulky a je více usazená před Svobodou než Dukla před Novákem.

02:34
    Po menší strkanici u levého mantinelu v útočném pásmu Slavie vykazuje sudí hru do středního pásma.

03:34
    Vhazovat se bude po levici Nováka, který raději podržel ve výstroji nahození Jíchy.

03:42
    Na druhé straně se po rychlém protiútoku neprosadil Török.

04:03
    Zakázané uvolnění Dukly.

04:32
    Jihlava se na útočné modré dopustila ofsajdu a její útok je tak zastaven.

04:52
    První vyloučení zápasu. Lukáš Jícha (JIH) dostává dvě minuty za hrubost.

Na vyloučení: 1-0.
    Lukáš Jícha v sezoně: 6 tr. min.

05:11
    Dukla se v úvodu přesilovky dobře brání a nedostává se pod tlak, ba naopak, právě vyhazuje puk.

05:41
    Nyní už Slavia bez potíží kombinuje před Svobodou, ale ke střele se zatím neodhodlala.

06:05
    Slavia právě vstřelila branku!
    Hosté se v přesilové hře dostávají do vedení. Drahorád našel na modré DAVIDA VALU, který zamířil zcela přesně. Svoboda zřejmě neměl nejlepší výhled. Asistence: Karel Drahorád, Filip Hlinka.

07:07
    Dukla šla do protiútoku dva na jednoho, který byl však zastaven, neboť se domácí dopustili ofsajdu.

07:27
    Přesilová hra také pro Duklu. Adolf Straka (SLA) dostává dvě minuty za držení protihráče.

Na vyloučení: 1-1.

07:46
    Střela Dundáčka se odrazila od Filipa Ječného do středního pásma.

08:31
    Jícha se z vrcholu pravého kruhu pokusil vypálit. Jeho ránu tečoval před brankářem těsně vedle Dominik Hohl.

08:55
    Hosté se osvobozují.

09:33
    Beranovi na útočné modré nezbylo v tísni nic jiného než nahodit puk na Nováka, který si jej sebral ze vzduchu jako lehkou žabičku.

11:38
    Tečovaná střela Navrátila prolétla hodně vedle branky Svobody, který tak nemusel zasahovat.

11:58
    Po střele Dufka vypadl Novákovi puk z výstroje a Jan Marcilis neměl daleko k tomu, aby jej dorazil za čáru. Nakonec si celou situaci Novák pohlídal.

12:30
    Straka ranou od modré donutil Svobodu k dobrému zákroku. Domácí gólman si vzápětí pohlídal i nepřehlednou situaci před svojí klecí.

13:12
    Jihlava se zatím horko těžko dostává před branku soupeře. Nutno podotknout, že Slavia zatím vede naprosto zaslouženě.

14:11
    Další trmu vrmu před svojí brankou likviduje Svoboda, který podržel míč ve výstroji.

15:38
    Druhá přesilovka pro Duklu v zápase. Tomáš Török (SLA) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

15:58
    Slavia se hned po buly osvobozuje.

16:14
    Jihlava vytvořila ve vlastní přesilovce obrovskou chybu, po které ujel sám na branku Navrátil, jenž zblízka vystřelil. Jeho pokus ale Svoboda výborně lapil!

16:42
    Ač Jihlava má přesilovou hru, již deset vteřin je k vidění tahanice o puk u mantinelu blízko obranné modré Dukly.

17:00
    A špatnou domácí přesilovku dovršuje Lukáš Jícha (JIH), který jde na dvě minuty na trestnou lavici – napadení. Na vyloučení: 2-2.

17:30
    Nahození Porta skočilo před Novákem, který raději podržel puk v lapačce. Vhazovat se bude po jeho levici.

17:38
    Slavia Praha hraje v plném počtu.

18:17
    Také druhou přesilovku – i když tentokrát zkrácenou – Slavia využívá. Od modré prostřelil domácího gólmana JOSEF SAŇA. Kapitán hostí tak posílá svůj tým do dvougólového vedení. Asistence: Marek Novák, Tomáš Török.

18:24
    Vyloučení na obou stranách. David Vala (SLA) a Filip Nováček (JIH) dostávají shodně dvě minuty za hrubost. Na vyloučení: 3-3.

19:06
    V závěru třetiny bude mít Jihlava výhodu přesilové hry, protože Petr Tejral (SLA) jde na trestnou lavici za nedovolené bránění. Dvě minuty. Současně probíhá poslední minuta první třetiny.

Na vyloučení: 3-4.

19:31
    Dundáčkova dělovka od modré prolétla těsně vedle levé tyče Nováka.

19:39
    No, lavička Slavie je nyní pořádně plná, jelikož Tomáš Andres (SLA) dostává dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště. Dukla bude mít na konci třetiny šanci na gól.

Na vyloučení: 3-5.

19:48
    Dukla právě vstřelila branku!
    A svojí dvojnásobnou přesilovku využívají domácí během devíti vteřin. Jihlava vyhrála buly zásluhou Střechy, Anděl poslal kotouč na vrchol levého kruhu, kde LUKÁŠ JÍCHA (6+2) zamířil naprosto neomylně. Trenéru Slavie Petru Novákovi se nelíbí situace bezprostředně po vyhraném buly a hodně vášnivě něco gestikuluje směrem k hlavnímu rozhodčímu. Asistence: Lukáš Anděl, Tomáš Střecha.

20:00

První část začala lépe Slavia, která rozhodně nepřipomíná poslední tým tabulky. V sedmé minutě otevřel skóre David Vala a minutu před koncem zvýšil vedení hostí Josef Saňa. Dukle se však 12 vteřin před koncem při dvojnásobné početní převaze podařilo snížit zásluhou Lukáše Jíchy.

Další třetina začne přibližně v 18:53.

20:01

20:24
    Dukla hraje v plném počtu.

21:14
    Hosté půjdou znovu do tří, tentokrát na 34 vteřin. Filip Navrátil (SLA) zahákoval Jana Marcilise a již odchází na trestnou lavici.

Na vyloučení: 3-6.

21:38
    Střecha od modré trefil pouze stínujícího Davdia Vyskočila.

21:54
    Tomáš Střecha získal u mantinelu puk, dostal se s ním do středu útočného pásma, odkud vystřelil a Novák musel vytáhnout dobrý zákrok vyrážečkou.

22:16
    Slavia se osvobozuje a posílá kotouč až ke Svobodovi.

22:45
    Zcela sám na Nováka upaloval Lukáš Anděl, kterému se však nepodařilo zvednout kotouč a překonat gólmana Slavie.

22:48
    Síly na ledě se srovnají, protože Dominik Hohl po úniku Anděla při dorážce sekl Nováka, za což dostává dvě minuty.

Na vyloučení: 4-6.

23:14

24:11
    Slavia dlouho kombinovala na útočné modré. Nakonec se ke střele odhodlal Tomáš Andres trefující jen napadajícího hráče Dukly.

24:48
    Dukla je v plném počtu.

25:12
    Dundáčkovo nahození z levého kruhu bezpečně třímá v lapačce Novák.

25:17
    Další přesilová hra pro Slavii. Aleš Dufek (JIH) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 5-6.

25:25
    Kottkova pumelice od modré prošla těsně vedle levé tyče Svobody.

26:08
    Josefus si velmi dobře vyměnil puk s Kasalou, díky čemuž se dostal před brankou Svobody do výborné pozice, ze které však vysoko přestřelil horní tyčku.

26:58
    Třetí využitá přesilová hra Slavie v zápase. Po střele Andrese se k puku nejdříve dostal FILIP NAVRÁTIL, který zblízka překonal Svobodu. Asistence: Tomáš Andres.

27:14
    Zakázané uvolnění Slavie Praha.

28:56
    Domácí se při přechodu do útoku provinili ofsajdem.

28:57
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

29:36
    Pokud bude Jihlava v tomto naprosto laxním výkonu pokračovat, nemůže myslet na nějaký bodový zisk. Poslední soupeř tabulky se neporazí sám! TOMÁŠ TÖRÖK po asistenci na druhém gólu přidává přesný zásah, když se po levé straně prodral do útočného pásma a svůj výpad zakončil čtvrtou brankou svého týmu. Asistence: Marek Novák, Tomáš Andres.

31:05
    Tomáš Střecha z levé strany zblízka minul tři tyče.

31:18
    Výpad Slavie nezakončil na druhé straně Filip Ječný, jelikož jeho pokus byl hodně nepřesný.

31:48
    Dundáčkovi při rozehrávce sjel puk z hole a nakonec byl bek domácích rád, když si jej v klidu stáhl za svojí vlastní klec.

32:45
    Slavia je stále aktivnějším celkem a před jejími útoky se musí mít Svoboda pořádně na pozoru.

34:41
    Lukáš Jícha se prodral obranou Slavie jako nůž máslem. Svůj výpad by zakončil lépe, kdyby nebyl před branou Nováka faulován, nicméně píšťalka sudího zůstává němá.

34:58
    Andres zkusil z levé strany tvrdě vystřelit, vůbec však netrefil branku Svobody.

35:16

35:45
    Ani tentokrát nebyla rozehrávka hostí přesná, protože končí zakázaným uvolněním.

36:11
    Puk poskakoval před ležícím Svobodou, ale Kasala ani Ječný jej za záda domácího gólmana neprotlačili.

36:57
    Slavia špatně střídala a pouze odevzdala puk svému soupeři.

37:00
    Tři minuty před koncem druhé třetiny je tady znovu přesilová hra. Marcel Kottek (SLA) dostává dvě minuty za hrubost. Na vyloučení: 5-7.

37:51
    Krátce po Dundáčkově střele byla hra přerušena pro postavení útočícího hráče v branovišti.

38:29
    Vypadalo to, že se Dukla znovu usadí před Novákem, jenže Střecha na útočné modré ztratil puk. Kasala jej o něj obral a už už se dostával do samostatného úniku, ale na poslední chvíli jej stačil zblokovat Půža.

39:00
    Slavia je v pěti a probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Ve druhé třetině se Slavii podařilo dvakrát skórovat a navýšit vedení na tři góly. Hosté jsou tak blízko ke své první výhře v soutěži, ale ještě je před nimi třetí třetina, která začne v 19:40.

40:01

40:01
    Do poslední dvacetiminutovky zápasu nastupuje v brance Jihlavy Jakub Škarek.

41:06
    Simon Beran na malou chvíli vybojoval v útočném pásmu puk, ale proti přesile tří hráčů Slavie se neprosadil.

41:27
    Zakázané uvolnění hostí.

41:44
    Střecha přihrávkou podél brankoviště nenašel nikoho ze svých spoluhráčů a tvrdá rána Dundáčka z vrcholu levého kruhu míjí levou tyčku Nováka.

42:29
    Lukáš Jícha vzhlíží ke střeše jihlavského zimního stadionu, protože se po pravé straně dostal až před Nováka, který jej vychytal.

42:52
    Další zakázané uvolnění Slavie Praha.

43:24
    Anděl posílal puk zpoza branky na najíždějího Jíchu, jenže ke smůle Jihlavy se kotouč otřel o konstrukci branky a zcela vyjel z útočného pásma.

45:11
    Hosté se zaměřují na důsledné bránění obranné modré, což jim jde s přibývajícími minutami lépe a lépe. Cítí, že prvním třem bodům v soutěži jsou blíže a blíže.

45:30

45:56
    Dukla dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest si jede odpykat Tomáš Střecha (JIH). Na vyloučení: 6-7.

46:14
    Slavia si zahraje dlouhou přesilovku pět na tři, jelikož Vojtěch Balaštík (JIH) vystřelil puk mimo hřiště – zdržování hry. Na vyloučení: 7-7.

46:45
    Před Škarkovou brankou vznikl obrovský závar, který se domácímu gólmanovi za pomocí beků podařilo zneškondit.

47:12
    Tvrdá střela Nováka prolétla vedle pravé tyče Škarka. Od zadního mantinelu se kotouč odrazil a vyletěl ven z útočného pásma Slavie.

47:56
    Jihlava je ve čtyřech. Tomáš Střecha mohl upalovat na Nováka, ale jeho samostatný únik končí kvůli ofsajdu.

48:14

49:15
    Přesilová hra pro Duklu, která je snad poslední možností, jak by se ještě domácí mohli vrátit do zápasu. Marek Novák (SLA) je vyloučen za držení protihráče.

Na vyloučení: 6-8.

49:40
    Dukla krátce po buly přichází o útočné pásmo.

50:10
    Lukáš Jícha se po levé straně dostal znovu před branku Nováka a vystřelil. Kotouč následně vypadl hostujícímu gólmanovi z výstroje, ale dopadl před brankovou čáru, kde jej hosté sebrali.

51:15

52:30
    Hosté se sice s pukem dostali za branku Škarka, ale Ječný si vzal moc velké sousto a o kotouč proti dvěma protihráčům přišel.

53:28
    Hosté hrají ve velké pohodě a ví, že o tře body už je může připravit pouze vlastní neschopnost.

54:14
    Čeněk Novák likviduje i nebezpečnou situaci před svojí brankou, po které se hned trojice jihlavských hráčů pokoušela o dorážku. Puk za zády hostujícího gólmana neskončil i díky tomu, že David Vala (SLA) fauloval. Jde si odpočinout na dvě minuty za hrubost.

Na vyloučení: 6-9.

54:39
    Hosté se ihned po buly osvobozují a posílají kotouč za branku Svobody.

55:04
    Padesát vteřin z přesilové hry je pryč a Jihlava se ještě pořádně nedostala k ohrožení Nováka.

56:14
    Slavia Praha v plném počtu, její pokus o protiútok končí zakázaným uvolněním.

57:33
    Tomáš Kochánek dojíždí vyhozený puk Slavie a zakládá nový útok svého týmu.

58:00
    Celá akce ale končí nepřesnou přihrávkou ve středním pásmu, kde Jihlava ztrácí kotouč.

58:01
    Hrají se poslední dvě minuty nejen třetí třetiny, ale dovolím si říci, že i celého zápasu.

58:49
    Přihrávka Leštiny na Jíchu byla příliš prudká a střelec jediného domácího gólu jí neměl šanci zpracovat. Zakázané uvolnění.

60:00
    V závěru zápasu ještě Filip Dundáček a Filip Nováček neudrželi nervy na uzdě. První jmenovaný dostává dvě minuty za sekání, druhý za napadení.

Na vyloučení: 8-9.

60:00

Jihlava po nepříliš povedeném výkonu, což je ještě kulantní vyjádření, prohrává se Slavií Praha, která tak v jedenáctém kole extraligy juniorů bere první tři body do tabulky. (20:07:59)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 20. Jícha (Anděl, Střecha) – 7. Vala (Drahorád, Hlinka), 19. Saňa (Novák, Török), 27. Navrátil (Andres), 30. Török (Novák, Andres)

HC Dukla Jihlava: Svoboda (Škarek) – Hohl, Dundáček, Kochánek, Leština, Port, Půža – Jícha, Anděl, Střecha – Beran, Marcilis, Dufek – Dvořák, Dupljaku, Nováček – Balaštík.
    HC Slavia Praha: Č. Novák (Frodl) – M. Novák, Saňa, Vala, Drahorád, Havelka, Kottek, Straka, Junek – Navrátil, Andres, Török – Hlinka, Furch, Tejral – Kasala, Ječný, Josefus – Červený, Vyskočil, Nestrašil

Rozhodčí: Čech – Polák, Rampír