Tottenham – West Brom 0:1 (kon.) | Leicester – Manchester Utd. 5:3 (kon.) | Everton – Crystal Palace 2:3 (kon.)
Manchester City – Chelsea 1:1 (kon.)
Everton FC
2:3 (1:1)
Crystal Palace FC
Neděle 21.09.2014, 17:00 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League
    Christian Atsu si dnes připsal svůj první start za Everton v Premier League. K vítězství však svému týmu nepomohl.

Zásah Yannicka Bolasieho byl nakonec gólem vítězným.

Celek Crystal Palace se díky tříbodovému zisku posunul z předposledního místa tabulky na patnácté. Everton je nyní až čtrnáctý. To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek neděle! (19:11:53)

Everton před svými diváky překvapivě nestačil na Crystal Palace a s dodneška předposledním týmem tabulky prohrál 2:3. Manažer Neil Warnock tak slaví první vítězství na lavičce Eagles. Domácí přitom vedli, když se už v 9. minutě prosadil Lukaku. Po půlhodině však srovnal z penalty Jedinak a ve druhé půli hostům pomohly hrubky fotbalistů Evertonu. Při Campbellově zásahu totiž chyboval brankář Howard a akci, ze které Bolasie zvýšil na 1:3, zase "založil" ztrátou míče na vlastní polovině Leon Osman. Karamelky se už zmohly pouze na korekci, kterou v 83. minutě obstaral z pokutového kopu Baines.

90+7

90+7
    Už se hraje nad rámec signalizovaného nastavení, domácí ještě okupují prostor před pokutovým územím soupeře!

90+6
    Sledujeme asi poslední útok Evertonu...

90+5
    A mohlo být hotovo! Guedioura přesprintoval Bainese a poslal míč těsně vedle vzdálenější tyče Howardovy brány!

90+5
    Mirallas dával míč proti noze Eto'ovi, který se, místo střely, ještě snažil vrátit míč svému spoluhráči. Obrana hostí ale jejich spolupráci vystavila stopku.

90+3
    Domácím scházelo štěstí! Lukakův střilený centr Speroni vyrazil jen k Mirallasovi, jenž ve skluzu poslal míč zpět do náručí ležícího gólmana Eagles!

90+2
    Manažer Crystal Palace, Neil Warnock, nervózně postává u své lavičky. Nejraději by to měl již za sebou.

90+1
    Tak šest minut! To je ještě dost času.

90
    Čekáme, kolik rozhodčí Oliver nastaví.

89
    Brankář Speroni zdržoval při odkopu a vysloužil si žlutou kartu.

88
    Po přihrávce Naismitha zakončoval ve skluzu Lukaku. Mířil nad!

87
    Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Yannick Bolasie, přichází Zeki Fryers.

86
    Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Fraizer Campbell, přichází Kevin Doyle.

85
    Domácí ožili! Osmanovu nabídku nedokázal před bránou tečovat Jagielka a míč končí v zámezí.

84
    Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází James McArthur, přichází Adlène Guedioura.

Martin Augustin

Branky: 9. R. Lukaku (Osman), 83. Baines (pen.) – 31. Jedinak (pen.), 53. Campbell (Kelly), 69. Bolasie (Puncheon)

Karty:   56. Eto'o (EVE), 77. Naismith (EVE) – 76. Puncheon (CRP), 89. Speroni (CRP)

Držení míče: 76 % : 24 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 6:2.
    Everton FC: Howard – Stones (64. Mirallas), Jagielka (C), Distin (84. Gibson), Baines – McCarthy, Barry – Atsu (64. Naismith), Eto'o, Osman – R. Lukaku.
    Náhradníci: Robles – Alcaraz, Gibson, McGeady, Bešić, Mirallas, Naismith.

Crystal Palace FC: Speroni – Kelly, Dann, Delaney, Ward – McArthur (84. Guedioura), Jedinak (C) – Puncheon, Ledley, Bolasie (87. Fryers) – Campbell (86. Doyle).
    Náhradníci: Hennessey – Fryers, Mariappa, Guedioura, Zaha, Gayle, Doyle.

Rozhodčí: Michael Oliver – Stephen Bennett, Darren England